Priberanie do svalovej hmoty

scarletka34
15. máj 2018

Ahojte žienky možno tato diskusia sem nepatrí ale neviem kde mam ist po radu. Začala som cvičiť nie kvôli chudnutiu ale chcem pribrat do svalovej hmoty. Zaujíma ma ako by mal vyzerat moj jedalnicek. Dost som pozerala na internete ale zda sa mi to tam vsetko prehnane. Chcela si vyhladat trenera nech mi zostaví jedalnicek ale asi by sa moc od toho co je na internete nelisil. A pre to ma zaujima vas nazor co cvicite ako sa stravujete a ake uzivate proteiny na svalovu hmotu . Dakujem ...

lorela
15. máj 2018

@scarletka34 Alfou a omegou je strava, to máš pravdu, svaly musia z niečoho rásť + dobrý tréning zameraný na rast svalovej hmoty (väčšie váhy, menej opakovaní) + regenerácia (bez tej svaly neporastú).
V strave by si mala mať dostatok kvalitných bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov.
Čo sa týka konkrétnej značky proteínu - nechala som si poradiť buď od trénera alebo v obchode so športovou výživou.

scarletka34
autor
15. máj 2018

@lorela a ako by mala vyzerat strava ? Nasla som nieco na internete ale zda sa mi to prehnane

lorela
15. máj 2018

@scarletka34 Toto rozhodne prehnané je. Navyše, ty nie si alebo nechceš byť 100 kilový kulturista, nie?

scarletka34
autor
15. máj 2018

😀 presne tak to veru nechcem. Chcem si len vytvarovat postavu a trochu aspon pribrat do svalovej hmoty kedze moja vaha je max 50kg

0silvia0
15. máj 2018

@scarletka34 ja stravu vôbec neriešim a nikdy som neriešila a do svalovej hmoty som pribrala dosť. Žiadne proteíny som nikdy neriešila, len klasika bežná strava. Jeden čas som nejedla mäso a sila išla rapídne dolu.

lorela
15. máj 2018

@scarletka34 Tak jedz v podstate všetko - len zdravšie. Cestoviny, tvarohy, ryby, mäso najmä morčacie, hovädzie, divinu, vajíčka, ovocie, avokádo, orechy rôzne a semená, chlieb a pečivo celozrnné, grahamové, obilninové kaše, husté polievky, strukoviny atď.

kahanikova
15. máj 2018

@scarletka34 to čo si našla je mužský jedálniček, žene stačí polovica.. mne prídu napr surové vajcia nechutné ale na všetko sú aj substitučné potraviny.. ovocie sa na večer neodporúča moc kvôli cukrom i keď fruktóza sa rýchlo spáli záleží od dňa či je tréningový alebo mimotréningový.. a taktiež nezabudni že keď prestaneš s takýmto stravovaním tak sa ti všetko vráti do "pôvodných nastavení" väčšina trénerov na svk ti urobí jedálniček v ktorom bude len ryža s kur.prsiami a tréning presedia na lavičke s mobilom v ruke (nie všetci samozrejme ale drvivá väčšina ktorá to robí len aby zarobili) takže treba zvážiť výber.. odporúčam si odpozorovať ktoré jedlá ti vyhovujú lebo čo vyhovuje jednému nemusí druhému.. občas v malom zhrešiť ale len občas prípadne je veľa sladkých aj slaných snackov zdravých 🙂

scarletka34
autor
15. máj 2018

@lorela Dik za radu . Dost som si o zdravej strave precitala ale zdalo sa mi to prilis prehnane. Dufam ze mi to pomoze a budem priberat len do svalu.😜

scarletka34
autor
15. máj 2018

@0silvia0 a kolko denne cvicis ? Ja zatial len 30 min vlastnou vahou. Tri dni a stvrty mam pauzu a tak dokola.

scarletka34
autor
15. máj 2018

@kahanikova Ved prave preto som sa rozhodla sa poradit tu lebo ako pises väčšina trenerov za nic nestoji.Ja cvicim zatial len doma a to vlastnou vahou neskor chcem pridat jednorucky. A chcela som aj pre to poradit ako si nadstavit jedalnicek...kolko krat za den jest a co v akom poradi ....

kahanikova
15. máj 2018

Ak máš deti aj s nimi je kopa zaujímavých cvikov (na miesto jednoručiek) :D a aspon ich zapojíš... stravovanie je individuálne vlastne je jedno koľko porcii zješ ide o celkovy denný príjem (tie čo ste za 5 jedál denne než začnete do mňa rípať prečítajte si o intermittent fasting) ty si nastav denný príjem bielkovín sacharidov atď a podľa toho sa stravuj je veľa aplikacii na to kde to ľahko vyrátaš časom to zvládneš aj z hlavy (základné jedlá) a neviem či tu môžem písať názvy aplikácii tak nenapíšem radšej

sspeed_cs
15. máj 2018

co sa jedla tyka jedz ked si hladna (nie mlsna, nie syta), zbytocne sa neprejedaj. kopec zeleniny na akykolvek sposob, nejake bielkoviny (nemyslim len maso a tvaroh, ale aj fazulu, sosovicu, tofu, soju atd), ovocie (datle su super, strasne sladke ale nedvihaju glikemicky index), kadejake semena a orechy su super, minimum sacharidov (s celozrnnymi mukami opatrne, ja pouzivam ryzovu, kokosovu atd). na poradi jedla nijak nezalezi ked sa hybes. inak surove vajicka jedavam (niekto to tu spiminal) :D hodim ich do koktejlu s tvarohom bananom plnotucnym mliekom a je to.

scarletka34
autor
15. máj 2018

@sspeed_cs uzivas aj nejake proteiny? Alebo rozne koktejli ?

kahanikova
15. máj 2018

@scarletka34 ja by som na tvojom mieste s proteinon atď počkala kým si osvojíš určité návyky pri stravovaní

scarletka34
autor
15. máj 2018

@sspeed_cs ako prosim ta vyzera tvoj napr : jeden stravovaci den ?od rana do vecera....

scarletka34
autor
15. máj 2018

@kahanikova jaj tak dik za radu😜 kym sa ja do toho dostanem

kahanikova
15. máj 2018

Ale ak ťa to má povzbudiť tak kľudne začni aj hneď len ho neber ako náhradu stravy 😁 mne to pomohlo ho mať v mojich začiatkoch povzbudilo ma to ale po skúsenostiach teraz by som začínala bez neho

scarletka34
autor
15. máj 2018

@kahanikova aky si si kupila ? 😀

sspeed_cs
15. máj 2018

@scarletka34 vobec nic ziadne proteiny ani nic obdobne. jedlo sa snazim aspon v lete zhanat po nejakych malych farmach atd. no ja neviem ci som idealny kandidat pretoze sacharidy jem minimalne a fungujem na tukoch a zelenine. ale rano zvyknem jest koktejl (plnotucne mlieko, banan, niekedy mango, plnotucny tvaroh, skorica, niekedy sypnem kakaove boby, lanove semienka, alebo to vajicko (to si davam ked idem behat)).
svaca ako kedy ak som hladna schrumnem nejake zrno orechy, kludne zas banan jablko, proste co mam po ruke.
obedy: casto mavam prazenicu so zeleninovym salatom (niekedy aj na ranajky), inak jedavam napriklad kadejake strukoviny, varim indicke jedla (zasadne bez muky) s ryzou, rozne zeleniny ako spenat sparglu so zemiakmi, casto si varim jordansku shakshuku, vseobecne pouzivam dost vajec co sa obedu tyka, inspirujem sa veganskymi receptami. ti nevaria s mukou ani nesmazia. nieco vzdy mrknem na nete a uvarim. skus veganotic.cz to je super web. obcas upeciem hovadzie maso (1,5 flakotu, samotnu v kuse hodim na 8h do rury na 100°a peciem celu noc, je to dost sype a maso jedam samotne a s maslom a korenim)
vecera: vacsinou nejaky zeleninvy salat, chlieb si peciem vzdy sama nejaky zrnovy ale to tak mozno 2x za mesiac, nejake ryby... ale hlavne salaty. ten tobim tak ze navala salat, kapustu, rajciny, papriku, cibulu vsetko co sa hodi, posypem lanovymi, tekvicovymi, slnecnicovymi semienkami, arasidy, bylinky, zalejem oliv olejom. navrch nejaky sry.. TOP!!!
inak jedavam strasne vela kyslej smotany napr s datlami, to mavam na svacu, alebo smotanu na slahanie, kopnem 2dcl do seba a fungujem bezproblemov, alebo si odhryznem z masla a tak 😃 snad som ta moc nevydesila, ale nijak nemam stanoveny cas ani porcie. jem ked som hladna, a uplne som vylucila cukor a minimalizovala sacharidy stylu muka. smazene jedla tiez vobec

scarletka34
autor
15. máj 2018

@sspeed_cs diky moc 😉 aspon mam prehlad priblizne ako si upravit jedalnicek . Nic narocne to veru neni ako to mnohy rozpisuju. A hlavne ze je to rychle

sspeed_cs
15. máj 2018

@scarletka34 nie je to lahke, moja strava sa trochu podoba na tu paleo ak ti to pomoze. ale to sa mi zda ujete, oni jedia len maso a obcas zeleninu... ja sa drzim toho co bolo prirodzene pred touto potravinovou revoluciou... takze zelenina a ovocie su zaklad, potom to zrno kadejake a orechy atd atd... prakticky sa nemusis obmedzovat v nicom, len v tom cukre. ked ho vysadis nebude si tak kolisat hladina cukru v krvi a nebudes mat vlcie navaly hladu kazde 2 hodiny. ale musis si na to najskor zvyknut. najhorsie su prve 2 tzydne , potom to uz ide same
este tip na recept ked ide to leto, robiem si casto "pizu" ale miesto cesta nakrajam baklazan na 1cm platky a nasupem tam rajconovu omacku, zampiony, syr, bylinky olivy, kukuricu, atd alebo kyslu smotanu, cesnak, hovadziu sunku, zampinoy.. co ta napadne a je to strasne dobreeeeeeee uz teraz sa na to tesim!

0silvia0
15. máj 2018

@scarletka34 ja chodím normálne do posilovne 2x týždenne roky rokúce a cvičím s činkami a na strojoch. Kedysi som chodila 3x týždenne, ale mne stačí aj 2x, ja už nepotrebujem veľmi formovať postavu, len udržiavam.

scarletka34
autor
15. máj 2018

@0silvia0 a uzivas aj protein ?

0silvia0
15. máj 2018

@scarletka34 nie, písala som že normálne jem, jedlo neriešim a proteín neužívam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre