Používate bežecký pás počas tehu?

pingu1
13. jan 2013

ahojte, ma z vas niektora bezecky pas motorovy, alebo bezmotorovy? je bezmotorovy lepsi? oplati sa to vobec kupit?

zuzulica
13. jan 2013

to chceš behať v tehotenstve?Neviem, či je to dobrý nápad, vzhľadom na tie otrasy...

acer11
13. jan 2013

jasné,v tehu super,ešte by som pridala box 😀

tehulka_mk
13. jan 2013

Srandistka? 😲

alka221
13. jan 2013

kludne na tom pase moze kracat, robi to aj kamoska, kde je napisane ze musi behat? 😉 kludnite svoje fantazie.. hned jak supy 😕

montinka
13. jan 2013

ak pozerate niektore supermamu na jojke akurat minule to tam rozoberali ze tehulka by nemala robit sport ktory jej dvihne moc srdcove frekvenciu lebo nemoze pozerat iba na seba ale aj na babo v brusku. akonahle sa jej zvysi tep,tak aj babatku a kym je mamina v klude a ma normalny tep,babo ma vtedy 140 ale ked sa jej zvysi tep,babatku sa moze zvysit aj na 200!

zamilovana
13. jan 2013

záleží od toho, či si bola bežec už pred tehu, ak by si začala v tehu ako začiatočník čo nikdy nebehal, tak to je zlý nápad, ak si aktívny bežec už zpred tehu obdobia, kludne v tom pokračuj, pokial sa budeš cítiť dobre, ak to začne byť pre teba záťaž prestan prípadne zvolni tempo. Neviem prečo ma niekto ideu, že ked si tehu máš sa napchávať a ležať s nohami dohora. Aby si bola tučná asi ako oni 🙂 Kludne sportuj ak si športovec už dlhobodobo pred tehotenstvom.

janinka14
13. jan 2013

Ja mam bezecky pas a pouzivam ho aj v tehotenstve, velmi mi pomaha, citim sa velmi dobre, cca kazdy druhy den si davam pohodovu chodzu, do piateho mesiaca som si davala rychlu chodzu -rychlost cca 6,5 km/hod, potom som postupne spomalovala, teraz 5 km/hod., cvicim tak 20 min. Konzultovala som to so svojim lekarom a ten ma len podporil, vraj ked mam normalne fyziologicke tehotenstvo, nie je dovod cakat s vylozenymi nohami na porod.. A ze telo mi same napovie kolko cvicit a ma pravdu, same si vypyta znizenie intenzity cvicenia. Teraz som v 27 tyzdni a kym sa mi bude dat, cvicenia sa nevzdam, citim sa po nom velmi dobre a spokojna maminka znamena spokojne babatko. 🙂

trish31
13. jan 2013

Rychla chodza neni problem,beh by som neriskovala koli otrasom.Nechapem,co sa tu hned vsetky zbehnete a ste ironicke.Sama zisti co jej je najlepsie.Ine mozu turistikovat,plavat,vtedy sa nezvysuje srdecna frekvencia?tehu nie je choroba.Kludne rychla chodza,beh radsej nie 😉

simuska1976
13. jan 2013

Presne ako ti radi zamilovana, ak si behala pred tehu, dobrý nápad, ak nie tak skús rýchlu chodzu a uvidis, ja som prestala behať v 20 tt, lebo som sa necitila najlepšie, ale ked mi bude lepšie, chcela by som ešte pokračovať. V 5 tt som ešte zabehla polmaraton, samozrejme, že som si sledovala tepovu frekvenciu a potom už len menšie trasy voľným tempom. Môj gynekolog mi povedal, že nemá s behom v tehotenstve praktické skúsenosti, ale teoreticky nevidí, žiadne riziko, len pád. Ja som zatiaľ pri behu nespadla. Další gynekolog mi povedal, že ked je bezproblémové tehu, športová aktivita je len plus pre maminku aj baby. Proti sa stavaju väčšinou takí, co o tom nič nevedia, len si myslia, nemajú to ničím podlozene. Chodila som cvičiť aj do fitka, s tým som prestala asi v 16-17tt. Pokial máš bezproblémové tehu, tvoje telo a ty viete sami co je najlepšie.

katpetdo
13. jan 2013

suhlasim so @simuska1976 a @zamilovana. VIac info ale asi najdes skor na nejakych zahranicnych forach, lebo na SK sa na tehotenstvo pozera ako na chorobu. Aspon ja som to tak vnimala.

mirka907
13. jan 2013

Ak si behavala predtym, poznas svoje telo a budes behat pri nizkej tepovej frekvencii, preco nie....skor ti uskodi ak sa nebudes hybat, ked si na to zvyknuta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre