Pôrod tretieho dieťaťa v 39r - zvládnem to?

kllamarka
18. mar 2020

Ahojte,
Tento týždeň sme zistili, že veľmi nečakane a nechcene som tehotná. Mám 38....ak, tak budem rodiť v 39r.
To by som ešte ako tak prekusla, aj keď mám veľké stresy, že budem neskôr pomerne stará mamina.
Ale hlavne sa bojím ako to fyzicky a psychicky zvládnem... Mám už jednu pubertiačku 11r a malé jedovaté šidlo 3r... Už len z 2 detí som fyzicky celkom na dne, bojim sa ako s 3...a v mojom veku.. mate skusento?

lypka
18. mar 2020

Ja som rodila začiatkom mesiaca a bola som na izbe s mamičkou čo mala 42, tiež to bolo pre ňu nečakane, ale keď už mala bábiku pri sebe bola neskutočne šťastná.

mima1
18. mar 2020

Mam doma 4rocneho a o dva mesiace rodim budem mat 40a pol 🙈 ale verim ze to dam 😂

janickacrazy
18. mar 2020

@kllamarka ja som tiež tak rodila v 39 tretie dieťa a všetko som v pohode zvládla, doma 2 deti 16 rokov a 5 rokov chlapci, tretí je tiež chlapec, od narodenia miláčik, dobrunký, veľa spinkal, pohodové dieťatko, teraz má 4 roky a ja 43 a cítim sa v pohode, každý mi háda tak o 10 rokov menej, neboj sa, to dáš, moja kamoška nedávno porodila druhé bábo v 46 a nikdy som ju šťastnejšiu a krajšiu nevidela, doslova rozkvitla, držím palce aj tebe

rachel36a
18. mar 2020

Ja som rodila druheho syna ako 43 rocna....uz ma 5 rokov a zvladla som to....v case porodu som mala doma ofucaneho 18 rocneho, najmudrejsieho na svete 😁😁😁😁😁

kllamarka
autor
18. mar 2020

@janickacrazy ďakujem🙂

albertka1980
18. mar 2020

Ja som rodila ako 38 rocna svoju prvu a dva mesiace na to som mala 39. A este si trufam na druhe. Ked mas dieta vo vyssom veku, vraj je clovek dlhsie mlady a dozije sa vyssieho veku 😀. To das, nemaj strach.

evkano1402
18. mar 2020

Aj ja som to tak mala, presne ako pises 😀
Presne ma stvalo, ze budem "stara" mamina.
ALE
Neviem sice ako to bude so skolami a skolkami ked porodis, ale predstav si, ze ak bude vsetko fungovat, tak teoreticky budes mat doobedia len pre seba a babo. Myslim, ze 12 rocna baba sa dokaze poucit aj sama, ak samozrejme nepotrebuje viac dohliadania od teba (napr. moja mladsia mala nejake diska, takze ucenie je doteraz s nou narocne) ale vo vseobecnosti obom mojim babam pomohlo narodenie krpca k vacsej samostatnosti, zodpovednosti a spolupatricnosti celej nasej rodiny. Pomozu mi aj same od seba, aj sa pohraju a vyblaznia s malym. Vidim, ze pre moje dve starsie deti bol surodenec prinosom. Aj ked to niekedy je cele o drzku, ale nelutujem ani sekundu a to som mala rozne pocity pocas tehu.
velmi drzim palce

kaia
18. mar 2020

@kllamarka, ja som rodila moje posledne (4) skoro ako 41 rocna a ziadny rozdiel som nezaregistrovala (myslim moj psychicky alebo fyzicky stav). A dokonca sa ani necitim ako “stara” mama... dufam, ze to tak budem mat aj neskor 😉

kllamarka
autor
18. mar 2020

@evkano1402 ďakujem, to znie dosť pozitívne. Ja sa aj desím..predstavou, že bude mať 3mesiace strašné koliky ako malá.. a že preboha budem stále niekoho uspávať do 45ťky 😪

evkano1402
18. mar 2020

@kllamarka
Chapem, ja mam 42 a este ho uspavam 😒
Zvlast pri tom uspavani, ked si spomeniem ako som maleho najprv nechcela a potom som vdacna, ze ho mam. Fakt si myslim, ze prave tie neplanovane deti ti rovnako neplanovane mozu velmi zmenit pohlad na zivot, priority, ze napokon zistis kolko ti toho dali aj pre tie starsie deti.

eliska13
18. mar 2020

@kaia tvoj najmenší sa strašne na teba podobá😊

bmuller
18. mar 2020

@kllamarka ked si nebudes neustale pripominat vek (uspavat do 45tky a pod.), tak budes jednoducho len mama ako predoslym dvom... 🙂

deti95060810
18. mar 2020

no už len nejak vydržať...🙄
najdôležitejšie je zdravie...

eliska13
18. mar 2020

@kllamarka podľa mňa si len vystrašená.Ved aj teraz máš skoro 39 r a uspavas 3r😅stará mama....veď teraz veľmi veľa žien rodí pred či po 40 tke.Moja kamarátka mala deti v 20, 30 a teraz v 43 r staršie deti sa veľmi tesia, ona vyzerá výborne, je zdravá otehotnela hneď na 3 cyklus.Lahke to nebude s 3 deťmi, ale určite Ti staršia pomôže a už ako trojnásobná mama Ti to pôjde od ruky.

consuelle
18. mar 2020

Ahoj musím sa smiať sme dosť podobne na tom. Mam 38 budem mat 39.dcera ma 11nast a syn bude mať 7.nečakane som otehu. Okrem veku tiež zdravotné problémy. Okrem zdravot.problemov aj lieky.. Takže najprv šoky že som tehotná, potom šoky že sa kvôli liekom môže narodiť choré bábätko. Úplne ma to položilo. Už som si nevedela pri vcelku samostatných deťoch ani predstaviť ze opäť všetko odznova.. A nechcela som.Ale mimi by som si nedala nikdy vziať a tak prvé mesiace boli boje vôbec prijať to. Medzitým stavy, že mi bolo zle. Detské obchody som obchádzala z ďaleka a skutočne sa mi zdvihal žalúdok, že ma to všetko čaká. Manžel bol nešťastny, že sa neteším.. Neprijímala som to. Naplakala som sa. Ale 1trimester prešiel, hormonálne som sa upokojila, testy s bábätkom vyzerali dobre a ja som to pomaly prijala. Keď som kúpila prvé bodynko.. Vedela som, že už bude lepšie.. A každým týždňom som si zvykla že budem staršia maminka tretieho bábätka.Zacala chápať že nič sa nedeje náhodou a tak to asi malo byt. Moje deti sa veľmi tešia, manžel je super a aj ja - hoci mne to trvalo o dosť dlhšie.. Teším sa, že budeme mať dievcatko. Som už ako mandelinka.. Ale opäť mam radosť nad detskými vecičkami a nákupmi pre bábätko. Začiatky hruuuza.. Ale keď to prijmes...bude zas dobre a uvidíš ze bude mimi súčasťou teba a tvojho sveta. Neboj sa toho co a ako bude.. Je tak-Ako ma byt.nahody neexistuju❤️❤️❤️

kllamarka
autor
18. mar 2020
sardinka32
18. mar 2020

@kllamarka Tak ja budem mat 39 coskoro a teda intenzivne sa snazim otehotniet. Pred par mesiacmi som potratila, ale neodradilo ma to aj tak. Jedna vec je, ze kazda to berieme inak, ale ak Ta trapi len vek, tak to vobec nemusi! Este sme mlade a uz skusene matky! Z nejakeho dovodu sa ku Vam vypytalo, tes sa nan, co by som ja za to dala. 😉

janinah
18. mar 2020

Ďakuj Bohu,že sa ti toto stalo,že ešte zažiješ ten pocit babetkovský a všetko,čo s tým súvisí.Čo je ozaj dôležité? práca,kariera,majetok,dovolenky? nie..deti je to čo tu po nás ostane ...netáram len tak,rodila som trtie v 42r, teraz má syn už 14násť a v terajšej situácii je to jeden rozumný mladý muž do sveta súci...nič lepšie sa našej rodine nemohlo stať,ako toto neskoré dieťa

kllamarka
autor
18. mar 2020

@sardinka32 áno viem, úplne chápem, že sú ženy čo by za to dali všetko. Ja deti milujem, len dnes to je s nimi veľmi náročné v každom aspekte. A tebe držím palce nech to čoskoro vyjde znova 🙂

kllamarka
autor
18. mar 2020

@janinah -🙂 mne kariéry veru ľúto není..ani chudobní nebudeme. Len o nás ako tak mám obavy...že už tak nevládzem koliky, noci, choroby...a tie starosti so škôlkami.. nočná mora pri oboch deťoch (už len sa do nejakej vôbec dostať). A zrazu mám tú vidinu pred sebou to absolvovat znova. Chjo..snáď ma čas povzbudí

sardinka32
18. mar 2020

@kllamarka Dik, snad sa podari a ked aj nie, tak nie, asi to tak malo byt. Ale, este som chcela, ved uz mas aj 11-rocnu doma, neboj, pomoze...len ju treba zapriahnut hned na zaciatku. Postrazi, ked budes musiet vybehnut napriklad. Trojrocne bude v skolke. Ostatne sa vzdy nejako zariadi...netrap sa vopred. Pozri teraz co sa deje vo svete, nik to necakal...mozno to tretie budes zvladat ovela lepsie ako si teraz myslis. Drzim prsty a snad sa uz coskoro zacnes na babo tesit. 🙂

pipkeska
18. mar 2020

@kllamarka Ja rodím v októbri a v januári 38 😊 doma mám 7 ročnú pomaly puberťáčku 😂 dáme to 🤪

aniele
18. mar 2020

Mala som skoro 14 a brat 10, keď sa nám narodil brat. Mama 37. Stavali sme dom, a to vtedy znamenalo, že sa naši naozaj namakali. Mesiac po sťahovaní rodila. Bolo to super. Ja viem, že dnes sa na to pozerá inak, bohužiaľ, ale pre mňa to bola cenná skúsenosť. Ako prebaľovať, kúpať, kŕmiť... Keď som o 9 rokov neskôr rodila najstaršiu, nemala som stres, že neviem, čo s ňou 😁. Problém prišiel, keď podrástol, to už naňho nemali tie nervy, ako predtým na nás. Ľahšie sa nechali vodiť za nos. Ale to som už bola vydatá a občas sme ho s bratom "usmerňovali" my. Bol skoro mojím prvým dieťaťom 🙂. A teraz je z neho šikovný a zodpovedný muž, starostlivý otec rodiny s dospelými deťmi. Ale rodičia sú už naozaj starí.

kllamarka
autor
18. mar 2020

@aniele toto je presne ten pohľad na vec, ktorý ma rozosmutní... že ostaneme unavení, bez nervov na pubertiaka. A v dospelosti, budeme ako píšeš..."fakt starí". Ok jasné nie je to dôvod brať dieťaťu život, ja som len smutná z toho pohľadu na náš život ☹

saluda
18. mar 2020

@kllamarka keď som v 39 rodila tretie, starší mali 5 a 8 rokov. Prijali ho skvele. Len ja som bola unavená, aj som v tehu kvôli tomu o 2 mesiace skôr išla na PN. Aj keď sa drobec narodil, nemala som toľko energie a chuti všetko riešiť, aj keď ja som taká, že sa zatnem a idem, takže sme to zvládli, aj manžel pomohol. Pár krát som mu malého priniesla nadránom, keď som už nevládala stať na nohách a som sa bála, že s malým spadnem a ublizim mu. Rada by som povedala, že som ti fyzicky zvládla rovnako, ako si staršími, ale žiaľ bol tam dosť rozdiel. Stále som si hovorila, nech už má mesiac, nech už má 3 mesiace, pol roka, rok.....teraz už má 2 roky a je to miláčik celej rodiny a oproti tým prvým mesiacom, nabíja nás všetkých energiou, ma neskutočne vydarenú povahu. Nejak sme to dobojovali. Velkacom sme obmedzili krúžky, aby sme všetko casovo zvládli, aj s učením, lebo pol roka na to nás čakal 1.rocnik, aké zvládli sme to a teraz si už užívame. A tiež nebol malý plánovaný, ale teraz si už ani predstaviť nevieme, že by sme ho nemali. Dokonca aj svokra, ktorá si na začiatku po čele tukala, že nemáme rozum, pre ňu bol nakoniec to najobľúbenejšie vnúča. Nemusela nič hovoriť, bolo to vidieť

katrin21
18. mar 2020

Ja prve v 23, druhe tesne po 39... je to ok, obcas sa mi nieco nechce a vegetila by som ale inak super. A MD som si neskutocne uzila. Nelutujem a je to dnes uz bezna vec

fineta
18. mar 2020

Gratulujem zo ❤️ k tehotenstvu. Sme na tom podobne. Do TP mam 20 dni a do 39. narodenin necelý mesiac. 😊 Mame dvoch synov (16 a skoro 12). Nepocitali sme moc, ze budeme v zivote takto obdarovaní, no prijali sme to s laskou. Tehotenstvo bolo doteraz bez komplikacii, hoci vek neoklamem, pred tymi 17 som ani nevedela, ze som tehu. 😁Drzim paste. 😊

aniele
18. mar 2020

@kllamarka Tak ono je to relatívne. Brat má 47, otec 87. Pamätám si, že otec to vtedy skomentoval, že aj jeho otec mal 40, keď sa narodil. Akurát bol 5. v poradí. Ale on bol aktívnejší a dosiaľ je vitálnejší, než bol jeho otec. Ja som tým skôr chcela povedať, že takýto "poškrabok" je fajn, len si treba byť vedomý niektorých rizík. A nesúhlasím s módnym trendom, že starších súrodencov neslobodno "zaťažovať" starostlivosťou o mladších súrodencov (jasné, primerane). Je to dobrá prax do budúcnosti. Najmä psychická. Dokonca som sa pritom natrénovala, ako treba púšťať dieťa v dospelosti, ako sa odstrihnúť (len ja nemám nevestu, ale švagrinú 🙂). Ovšem, toto bola moja skúsenosť, za ktorú som našim vďačná. Iná by to mohla vnímať inak.

kllamarka
autor
18. mar 2020

@fineta veľký pomôžu. Ja mám ešte malu 3r 🙈 to bude masaker spolu s pubertalnou 11r 🙈

aksuram
18. mar 2020

Mám 39 a o dva mesiace termín tretieho pôrodu 😉 , doma máme dvoch chalanov(13 a 11) a teraz sa veľmi tešíme na dievčatko. Čo sa veku a tehotenstva tyka- pri prvom som od 12 TT musela ležať, lebo hrozilo, že potratim. Pri druhom od 30tt hrozil predčasný pôrod. Teraz som gynekologicky úplne OK. Len ma zlosti žlčník, lebo mám kameň.
A táto naša princezná sa aj teraz v brušku chová oveľa kludnejsia ako chalani.
V tomto tehotenstve vidím vela pozitiv- mám pocit, že neriešim blbosti 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre