Prečo si gynekológ pýta za každý ultrazvuk 7, 10 či 20 eur?

sara409
21. feb 2014

Som demotivovaná z môjho gynekologa, v decembri som zistila , že som tehotná a odvtedy platím ako najatá... K dnešnímu dátumu som u ňho bola 5x, som v 15. týždni tehotenstva a nechala som mu tam spolu 70 E!!! Mám pocit, že si odo mňa pýta podla nálady, robí mi vždy len ultrazvuk, raz 7E , 10E alebo maximálne ma naštvalo, že na druhom triple teste si vypýtal 20E. Má zmluvu s mojou poisťovňou Dôvera, ale vkuse pýta, samozrejme bez potvrdenky. Viete mi poradiť, ako to mám riešiť???

mischelin
21. feb 2014

poistovna preplaca len 3 ultrazvuky pocas tehu- v 10. 20. a 30 tt. tak si sono nedaj robit na kazdej poradni, ked za to pyta peniaze...

zita19
21. feb 2014

@sara409 Cez ZP. A pytaj si potvrdenku na drzovku. Niektori si daju platit aj za "Dobry den" po telefone. Inac podla zakona ma mat vycapeny cennik za ukony, ktore nie su preplacane ZP a za nadstandardne sluzby. Spytaj sa na ZP, ktore ukony preplacaju a v akej vyske. Staci cez mail. Pripadne vymen Dr., ale neviem ako je to pocas tehotenstva. Aj na to ti ZP musi odpovedat ake su podmienky.

sara409
autor
21. feb 2014

on tam nemá žiadny cenník, leze mi proste krkom ... jasné, on proste to bábo pozerá, či je v poriadku, tak si to SONO (robí to zatiaľ stále zvnútra) nechávam robiť nonstop pre dobro bábatka... len čo mám tehotne kolegyne a kamarádky, tie tehotenstvo nestálo zatial ani Euro a to sú už v 5. a vo 8. mesiaci..naozaj to nechápem.

kristiju
21. feb 2014

nájdi si nového gynekologa.nový gynekolog si tvoju kartotéku vyžiada oficiálnou cestou,to trvá cca 2 týždne,ty mu zmenu lekára ani nemusíš hlásiť. 🙂 🙂 🙂 🙂

sharmana
21. feb 2014

@sara409 proste niektorí lekári sú nenažranci.. a cítia jednoduchý a rýchly zárobok, ktorý majú zaplatený 2 x, určite si totiž pýtal aj od tvojej poisťovne niečo...

nikolet_89
21. feb 2014

@sara409 ahoj zmen gynkologa, ja tiez platim mam vseobecnu poistovnu ci ako sa teraz vola 😀 bola som 2x na ultrazvuku za kazdy som dala 15 eur cize 30 eur do 10tt. sa u neho plati a potom uz nie len za foto 5 eur...je nestatny

emily76
21. feb 2014

@sara409 a preco ti robi tak casto ultrazvuk? Ak nemas nejaku indikaciu, tak nie je dovod, preco by mal kazdy mesiac ho robit. Ja by som sa aj na toto spytala.

monicm
21. feb 2014

@sara409 ak je súkromný a nemá zmluvu s poisťovňou,tak je v poriadku,že si pýta peniaze (teraz nehovorím o tom,že tam nemá cenník),ak je štátny a má zmluvu s poisťovňou,tak to nie je v poriadku.a ani to,že robí zakaždým uzv.neodporúča sa to,nie je to potrebné (ak nie si na rizikovom.................),proste zmeň lekára,ak nie si spokojná,popýtaj sa kamarátok...............

sara409
autor
21. feb 2014

@monicm Je sukromny a má zmluvu s mojou poistovnou.

sara409
autor
21. feb 2014

@emily76 Ja neviem, toto je moje prvé dieta, nemam vela skusenosti, ale co som tam bola robi mi ultrazvuk - vnutorny VZDY !!! Tvari sa, ze to babo vysteruje a pozoruje, ci je zdrave...

lili_mia
21. feb 2014

@sara409 Sa čuduješ, ked píšeš, že si vždy nechávaš robiť sono? Jasné, že si vypýta platbu za sono mimo poisťovňou stanoveného týždňa, v ktorom je to preplácané poisťovňou. Doteraz si mala mať jedno, možno dve sono vyšetrenia. Závisí aj od toho, čo robil počas vyšetrenia, či si sii pýtala foto a kde Ti to foto dal. Za to všetko sa platí a Tvoja chyba, že si si nepýtala potvrdenku.

monicm
21. feb 2014

@sara409 za uzv. mimo "normálnych" termínov (10.,20.,30., týždeň) si môže pýtať platbu,ale mal by mať cenník či už vonku na chodbe,u sestričky,u seba na stole...........proste niekde.osobne si myslím,že ťa zneužíva,pretože je naozaj zbytočné robiť uzv pri každom vyšetrení ak nemáš ako som povedala rizikové tehu.ak máš rizikové tehu.tak vtedy sa robí uzv. stále,ale myslím,že v tomto prípade je to hradené poisťovňou,takže...............z toho vyplýva,že to nie je v poriadku.teraz zostáva len na tebe,či sa ozveš,alebo potichu zmeníš gynekologa

kikuleenka
21. feb 2014

@sara409 http://www.dovera.sk/poistenec/prevencia, pozri tu, co dovera tehotnym preplaca a ak lekara nezmenis, tak ho poziadaj, aby ta vopred informoval o spoplatnenych sluzbach, aby si ich mohla odmietnut, resp. mu povedz, ze si zelas iba tie, ktore poistovna preplaca...

bajana
21. feb 2014

@sara409 myslim, ze tym, ze nemas vopred k dispozicii cennik, lekar porusuje snad aj nejaky zakon...
ja som oproti tebe o tyzden pozadu, dokonca po predchadzajucom MA, ale na kontrole u mojej dr. som bola 2x, UTZ zdrama, platila som len za fotku, raz som bola na screeningu v sukromnom centre, tam som si zacvakala, ale bolo to nadstandardne vysetrenie....nechapem, preco ti robil 2x triple test....
na tvojom mieste vymenim gynekologa alebo sa ho najblizsie opytam na presny cennik a odmietla by som UTZ na kazdej kontrole...ale dievcata spravne pisu, ze 3x mas UTZ zdarma....

sara409
autor
21. feb 2014

@monicm Nemam rizikove, som zdrava ako ryba... Vypytam si potvrdenku a uvidím ako sa zatvári ... lebo kým porodím, tak ma to výde aj 300E a to nie som ochotna dat .

stanulienkat
21. feb 2014

Preco sa ho nepytas preco vzdy platis? A vypytaj si doklad o zaplateni. So studenym xichtom😉

monicm
21. feb 2014

@sara409 mne ešte napadlo povedať: môžem poprosiť potvrdenie,lebo kamarátky mi neveria,že pri každej poradni musím za niečo platiť.to by mohol byť pekný pohľad na jeho tvár,nie?

sara409
autor
21. feb 2014
lili_mia
24. feb 2014

@monicm No viete pán doktor, na modrom koníku písali, že neoprávnene odo mňa pýtate platby za utz mimo harmonogramu preplácaným poisťovňou, tak ten doklad babám ofotím a ukážem tam na koníku, či je váš postup správny, všakže vám to neprekáža? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎

fuska
24. feb 2014

Ja mam nestatneho dr. a vseobecnu poistovnu. Sono mi robi na kazdej poradni a neplatim...

ynett
24. feb 2014

mne robí môj sono raz do mesiaca na poradni, ak prídem s problémom tak aj vtedy. nič som zatiaľ neplatila. ale je pravda, že som na rizikovom, takže je možné, že to mám hradené poisťovňou. môj lekár má cenník pekne vyvesený pri dverách, aj som ho parkárt z nudy čítala, ale nepamätám si že by tam bolo písané sono 🙂

mia501
24. feb 2014

mne dr. robieval sono na kazdej poradni ale dopredu mi pekne vysvetlil, ze je lepsie ak robi sono stale lebo keby robil 3krat ako sa to ma tak nezisti,keby sa nieco dialo a tak by to podchytil skor, ale povedal,ze budem platit 4€ a ci som ochotna dat, povedala som ze jasne....a nakoniec som platila len 2krat 😀 a sono som mala stale

gnipka
20. júl 2018

Ahojte baby.je normalne ak som sla na marodku a na gynde som za to platila 6€?za vsetko pyta peniaze!a pri prvom dietati som nikdy nic neplatila.ako to?dakujem za vasu odpoved

zuzanka.zuzu
20. júl 2018

@gnipka a prečo si sa nespýtala? niečo neviem, spýtam sa... 🙂

sabinka277
20. júl 2018

@sara409 hm..moj si nepytal ani raz a robi mi sono na kazdej poradni...asi to zalezi od doktora alebo podla nalady?! no ja neviem...skus sa opytat co povie...

nellita
20. júl 2018

Ja som platila u svojej gyndy za balik sluzieb aj nadstandartnych za tehotenstvo 250 eur. Poistovne sice preplacaju,ale malo a základné testy a vyšetrenia,pokial chces byt v kľude a mat istotu ako ja ze vsetko je ok a hlavne babo mne to zato stalo,nelutujem prachy. Je to na kazdom rozhodnuti,precitaj co ti preplaca poisťovňa a ak nechces nic naviac tak mu to pivedz rovno napriamo.

gnipka
23. júl 2018

Dievcence skoncil mi dohodou pravovny pomer.sla som na marodku.to znamena ze sa nemusim evidovat na urade kedze som ako nezamestnana na marodke?bolo mi povedane ze nemozem sa evidovat kym marodujem.je to tak?bojim sa zeby som nemala dlh na zdravotkr

soldi
23. júl 2018

Mna prekvapuje, ze si bola unho uz 5 x a si len v 15tt, kedze bezne sa chodi prvykrat okolo 8tt na potvrdenie tehotenstva a okolo 12tt je prva poradna, 16tt druha. Preco chodis tak casto?

A inak poistovna skutocne preplaca len 3x sono pocas tehotenstva. Pokial ich vyzadujes viac, tak ma gyn pravo si za nadstandartny vykon pytat preplatenie. S blockom samozrejme

basska_b
23. júl 2018

@sara409 vypýtaj si cenník a aj doklad o zaplatení každého poplatku, na ktorom musí byť napísané, za čo si platila. Hneď zmení tón... alebo to dopadne tak, že zmenís doktora. Nie je v poriadku to, čo robí

bucko555
23. júl 2018

ja som nikdy neplatila za ultrazvuk a to mi ho robila kazde 2 tyzdne kedze som bola rizikova akurat za foto chcela 5 eur ale to sim si nedala lebo mala nebola nikdy dobre vidiet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre