Potrat v 7. týždni

palculienka2505
22. feb 2018

Dievčatá, mám zvláštnu skúsenosť s potratom. V pondelok som zacala slabo spinit, v utorok som isla k lekárke, na 100% som bola 6+4tt. Na ultrazvuku ale videla iba ges.vacok o velkosti 7,2 mm. Co ani nezodpovedalo tyzdnu tehotenstva. Dala mi tabletky na zastavenie krvacania, ze sa plod mozno este objavi, ak bola posunuta ovulka. No posunuta nebola, kedze som vedela presne den oplodnenia. Tak som vedela, ze je zle. Prisla som domov, rozbehlo sa krvacanie, v noci bolesti. Ale ja som spolu mnozstvom krvipotom porodila aj cely vacok, v ktorom som jasne videla aj embryo, ktore malo priblizne 1cm. Na Druhy den som isla na kontrolne sono a doktorka povedala, ze som sa krasne sama vycistila. Ked som jej povedala, co som videla, tak povedala, ze to sa mi urcite zdalo, nakolko vacok bol iba 7,2mm, ze som plod nemohla vidiet. Vraj sa vyvin zastavil este vtedy, ked mal mikroskop. rozmery. No ja som si na 100% ista, co som videla. Mate niekto podobnu skusenost?

fiftyshadesofgrey
22. feb 2018

Noo ja stojim na strane doktorky...v takom tyzdni je velmi tazke vobec vidiet nieco na sone nie to este volnym okom a to hned 1cm embrio....Pochybujem ze tu ma niekto podobne skusenosti no podla mna sa ti to muselo len zdat

pininka
23. feb 2018

@palculienka2505 v siedmom tyzdni si urcite nemohla vidiet taketo embrio, potratila som tak isto a boli tam vacsie zhluky krvnych zrazenin, to si si asi s tym pomylila. V tomto tyzdni to ma len par mm, urcite nie centimeter.

janisa31
23. feb 2018

Možno si len chcela vidieť

lady911
24. feb 2018

Ja som tiež potratila, dnes tomu sú dva týždne, bola som v 6tt,a tiež som mala len zrazeniny krvi, kt. šli von 😣

lady911
24. feb 2018

@pininka prosím ta, kedy ste sa snažili o ďalšie babo po potrate?

ivanakal
24. feb 2018

Ja som potratila v 10tt, prestalo sa to vyvijat uz skor.. a mega velke kusy zrazeniny zo mna vysli, v tomto tyzdni si nemohla vidiet embryo, mozno si chcela, ale podla mna sa to na to iba podobalo...

leellee
24. feb 2018

Ja som potratila v šiestom týždni, vývoj sa zastavil skôr, ale vyšlo zo mna to plodove vajce, alebo ako sa to volá, dnu som nevidela no, ale celé to malo štruktúru pupočníkovej šnúry s veľké to bolo asi 7cm. Ono to na ultrazvuku je asi trošku iné než čo je reálne v maternici.

pininka
24. feb 2018

@lady911 my presne po troch mesiacoch a ako pri prvom opat som otehotnela na prvy sup. Nastastie to uz dopadlo ok. Ale ja si roky sledujem ovulaciu, preto som vedela kedy bude ten den.

lady911
24. feb 2018

@pininka aj ja som mala pred 3 rokmi potrat, ale zamklnuty, bola som na čistení, takže úplne iné ako teraz, a vtedy sa nám hneď po prvej ms podarilo otehotniet.

pininka
25. feb 2018

@lady911 drzim ti palce,aby sa to nezopakovalo. Inak ja som bola teraz v tretom tehu na hematologii,poslali ma kvoli horsim prietokom a vysli mi hrozne vysledky, mnohe ukazali na to preco som potratila a je faky zazrak ze som potom este donosila tri detim

nini1010
25. feb 2018

@lady911 ak si potretila v takomto skorom stadiu a vycistila si sa po potrate aj sama mozes sa pokusat aj hned na dalsi mesiac.

lady911
25. feb 2018

@nini1010 idem ešte zajtra na kontrolu, tak snáď som sa úplne vyčistila. A môžme začať znova skúšať.

palculienka2505
autor
26. feb 2018

@leellee ved to mi na tom nesedi, ze na ultrazvuku videla vacok 7,2mm...no v skutocnosti to bolo o dost vacsie, cele to mohlo mat 3-4 cm, tak to ma dost zmiatlo.

ester177
17. okt 2018

@palculienka2505 mne sa stalo presne to co tebe. Bola som 6+2. Na UTZ bolo vidiet malinky biely flak, dr. povedal, ze plod je s vyvojom pozadu asi 1 tyzden. Doma som potratila, a plodik mal okolo 1cm. Aj chrbtica sa crtala z jednej strany, urcite to nebola ziadna zrazenina! Malokomu sa to podari, to zachytit. Ja som uz takmer nekrvacala, dala som si tampon, a ked som ho po par hodinach vybrala, tak ten plodik bol na nom akoby prilepeny. Drzal sa az do konca... 😢

ester177
17. okt 2018

@palculienka2505 mne sa to stalo v januari. Teraz som zas tehotna, 5+6. Tak som zvedava, ako to dopadne. Pamatam si, ze som vtedy 3 dni pred potratom mala nie uplne silnu ciarku na teste. Tusila som, ze to nedopadne dobre... a otehotnela si odvtedy?

palculienka2505
autor
17. okt 2018

@ester177 ahoj, tento týždeň som zistila, že som tehu, tak zatiaľ som iba 3+2tt, no bojim sa, že sa to zase zopakuje....a máme úplne rovnakú skúsenosť a ja si to neviem vysvetliť, ako je to možné a dodnes nad tým stále rozmýšľam

ester177
17. okt 2018

@palculienka2505 Ja som zatelefonovala mojej dr. ined po tom, ako som ten plodik videla. A tiez mi neverila. Bolo to 5 hodin po tom, ako som bola pri nej na kontrolu, ci som ok, povedala, ze maternica je uz cista, ze tam nic nevidi a pichla mi injekciu na docistenie. Ja mam to mam tiez vryte v pamäti, plakala som o dusu. Dufam, ze sa to nestane znovu a rany v srdci zahoji toto babätko. Aj Tebe to zo ❤ prajem.

ester177
17. okt 2018

@palculienka2505 inak mne na 27.DC vysla veeelmi slaba ciarka. Potom som testovala v 6.den meskania, potom v 8.den a v 10.den, co bolo vcera.

palculienka2505
autor
20. okt 2018

@ester177 ja mám až o 2 dni dostať ms, ale čiarku už mám rovnako silnú, ako kontrolnú...musime veriť

ester177
20. okt 2018

@palculienka2505 davala si tu testik?

palculienka2505
autor
21. okt 2018

@ester177 nie, nedalala

me3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martadiznacova
13. dec 2019

gratulujem

evuska135
13. dec 2019

Ja tiez takto dufam ze sa nam po MA podarilo a ze to uz takto zle neskonci, ja mam do mrchy este min 5dni tak pre istotu neskusam ani testovat aby som nebola este sklamana 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre