Prehliadka u zubára počas tehotenstva

brambie
14. nov 2012

dievcence, je peciatka do tehotenskej knizky od zubara iba potvrdenie ?

zigzag
14. nov 2012

a naco ti je peciatka? kd som bola tehu ja, tak nic take netrebalo,,,,
@brambie

brambie
autor
14. nov 2012

ja som potrebovala od zubara peciatku a teraz neviem ci mi mal urobit aj prehliadku lebo on mi tvrdi ze nie ...
a teraz chce odo mna aby som si prehliadku zaplatila...

iwusca
14. nov 2012

V tehu mas narok na 2 preventivky, jasne ze ti ich musi urobit, ked si tehu zuby maju vacsiu tendenciu sa kazit...a peciatku som potrebovala do tehu knizky od zubarky aj od obvodnej, moj gyn. mi to prizvukoval, ze to tam treba mat

alyze
14. nov 2012

@brambie ja som mala tiež dve preventívne prehliadky od zubárky a tiež normálne vykonané, keď chodíš pravidelne každý rok napreventývku, tak určite platiť nebudeš a pečiatku mi dali do tehotenskej knižky, že jedna stačí 😅

brambie
autor
14. nov 2012

mne peciatku tiez dal ale neurobil mi prehliadku s tym, ze vsak to netreba.
myslela som si, ze tym mam prehliadku raz za rok vybavenu ale bola som sa pre istotu spytat.
odpoved bola, ze to mi neplati,som prisla neskoro, ze uz neobjednavaju a tym padom budem musiet platit.
takze ak som to spravne pochopila, prehladku, na ktoru som mala narok mi neurobil len odpeciatkoval a teraz chce poplatok za povinnu prehliadku.

praverita
14. nov 2012

@brambie ako pise @zigzag, ziadnu peciatku od zubara do tehotenskej knizky odomna nikdy nikto nepytal.

euka210
14. nov 2012

mas narok na 2 a su aj vykonane

zigzag
15. nov 2012

hlavne si nedavajte blombovat zuby amalganom,,, ani pred samotnym tehu by sa nemalo, lebo ortut z plomby sa vyplavuje, cim viac amalganu, tam horsie... neviem preco zeny neinformuju o tom, ale o hlupostiach.... ze namaju jest huby v tehu a podobne hovadiny,,,

kubkatka
15. nov 2012

ja som na prehliadke bola raz a ziadnu peciatku mi nikde nedala, ani to nikto nepotreboval, dve prehliadky pre tehotnu su zbytocne podla mna, nakolko ti aj tak nemoze dokopy nic urobit.....akurat tak trosku oskriabat zubny kaz. a nechapem, preco niektorym zenam tehotnym neplati takato prehliadka ako normalna preventivka, aby bud. rok nemuseli za osetrenie platit-z toho som jelen, to uz kde sme?????

praverita
15. nov 2012

moj zubar mi pocas tehu odporucal 2x sa prist ukazat. vraj nie kvoli nezmyslom, ze bejby odobera vapnik a potom sa viac kazia zuby a podobne famy, ale preto, ze kvoli hormonalnym zmenam mozu aj zuby citlivejsie reagovat na bezne zapaly, atd., preto je dobre, mat to pod kontrolou.

stojdulka
16. nov 2012

dnes som bola na preventívnej prehliadke a hned som si dala i pečiatku do knižky...aj pri predchádzajúcich troch tehu som bola 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre