Potvrdenie tehotenstva a alkohol

12. nov 2021

Dnes mi vysiel pozitivny tehotensky test a vcera som vypila pohar vina. Moze to mat uz nejaky vplyv na plod?

ki_ki2
12. nov 2021

Nie nemôže .

xtina1711
12. nov 2021

Neboj sa kolke pili aj na zabave a nevedeli ze su tehu moja kamaratka mali 50ku opili sa riadne,cely den prezvracala a ona myslela ze z alkoholu a bola.tehotna..a dcerka jej uz ma 2r a je zdrava😊

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka13
12. nov 2021

Nie, nič

emmi101
12. nov 2021

Nieeee toho sa fakt bat nemusis, takze ziadny zbytocny stres, ten je omnoho skodlivejsi

anjelicek26
12. nov 2021

Babatko sa az od 8.tyzdna zacina napajat na tvoj krvny obeh, ak mas pravidelny cyklus, nemeska ti menstruacia dva mesiace, tak sa nemalo ako co stat, babatko plava este v svojom mikrosvete zivene zltkovym vakom... gratulujem k tehotenstvu.

autor
12. nov 2021

Dakujem pekne☺️Tak sa “hodit so kludu” a uzivat si. Ja som uz totiz vsetko zabudla 😁musim sa do toho opat dostat. A kedy je najlepsie zavolat gynekologovi?

anjelicek26
12. nov 2021

Gynekologovi kludne zavolaj hned, termin na prve sono je ideal okolo toho siedmeho tyzdna...tam uz vidis pekne bit srdiecko...

autor
12. nov 2021

@anjelicek26 tak zavolam asi v pondelok. Ale oni by si to mohli vyratat ze kedy je najlepsie prist ci?

anjelicek26
12. nov 2021

Ano neboj oni ti to vyrataju, povies datum poslednej menstruacie a oni ti povedia kedy. Ja som bola 6+2 a pekne bilo srdiecko teraz.

autor
12. nov 2021

@anjelicek26 super dakujem☺️

autor
15. nov 2021

Baby este mam otazku. Mala by som nastupit do novej roboty len co teraz. Tehotenstvo este nemam potvrdene.

zuzuliatko18
15. nov 2021

Jejda, ze pohar vina. My sme boli na svadbe, par dni do termini MS, pila sa domaca, takze som si dala aj ja (sme z trencianskeho kraja a smejeme SA, ze vychodniari by nam nestacili) a ked potom MS neprisla na teste dve ciarky .a skoro vykotilo. Ale maly je ok, kamosky ma ukludnovali, ze v prvych tyzdnoch SA nic nestane.

K.druhej otazke, pokial nemas potvrdenie, oficialne to v praci aj tak oznamit nevies, kedze k.tomu potrebujes potvrdenie od.lekara a tym padom I'm v skusobnej dobe davas priestor SA ta okamzite zbavit. Mozno zalezi aj od toho, aka je to praca, a podobne, to uz je vsak na tvojim zvazeni.
ja osobne som cakala do skoncenia prveho trimestra ( na dve ciarky na teste sme cakali viac nez 5 rokov a bali sme sa, ci bude vsetko ok, a asi aj uverit, ze naozaj to vyslo).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre