Priebeh interupcie

777sima777
21. nov 2014

Dobrý deň, lekár mi potvrdil, že som tehotná a ja som sa rozhodla pre potrat. Preto by som sa rada opýtala ako to prebieha, do ktorého týždňa tehotenstva sa môže potrat vykonať, koľko za zákrok zaplatím a približne ako dlho sa po ňom budem zotavovať. Ďakujem za cenné rady ... píšem sem preto aby som bola čo najviac pripravená na to čo ma čaká takže Vám budem vďačná za všetky skúsenosti.

janka258
21. nov 2014

@777sima777 no v prvom rade si si vybrala to najlepšie miesto na získavanie rád medzi milujúcimi matkami a dlhoročnými snažilkami. Toto mali byť otázky na lekára. Vopred upozorňujem, že nesúdim,len ťa pripravujem na to, čo sa tu na Teba zvrhne.

jaris84
21. nov 2014

....v prvom rade sa priprav na to, že výčitky, že si zabila vlastné dieťa ponesieš do konca života...

sissy27
21. nov 2014

@777sima777 to sú otázky na tvojho lekára alebo kľudne aj googli... a na to, čo ťa čaká, sa pripraviť nedá... nikto ti dopredu nepovie, aké budú komplikácie, následky, ako sa s tým vyrovnáš...
každopádne interrupcia na žiadosť pacientky sa vykonáva najviac do ukončeného 12.týždňa, cena je okolo 300€, ak nebudú problémy, tak ešte ten deň ťa pustia domov... toto sú voľne dostupné informácie na webe...

sandrasofia
21. nov 2014

@777sima777 co ta caka?vycitky do konca zivota..

dezire1000
21. nov 2014

potrat sa moze vykonat do 12 tyzdna tehotenstva.rano prides a vecer ides domov ziadna bolest vsetko v pohode.cena je cca od 360 do 390e.cakaju ta ale predoperacne to zvladnes za jeden den.drzim palce neni to nic hrozne 🙂

adeala
21. nov 2014

@jaris84
@sandrasofia poznam pani, čo bola 2x na potrate a žiadne výčitky nikdy nemala. Je vnútorne presvedčená o tom, že je to zhluk buniek a nie dieťa. Takže žiadne výčitky prísť nemusia.

adelakk
21. nov 2014

@777sima777 mala by si si polozit aj otazku co caka tvoje dieta? Lebo to nie je iba o tebe.

adelakk
21. nov 2014

@adeala je to smutne, ale casto pravda. Matky nie su pred potratom dostatocne informovane a tak im niekedy nedochadza, ze sa jedna o dieta a nie iba nejaky naziaduci zhluk svojvolne rastucich buniek ako napr.bradavica.

veronkaj
21. nov 2014

@777sima777 ahoj
najprv ti urobia predoperačné vyšetrenia, príjmu ťa na hospitalizáciu na den kedy si objednaná, potom ťa uspia, urobia interupciu, preberieš sa z narkozy a budeš pár dní krvácať ako pri menzese, aj bolesť brucha bude viac menej to je individuálne. ak bude všetko v poriadku poobede ťa pustia domov.

nech je už dôvod tvojho rozhodnutia akýkoľvek sama najlepšie vieš prečo si sa tak rozhodla, a výčitky svedomia s tými určite si bojovala keď si sa rozhodovala a budeš aj keď tam pôjdeš no len ty sama vieš dôvod a či to zvládneš s dieťaťom alebo bez neho. Na svete sa robí denne xxxx interupcii a xxxx detí sa denne narodí, denne xxxx deťom ľudia ubližujú a xxxx deťí rodičia ľubia, xxxx detí trpí hladom alebo rodinou v akej je lebo sa nedokážu o nich rodičia postarať a xxxx detí ani rodičov poriadne nepozná lebo nemá na nich čas. všetko je len uhol objektívneho pohľadu, každá žena urobí pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy sa to žial nedá, nemá podmienky, podporu, financie a možno je to následok niečoho na čo nechce už v živote myslieť , možností mnoho no nik nemá právo nikoho súdiť, nikto z nás nežije život a pocity žiadnej ženy ktorá sa rozhodla tak ako sa rozhodla, práve naopak potrebuje podporu a možno svoje rozhodnutie zmení alebo do budúcna už bude inak uvažovať.
držím palce nech sa rozhodneš správne a nemáš žiadne komplikácie

sissy27
21. nov 2014

@adelakk to nie je o (ne)informovanosti, to je o osobnom postoji... nie každá musí byť presvedčená o tom, že je to dieťa už pri pozitívnom tehotenskom teste... nie som zástancom interrupcií, ale nemám ani pochopenie pre toto vnucovanie svojich názorov druhým, či sa jedná o stravovanie, partnerské vzťahy, interrupcie, alebo čokoľvek iné... je to v našej krajine legálne, lekárov to nikto vykonávať nenúti, a ak sa pre tento zákrok nejaká žena rozhodne, nech už má dôvody akékoľvek, tak to bude len a len ona, kto si ponesie prípadné následky do konca života, ani ty, ani ja, to riešiť za ňu nebudeme, presne tak isto, ako by sme neživili jej dieťa, keby sa rozhodla inak...
zakladateľka sa rozhodla takto, pýtala si vecné informácie, nič viac, nič menej... ak ju chceš ty (alebo hocikto iný) odhovárať, tak jej v prvom rade ponúknite, že sa toho jej dieťaťa ujmete so všetkým, čo k tomu patrí, že sa o ňu postaráte počas tehotenstva a po pôrode po zdravotnej aj materiálnej stránke a potom mudrujte...

timca55
21. nov 2014

@sandrasofia výcitky ? lepsie porodit dieta ktore ani nechces , alebo ako v chudobnejsich rodinach porodia deti a potom sa nevedia o nich ani postarat , hladuju , kradnu a vyrastu z nich grazl, to je riesenie nie ? to som pisala ako priklad , a 12 tyzdna to este nie je ani clovek

timca55
21. nov 2014

@sissy27 presne ako pises

erka2014
21. nov 2014

pripajam sa k nazoru, že nech je situacia, v akej si akakolvek, predovšetkym ťa čakaju celoživotne vyčitky svedomia a podla mna aj vela slz...len si predstav situaciu, že sa ti už možno nikdy nepodari tento pre niektore ženy "zazrak"... drž sa nech sa rozhodneš akokolvek

timca55
21. nov 2014

@adelakk je to len o nej , je to len plod zatial a nie clovek a ked ma pocit ze sa onho nebude vediet postarat alebo sa takto rozhodla z inych dovodov, tak netreba sudit , alebo jej ponukni pomoc namisto toho ze ideme tu sudit a si adoptuj jej dieta ked si tak proti

mata95
21. nov 2014

ja keby som bola teraz nedajbože tehotna tiež sa rozhodnem pre potrat, a to mam len jedno dieťa za ktore dakujem Bohu že ju mam a že je krasna a hlavne relatyvne zdravá ..... dieťa by som si nenechala, som 5rokov smalou doma a už mi ztoho šibe, neviem sa dočkať kedy vypadnem do prace.... toto je časť mojich dôvodov aj ked je ich omnoho viac ale nebudem to tu rozpisovať, ale k teme, som presvedčena že by som žiadne vyčitky nemala, skôr by som ich mala kebyže to dieťa porodim a neviem sa onho postarať, alebo ho porodim spocitom že som ho ani nechcela.... zober si veci-pyžamo,najlepšie nejake dlhe tričko alebo nočnu košelu, vložky, papuče, a to ti hadam aj stači, ak nebudu komplikacie pojdeš vten den domov, zakrok netrva dlho,predtym ti spravia predoperačne alebo možno ich už aj maš ked si objednana (neviem nedočitala som sa ) ale kolko trva zotavenie presne neviem,asi je to ukaždeho individualne, zaplatiš cca 300€.....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecil36
21. nov 2014

@777sima777 ja len doplnim informacie. Vycitky ta nemusia cakat vobec, pri miniinterupcii su nasledky, ze by si nemohla otehotniet minimalne (ano zvrzat sa moze cokolvek). Ak mas 40 a viac rokov (co asi nemas) je interupcia zadarmo.

something
21. nov 2014

@anetkaadamko welcome to the jungle... ty si kto, ze takto sudis? A presne ako pises...aka matka taka katka..takze presne vies co mas doma.... 😠

timca55
21. nov 2014

@anetkaadamko ak tu chces sudit tak chod dade inde pisat , slecna sa normalne pytala ,zrejme ma na to svoje dovody preco sa takto rozhodla , tak asi aj ocakava normalne odpovede, a na take blbosti co ty tu pises asi nik nie je zvedavy

moll
21. nov 2014

@anetkaadamko riadne mas tu hlavu vymetenu !!!

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kakatulik
21. nov 2014

Nikto nema pravo nikoho sudit a dalsia vec,ze na dieta nie je asi nikdy spravny cas.Asi to vzdy pride kedy ma... 😒 ,ci chceme,nechcem,alebo sa jednoducho pritrafi.
Skus to este zvazit. A urcite existuje tisice bezdetnych a neplodnych parov,ktore by dali vsetko na svete za dieta. Tym myslim adopcia atdd....viem o com hovorim,pripad mojho brata....Takze ti zelam,aby si spravila spravne rozhodnutie pre teba a tvoje dieta. Inerupcia je invazivny zakrok pod celkovou narkozou so vstkymi vedlajsimi ucinkami. Takze aj toto zvaz. Drz sa !

timca55
21. nov 2014

@anetkaadamko po tom co si tu napisala , urcite o tom nepochybujeme 🙂

bonaqa2013
21. nov 2014

pri prvom tehu som bola ešte študentka. Keď to vyšlo najavo - dlhšie sa to už tajiť nedalo, matka ma nahovárala na potrat. Bola som prekvapená, pretože moja mama je veriaca. Ako dovod uviedla že taká hanba, čo povedia ľudia, ..... Nedokázala som ísť na potrat. Po narodení syna som išla naspať do školy - maly mal 3 týždne, ocinko sa na nás vykašľal - rýchlo ho prešla tá radosť a my sme ostali u mojich rodičov. O syna sa starala moja mama. Kúpanie, prechádzky, - všetko ona. V súčasnosti má syn 19 rokov, chodí na VŠ, je každý deň u mojich rodičov, sem tam ich odvezie k lekárovi..... Tá hanba sa už dávno zabudla, a ja som rada že som bola taká zbabelá čo sa týka potratu.
Ale samozrejme je to vec každej maminky ako sa rozhodne. Dúfam, že ja nebudem riešiť takéto otázky, pretože ako sa poznám, mňa by to psychicky zložilo.

janawi
21. nov 2014

Vy sa pytate na pripravu interupcie?Pisete to tak ako keby sa chleba natieral...ak ste zdrava a dieta nechcete je to vrazda a Vy si to prespinkate...

piskotka3008
21. nov 2014

@777sima777 u nas sa interupcia moze vykonavat do 13+6 tyzdna-ale snaha je cim skor, teda ten 7.-8. tyzden, ked plod este nie je prilis velky a riziko krvacania pre matku a zranenie maternice mensie. Podavame pred zakrokom cipok s prostaglandinmi, aby sa uvolnil krcok maternice a nedoslo k jeho natrhnutiu(posobenie moze vyvolat bolesti ako pri menzes a lahke krvacanie), na niektorych klinikach sa uziva tabletka.
Samotny zakrok je 5 min zalezitost, bud sa robi vyskrab alebo vakuum. Zotavovanie po narkoze 1-2h. Celkovo krvacanie max tyzden a mozno 1. a 2. den po zakroku lahke bolesti ako pri menzese.

Je to rozhodnutie na cely zivot, treba si ho velmi dobre rozmysliet. Mnohe zeny pisu, ze je to len zhluk buniek-tento zhluk buniek ma srdiecko, ktore zacina bit 21.den po splodeni...

barborka291
21. nov 2014

@bonaqa2013 neznasam tu vetu "co povedia ludia" to aj moja babka cely zivot na vsetko vravi,ze co povedia ludia!... nech si vravia co chcu, ZIVOT nie je o tom co povedia ludia... aj ja som chvilu uvazovala nad prerusenim, z urcitych dovodov,ale rychlo som si to rozmyslela,nikdy nikdy nikdy by som to nedokazala a radsej budem niest hocijake nasledky cely zivot,ako prist o ten najvacsi poklad,ktory mam...

timca55
21. nov 2014

@janawi tak jej ponuknite pomoc ! lepsie porodit a nevediet sa onho postarat ? aby to dieta len cely zivot sa trapilo , to je podla vas najlepsie riesenie hej ??? kolko takych blbych komentarov sa tu este objavy ? ano je to vrazda preto je to legane, to bolo velmi mudro napisane

adeala
21. nov 2014

@sissy27 asi takto - sú krajiny (alebo boli), kde sa interupcia vykonávala až do úplného konca tehotenstva. Tiež to bol ich osobný postoj, že v bruchu je to stále iba plod a nie dieťa, ale predpokladám, že pre toto už by si až také pochopenie nemala. A asi tak to cítia niektoré ženy už od toho "zhluku buniek". Takže ich osobným postojom je bojovať proti interupcií, ktorú považujú za vraždu dieťaťa (pretože aj keď to nie je ich dieťa, je to stále dieťa a to sa brániť samé nevie).

ivet1371
21. nov 2014

Nikdy nemožete vediet ake dovody dovedu ćloveka k tomu.a nikdy nehovorte nikdy.a netreba sudit à odsudzovat.každa si to urćite v hlavne da do poriadku nerozhodne sa behom chvile

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre