Reflux pažeráka v tehotenstve. Môžem brať lieky?

dada1171
9. feb 2010

ahojte , ja mam takyproblem tym ze stale vraciam a mam nevolnosti v tehotenstve som si podraždila pažerak ...naspäť sa mi vracia strava a pali ma zaha....kedze som tehotna tak liek nemozem ...alebo ano...nevim este som nebola pri lekarovi ale chystam sa...Prosim poradte mi co mam robit... ☹ ☹ ☹ Dakujem

flamenga
9. feb 2010

dada ak môžeš a znesieš ju, tak skús minerálku Fatru.... ja som sa jej tiež dlho bránila, pretože som v sebe neudržala zo začiatku žiadnu vodu... nič mi nechutilo piť, ale je výborná...

dada1171
autor
12. feb 2010

dakijem za radu .... 🙂

zuzuj
12. feb 2010

ahoj ja mam reflux ale velmi som na začiatku nevracala,...liek Helicid, určite nemožeš, mne to lekar z gastra zakazal uz pri snaženi....teraz mavam často palenie zahy a na to mi veľmi pomahaju mandle ale musia byť ošupane.
Inak neboj nič, reflux ma teraz udajne každy 5 človek, je to považovane už za civilizačne ochorenie, pravdepodobne si už tu prichlopku pri pažeraku mierne porušenu mala, len sa ti podraždila tym vracanim 😉 takže keď dokončiš prvy trimester a vracanie ustupi, bude to lepšie 🙂 mne sa vracia strava, len keď naozaj zjem naraz viac, alebo niečo ťažke, kukni na nete čo z jedal pri refluxe zhoršuje stav a stači obmedziť...
teda predpokladam, že si ešte v 1 trimestri, lebo udaje maš ešte ako snažilka 😉

murinka
12. feb 2010

ahoj dadi,skus nieco z homeopatik-tie mozes 😉

lilinka76
12. feb 2010

A este existuju tabletky Renie, ale tie na Slovensku nekupis. Iba v Čechach.

Ja sice netrpim refluxom a nechcem Vas strasit, baby, ale ja som zvracala do 8. mesiaca tehotenstva, ku koncu uz v miernych kontrakciach, napokon m pomo hospitalizacia a injekce magnezia do zily. Ale ja som cakala dvojcatka a mala straaaaaaasne male brucho, tak ma strasne tlacili.

flamenga
12. feb 2010

lilinka ani ja nechcem strašiť, ale zatiaľ stále grcám 😀 😝 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre