Problém s prvým sonom

alleke
9. nov 2016

Baby potrebujem súrne poradiť pomôcť, môj gynekológ nemá v ambulancii sono dal mi výmenný list že mám že mám zavolať na kramare lekárovi čo robí jeho pacientkam sono a nech si vypytam termín na tento týždeň, teraz prichádza ten problém 😒, pán doktor mi neberie už 3 deň tlf už som volala minimálne do 5 ambulancii že mám výmenný list samozrejme zaplatím a ci mi nespravia sono všade odpoveď nie 😔, som v 10tt ide o prvé sono. Baby nemala niektorá z vás podobný problém. Ďakujem

ekyna
9. nov 2016

preboha to co je za doktora ktory nema sono ?

catherinah
9. nov 2016

zmeň lekára. Sono je elementárna vec, pokiaľ to nie je samozrejme pardňový výpadok, že sa mu pokazilo a nedorazilo ešte nové.

alleke
autor
9. nov 2016

@ekyna nepytala som sa na vás názor na môjho lekára pokiaľ mi neviete poradiť prosím nekomentujte. Pekný deň

iv01
9. nov 2016

ak ma gynekolog viac ambulancii je to bezne, ze v niektorych nema sono, hlavne na dedinach sa to stava, napr. ja chodim na sono s vymennym listkom do nemocnice, sonografickej ambulancie, nie je problem

katriona1
9. nov 2016

v tom případě zavolej svému gynekologovi at on tuto situaci řeší a zjistí co se děje s lékařem, který má dělat jeho pacientkám sono, jiné ambulance nemají žádnou povinnost ti to sono udělat a proč bys za něj měla platit, když na 3 sona za těhotenství máš nárok
jinak moc by se mi nelíbil gynekolog který nemá vlastní sono a bude mě posílat někam jinam a s výsledkem budu chodit zase za ním, já to mám velmi pohodlné, mám lékaře na Kramárech, kde je na jedné chodbě i genetika, nemocniční ambulance kam se chodí asi měsíc před porodem a i ambulance kde se dělá ctg záznam, je tam i riziková poradna, a když máš nějaký problém pošle tě o pár poschodí nahoru na porodnici na sono, takže všechno je v jedné budově a nemusím běhat po celém městě 🙂
a jsem ve 13. týdnu a sono budu mít zítra už po 3x, můj lékař ho dělá skoro při každé poradně nad rámec a neplatím za to navíc a aspon víme, že mimi je ok 🙂

catherinah
9. nov 2016

@alleke a čo Ti máme poradiť?
Ved na sono budeš chodiť ešte X-krat, takže najjednoduhšie pre Teba bude mať lekára so sonom. Sama vidíš, aký sú ochotní urobiť sono, ked nie si pacientka.
Aj ked sa im čudujem, v NR poznám lekára, čo by Ti ho spravil za 20 €.

catherinah
9. nov 2016

@iv01 ona je ale v BA, nie na dedine 🙂
Tam je to samozrejme iné. Ja poznám ten pocit, ked potrebuješ vyšetrenie a nikde Ta nechcú. Ja som raz potrebovala zobrať krv a nenašiel sa žial nikto, kto by mi ju zobral. A bolo to súrne. Slovenské zdravotníctvo žiaľ takto funguje.

iv01
9. nov 2016

@catherinah chcela som tym povedat, ze v nemocnici by jej to sono hadam urobili, ked tam pride s vymennym listkom, a nie obvolavat milion gynekologov po BA

katriona1
9. nov 2016

@iv01 no to není tak jisté, na gynekologii do nemocnice tě na sono posílá lékař když máš nějaký problém a chce aby to viděl odborník a mají tam teda hodně plno, prostě pokud její lékař má nějakou dohodu s kolegou, který dělá jeho pacientkám sono, tak musí jít tam a když se tam nemůže dovolat tak musí kontaktovat svého lékaře at to on řeší

dapo
9. nov 2016

na antolskej v uzv ambulancii ti s vymennym listok sono spravia, ale treba sa tam objednat dopredu, tak neviem ci sa ti podari ziskat tam termin vtedy ked potrebujes

katriona1
9. nov 2016

@alleke jinak jak se jmenuje ten gynekolog na Kramárech, zítra tam jdu na sono, tak bych se třeba mohla kouknout na dveře jestli nemá třeba dovolenou 🙂

alleke
autor
9. nov 2016

@catherinah môžem poprosiť kontakt diky

nivea777
9. nov 2016

@catherinah v nemocnici v NR by jej to sono spravili zadarmo a nie za 20€

matejko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iv01
9. nov 2016

@nivea777 veru, @alleke, keď chceš ísť na sono hoc aj do NR, tak tam ho v nemocnici robia zadarmo a nemusiš sa ani objednavat, len si musis odstat (odsediet) radu, a samozrejme das im vymenny listok

nivea777
9. nov 2016

@iv01 ja tam idem bez vymenneho :D

iv01
9. nov 2016

@nivea777 ved ano da sa aj tak, ale prvy krat treba s vymennym, aj ked je tahotna, ja som tiez konkretne chodila do nitry, a ver mi , nachodila som sa tam viac nez dost, ale prvy krat vzdy s vymennym a potom uz iba tak s tehotenskou knižkou

nivea777
9. nov 2016

@iv01 no idem prvykrat a nemam vymenny..co uz

iv01
9. nov 2016

@nivea777 hadam ta neposlu prec ked tam uz budes, ale pozeram ze si tehotna, tak ti asi tvoj gyn napisal to tk nieco v tom zmysle aby ti urobili velke sono

nivea777
9. nov 2016

@iv01 on mi len povedal ze tam mam ist na sono a potom prist na poradnu..bez listka bez vsetkeho..ale aj predtym ked som isla na sono-mimo tehu tak nepytali nic odo mna..

iv01
9. nov 2016

@nivea777 tak to je super, aspon v NR su super v tomto

nivea777
9. nov 2016

@iv01 je mozne,ze to maju nejak prepojene alebo sa ma bude pytat kto je moj gyn. lebo ja mam gyn vlastne vo dverach oproti :D ale pride mi to take,ze bez listka..moze im tam prist hocikto

iv01
9. nov 2016

@nivea777 chodis lajtmanovi?

nivea777
9. nov 2016

@iv01 ano..preco?

iv01
9. nov 2016

len tak,, aj ja by som chcela mat takeho doktora

nivea777
9. nov 2016

@iv01 ty mas koho? ved mozno by ta zobral...aj ked viacere uz odmietol,ma toho vela

iv01
9. nov 2016

@nivea777 ved toto, viem ze uz neberie, ale byvame v jednej dedine, mozno by sa zlutoval

liaka
9. nov 2016

@alleke v Nitre v Pro Care spravia sono zadarmo tehotnej a nebyva tam ani tolko ludi. Treba len vymenny listok.

nivea777
9. nov 2016

@iv01 tak,pokial mas dobreho gynekologa,tak naco by si menila.. ja som u neho uz pomaly 10 rokov..

katriona1
9. nov 2016

ale ona je z Bratislavy, to má cestovat do Nitry nebo jak daleko, aby jí někdo udělal sono?
už stačí, že kvůli tomu musí běžet přes púlku města na Kramáre
není to velké sono ve 12tt nebo 20tt je to obyčejné první sono v 10tt, kde se jenom zjištuje zda bije srdce a jestli plod odpovídá danému týdnu, normální minutová záležitost, kterou jí platí pojištovna a kterou je její gynokolog povinný zajistit, není to nic na rámec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre