Reakcia manžela a okolia na Vaše tehotenstvo

danjelca
9. jan 2012

Ahojte baby, aké to bolo, keď ste oznámili okoliu že ste tehotná?
Aké boli uplne prvé reakcie?Či už pozitívne alebo negatívne.

ava11
9. jan 2012

Priateľovi som poslala mail s fotkou pozitívneho tehotenského testu, volal hneď naspäť a nemohli sme obaja tomu uveriť. Mamine som volala a strááášne sa tešila. Tá to už rozšírila ďalej po rodine. Bábätko sme mali plánované a chcené, takže všetci sa tešili s nami.

andrejka1974
9. jan 2012

no z mojich sa vsetci tesili ale z tohto posledneho boli vsetci v soku ale teraz sa uz vsetci tesia aj deti

danjelca
autor
9. jan 2012

No ja som to známila včera priatelovi a aj ked sme sa snažili bol z toho teda riadne rozpačitý🙂Čakal tak o pol roka a ono sa to podarilo na prvý šup.Čakala som takú radostnú reakciu ale radost prebila viac rozpačitosť.
Bože tí chlapi sú takí..divní:DSom zvedavá kedy ho tá rozpačitost prejde.Akoby si neuvedomoval že snaženie môže viesť k tehotenstvu, nechápem že až tak ho to zaskočilo..ale čo už🙂len ma to trocha zarazilo.

boise
9. jan 2012

@danjelca aj pri planovani to zaskoci kazdeho prvootecka 😉 za chvilu ti uz bude natierat brusko a tesit sa z kazdeho kopanceka, neboj 😵 prajem vsetko len to naj, nech bublinka krasne rastie 😉

danjelca
autor
9. jan 2012

@boise som zvedavá tak ho to vykolajilo že ani nevedel ako sa má ku mne správat:D

danjelca
autor
9. jan 2012

@boise a dakujem/ e/ 🙂)

annaopialova
9. jan 2012

v pohode preco taka otazka dvolezity ste vy dvaja a okolie ti moze byt ukradnute neboj on to pomaly vstrebe nie kazdy chlap je rovnaky urcite ta sklamala jeho reakcia

katka1981
9. jan 2012

@danjelca, toto vobec neries, reakcie su rozne a u kazdeho ine. Mne ked vysiel pozitivny test, tesila som sa, no 2 tyzdne som to rozdychavala. Mala bola planovana a podarila sa na prvy sup. Manzel nechcel verit ani pozitivnemu testu, lebo necakal, ze sa to podari tak rychlo. Cele tehu sme sa tesili na malu, ale opatrne, aby bola zdrava a vsetko prebehlo v pohode. Moji rodicia sa tesili po oznameni velmi, svokor sa tesil normalne, a svokra sa tvarila akoby ju niekto zabil. Mala bola pocata v manzelstve a planovane. Ak niekto reagoval nie podla tvojich predstav, netrap sa, cakate vytuzene babo, vsetko bude v najlepsom poriadku. Gratukujem vam.

danjelca
autor
9. jan 2012

dakujem dievčatá no ja som sa chcela podelit o obrovskú radost a zrazu narazím na rozpačitost🙂Ale dnes osm už v pohode ale v noci mi to nedalo.
Tak ja len že či ste aj vy takto "šokovali" svojich mužov🙂

danjelca
autor
9. jan 2012

@katka1981 díky moc za podporu!🙂Uplne ma to hereje pri srdci

amouramour
9. jan 2012

ja som to povedala mojmu priatelovi ako prvemu, sirsiemu okruhu znamych sme to oznamili az po uspesnom prvom trimestri...len v praci som to povedala sefovi asi v 8tt kedze sa mal zacat novy projekt a prislo mi to tak serioznejsie🙂ale reakcie boli pozitivne, niektore zaskocene ale pozitivne🙂

annaopialova
9. jan 2012

@danjelca dakedy ked ma clove zmiesane pocity je dobre ich dat von lebo by sa zblaznil tes sa z babatka vsetko dobre ti zelam

katka1981
9. jan 2012

@danjelca, som rada, pokial ste babo planovali, je vsetko v poriadku. Moj manzel neprejavil ziadnu extremnu radost a do dnesneho dna je opatrny, lebo sa o malu bojime, ale to, ze je pre nas to najdolezitejsie na svete, je nam obom jasne. Mozno je len zodpovedny a boji sa, aby bolo babo v poriadku aj ty. Ved len ja som 2 tyzdne nevedela predychat, ze budem mama, lebo som sa toho bala a to sme babo riesili az ked som sa citila na to pripravena. Ale nato sa pripravit neda, jednoducho si nato treba zvyknut a to chce cas 🙂 Aj prve tyzdne, ked mala lezala v posteli medzi nami, sme len s udivom pozerali, tak toto je nasa mala, kde sa tu vzala.... atd. a pritom to boli tie najkrajsie najemotivnejsie zazitky. Je to obrovska zmena a je normalne, ze to clovek nepredycha hned. Ja mam pocit, ze skor pary, ktore sa snazia o babatko roky, skor ti skacu od radosti, ked ma zena pozitivny test, ale o tom vedia skor ti co to prezivaju, ja len tipujem. 🙂

boise
9. jan 2012

@danjelca aj ja som sokovala, my sme neplanovali..ale ani sme sa nebranili, dohodli sme sa vlastne tak bez slov 😉 a vidis, teraz uz cakame druhe a strasne sa obaja tesime 😵 😵 😵 a tiez bola prva reakcia vtedy ze ja som revala a mm si nalial whisky 😀

evka4
9. jan 2012

@danjelca my sme sa na dietatko odhodlali po zrelej uvahe, zadarilo sa hned na prvy sup, co bol pre mna dost sok, ale manzel sa veeeeeeelmi tesil, dokonca musim povedat, ze viac ako ja. mne dost dlho trvalo, kym som sa zzila s myslienkou, ze budem mat dieta. ale teraz by som nemenila za nic na svete 🙂

danjelca
autor
9. jan 2012

proste človek asi nikdy nie je pripravený na zmenu, o ktorej nič dopredu nevie🙂Ja to chápem.

danjelca
autor
9. jan 2012

tak hlásim už sa spametal a už chce kupovat odštavovač že budeme zdravšie žit🙂

tea333
9. jan 2012

@danjelca my sme sa snazili pri prvom 7 mesiacov, a otecko bol aj tak uplne v soku 😀 ale potom to preslo do tesenia. aj ked im to niekedy dojde, az ked uvidia babatko 🙂
pri druhom sme sa nesnazili, a podarilo sa 😀 a tato bol cely stastny a vobec nebol sokovany 😉

p.j.jacky
9. jan 2012

@danjelca ahoj my sme sa snazili 6.5 roka a ked som manzelovy oznami ze som tehu,povedal mi ze OK,rano si ho zopakuj a potom chod na gynu a nikomu nic nehovor,aby sme to nezariekli.Bol tak sokovany cele moje tehu,ze robil ako keby som ani tehu nebola,nejako mu to nedochadzalo... 😅 Inak okolie super az na svokru,ktora ma len ponizovala a ohovarala.

lji
9. jan 2012

@danjelca reakcie môžu byť divné resp. ty to môžeš inak prežívať ako to on chcel dať najavo.možno sa tešil len proste musel predýchať. my sme plánovali. chceli sme velmi po škole, raz sme si povedali že tak podme na to a "ku koncu" sme sa obaja akoby zlakli a cukli. tak sme si povedali že na další krát sa už pokusime bez strachu 😀 avšak potom sme mali dlho odmlku,vela povinností a nejak sme si neuvedomovali že moja hrozná bolesť pŕs môže značiť mimi. výsledkom bolo že sme si postupne začali uvedomovať že asi teda tehu som takže reakcia žiadna-spolu sme to postupne prežívali a uvedomovali si že ten pokus sa zadaril na prvý krát 😉 a reakcia okolia-mamina to na mne videla skôr ako ja, bratia s rodinami sa veeelmi tešili, otec to vraj tiež vedel (on to nejak cíti skôr ako to sama žena vie aj cudzia) a svokrovci to brali že sme spravili chybu, že sme boli nezodpovedný a že sa "treba dať rýchlo na poriadok" 😉

tanika5
9. jan 2012

nakolko je moja mamina sestrička a volala mojmu gynekologovi, či môžem prísť a on sa jej hned spýtal či bude babka 😀 ona mu povedala, že na to tam predsa idem aby to zistil 🙂 hned si domysleli ,,no neutajím nič 😅 od neho som šla za nou do nemocnice a už to bolo jasné 🙂 vzdy som chcela, že všetkých prekvapím aj manžela, že mu zabalim do niečoho malinké capačky, no hned ako som si spravila test som sa neudrzala a zacala som medzi dverami skákať od radosti, on sa pridal a skakali sme obaja 😀 po dvoh rokoch snažilkovania sa nam to podarilo na svadobnej ceste 😉

stardust
9. jan 2012

svokrovci sa dozvedeli o mojom druhom tehotenstve az ked som bola v siedmom mesiaci. Trochu sa stazovali, ze boli prilis kratko tehotni.

spalka
9. jan 2012

@danjelca manzel sa tesil, objimal ma, mne to vsak "vyrazilo" dych 😀... snazili sme sa asi rok a pol, po babatku som velmi tuzila, ale prvy test bol negativny a dve ciarky na tom neskorsom som vobec neocakavala 😀

danjelca
autor
10. jan 2012

Ďakujem dievčatá, vidím že je to rôzne🙂 A asi naozaj rekacia chlapov, ked ich niečo prekvapí pozitívne nie je vždy prejavená radosť,/ okrem dobrého výsledku vo futbale, hokeji:D / ale skôr snaha zachovať si chladnú hlavu.
Dnes to zase bolo že sme sa rozprávali o tom ako by som bola tehotná už pol roka🙂

naty1987
10. jan 2012

ked som povedala pratelovi ze som tehotna a ukazala mu tehu test neveril vravel ze je to len test a to este nic neznamena bola som trosku sklamana ze neskace radostou lebo babo sme planovali ale o pol hodinu volal kamaratom ze bude tato a bol cely nadseny a ked som u ukazala foto so sona nevedel sa vynadivat a teraz chodi na poradne som mnou samu ma uz nepusti 😀

srnqqa
10. jan 2012

@danjelca Zo šoku ma "obvinil", že pásiky som dokreslila fixkou 😀 , "zmieril" sa po mesiaci, keď už súrne potreboval nakúpiť nutrilon 😀 babka (Matýskova prababka) si poplakala, aj mama, oco hromžil..ale nakoniec je všetko tak, ako má byť.. I keď sestra mi "popriala" radšej cystu - lebo na teho nebol zrovna vhodný čas, nevyčítam, chápem ju.. Už len aby nám to všetkým dobre dopadlo 😉
Chlapi to celkovo prežívajú inak, ja som bola úplne ako vo sne, ani som sa nemohla učiť na štátnice 😉

danjelca
autor
10. jan 2012

@srnqqa :D môj tiež kukal na pásik že čo to je?Ja že test. A on že: a to mám tomuto kúsečku papiera veriť?:D
A som si istá že nakoniec je to všetkých slniečko len škoda že si na tie prvé reakcie človek pamätá a niekedy ich nevymaže z hlavy.

gemini2
10. jan 2012

juuj, ja ked som priatelovi povedala, ze som tehu a ze to budu zrejme dvojicky- co sa aj potvrdilo, skoro spadol z noh.... 😀
a mamina reakcia:- ,,to vazne?......no, bolo ti to treba?.....,, 😝

danjelca
autor
10. jan 2012

@gemini2 :DD bože tie prvé reakcie sú fakt niekedy na porazenie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre