Priberanie v tehotenstve

11. jún 2023

Ahojte holky. Prosim vas , ako nato aby som rapidne nepriberala v tehotenstve ? Som len za zaciatku , 6tt a uz mam hore tri kila. Velmi ma to trapi , kedze svoju vahu mam celkom velku , na svoju vysku. Neprejedam sa , jem normalne , zatial necitim ani chut do jedla , skor jem len tak aby mi nebolo zle , citim hrču v krku, a žaludok obrateny, ale drzim sa aby som nezacala zvracat. Pohyb mam , stale pracujem , domacnost , keby som len lezala, tak to chapem..ale nechapem to , kedze viem ze jem normalne , zdravo a mam aj pohyb 😥

dzulli1980
11. jún 2023

Ja som bola aktívna celé tehotenstvo, neprejedala som sa, chodila na turistiku, plávať a aj tak som pribrala 30 kg ... ako taký malý tuleň som vyzerala ... vôbec neviem, od čoho to závisí.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. jún 2023

no mne bolo zle jak svina poriadne som nejedla aj som bola celkom aktivn a pribrala som na velkost 1 rocneho slona 😵‍💫 neviem fakt cim to je

kiki68
12. jún 2023

Ako priberies, tak schudnes. To su proste take umele kila, ja som nabrala 20kg hlavne vody do tela. Vyzerala som hrozne a islo to aj rychlo prec.

lienka_anulienka
12. jún 2023

Mne bola diagnostikovana tehotenska cukrovka, našťastie je to len na úprave stravy a pohybu a schudla som už 5 kíl 🙂 veľa robí strava - veľa zeleniny, mäsko hocijaké, vajíčka, ražný chlebík a dostatočný pitný režim. Samozrejme čistá voda, žiadne džúsy alebo sladké vody (ja si dám sem tam pohár coly zero a glykemie mi to nerozhadze). Jesť 5-6x denne menšie porcie...časom si žalúdok zvykne. Cestoviny si vážim, max takých 50 gramov na obed a samozrejme tak aj ryža a zemiaciky... Skratka vyvážená strava a pohyb. Môžem len odporučiť, odkedy sa takto stravujem, vládzem, nezadychavam sa a cítim sa oooovela lepšie ako mesiac dozadu.

sunsun11
15. jún 2023

@lienka_anulienka ahoj prosim Ta riadila si sa aj nejakymi tabulkami pri tehotenskej cukrovke? resp.ako si vedela co mozes a co nie, coTi pomohlo pri vybere jedal? dakujem pekne

lienka_anulienka
15. jún 2023

@sunsun11 diabetologička mi na prvej návšteve dala takú brozurku kde viac menej všetko o tehotenskej cukrovke plus sú tam aj odporúčané hodnoty sacharidov na raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru a druhu veceru. Je tam super opísané aj to, ako má tá druhá večera vplyv na rannú hodnotu glykemie a áno sú tam aj tabuľky, ale iba na zeleninu, ovocie a mliečne výrobky, keďže mäsko, vajíčka, ryby , oleje a tuky sa rátať nemusia. A tiež je tu návod ako si vyrqta sacharidy v potravinách v obchode, ale to sa dá nájsť aj na internete. Keď chceš odfotim ti to. 🙂

lienka_anulienka
15. jún 2023

@sunsun11 teraz po mesiaci si už naozaj vážim len keď tak cestoviny do polievky, zemiaky na obed a celkovo tie jedla a veľkým obsahom škrobu. Inak viem, že krajec ražneho chleba, polka avokáda, vajicko a nejaká tá zelenina na raňajky je ok aj bez váženia, rovnako šalát na obed alebo nejaké zelerová hranolky ... už to robím viac menej od oka 🙂 bála som sa, aj som si poplakala na zaciatku ale potom som to naozaj dostala ako sa vraví do oka a mam v tom už prehľad... najlepšie je mať viac menej rovnaké potraviny, maximálne ich obmieňať v rámci dňa..ono sa to nezdá ale je tam kopec možnosti🙂 ..

sunsun11
15. jún 2023

@lienka_anulienka dakujem, si velmi zlata. ak Ta mozem poprosit keby si mi to odfotila, kludne aj do spravy. dakujem Ti

lienka_anulienka
15. jún 2023

@sunsun11 odoslala som, za malo ...treba si pomáhať ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre