Psyllium v tehotenstve - dávkovanie

christin1280
21. dec 2020

Ahojte baby dnes som si kúpila psyllium v lekárni ale neviem do čoho si to mám dať alebo ako je to najlepšie užívať . Máte s tým skúsenosti?

mamicka2005
21. dec 2020

@christin1280 mne osobne psyllium nechutí, nedokážem ho vypiť. Ale manžel ho pije každý druhý deň. Dôležité je potom vypiť veľa vody, aby to nemalo opačný účinok. Tiež som tehotná, ja užívam vlákninu z herbalife (neviem či som to mohla napísať) , tá mi chutí má jablčnú príchuť, je to prášok ktorý zmiešaš s vodou. Neobsahuje žiadne klíčky-šupky ako psyllium. Nepijem ju každý deň, len keď cítim že budem mať problém 🤷‍♀️. Cenovo je drahšia, preto si ju šetrím 🙂.

simonkaba
21. dec 2020

kazde rano zarobit lyzicku s vodou, pripadne aj do jogurt sa da ale chcem to mat vzdy hned za sebou tak to len rychlo vypijem 😀

miakey
21. dec 2020

@christin1280 ja som si to dávala do pohára s vodou (2 dl) a potom som to ešte zapila ďalšími 2 dl. Určite je tam aj nejaký pribalovy leták, kde máš podrobnosti.

ninka2012
21. dec 2020

Kľudne to môžeš dať aj do džúsu ja som to s vodou nevedela vypiť ale veľmi mi to pomohlo počas tehotenstva.

greta2017
21. dec 2020

@christin1280 ja to vo vode neznasam. Natahuje ma z toho. Ja si davam lyžičku az 2 do jogurtu. A hned to zjem lebo ak to tam dlho nechám tak tak to tak zrosolovie a to ja uz nezjem.

abcmajacba
21. dec 2020

@christin1280 ja mám v tabletkách...

christin1280
autor
27. dec 2020

@ninka2012 ja som to až dnes začala užívať , dala som si to do vody..skoro som sa povracala nemohla som to ani dopiť.. dobrý nápad ten džús od zajtra to budem radšej dávať do džúsu 😂😂

christin1280
autor
27. dec 2020

@abcmajacba a v tých tabletkách je to rovnako účinné? Ako sa volajú tie tabletky prosím ťa? 🙂

abcmajacba
27. dec 2020

@christin1280 ja mám konkrétne tieto 😉
TOPNATUR Psyllium vláknina 100 kapsúl

abcmajacba
27. dec 2020

@christin1280 z či rovnako účinné neviem, už som dávno v prášku nejedla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre