Pohlavný styk pri hrozbe predčasného pôrodu

renatka45
27. jún 2016

Dobrý deň,
som v 34 tt, v 32tt som bola hospitalizovaná pre vagin. nález v pošve, falošná porodná činnosť, prepustili ma s tým že nech mám kludový režim,...mám vraj skrátený KM na 2 cm a že by malo bábo ešte vydržať, ale inak okrem toho je ´všetko v poriadku, aj prietoky aj CTG, i bábo je ok, USG super, bábo rastie, nekrvácam, nemám opuchy, nič, akurát mi už posledný týžden začína trošku tvrdnuť bruško, ale len občas, inak sa cítim fajn,....beriem no spu a Magne B6.
moja otázka je, či môžme mať s partnerom pohlavný styk i ked by sme si dávali pozor, samozrejme s ochranou kvoli príp. infekciám, mám chuť aj on, hoci niekedy cítim mierne bolesti v podbrušku, ale to je len chvíľkové, mali sme skoro predčasny porod a neviem či sex alebo orgazmus nepoškodí. lekára som sa zabudla opýtať a najbližšie mám isť až na CTG o dva týždne. vdaka

pribinak
27. jún 2016

Snad mas telefón na svojho gynekológa, tak mu zavolaj.

sibalka21
27. jún 2016

ja by som to urcite neriskovala, mas pravdepodobnost predcasneho porodu tak si davaj pozor.... Skus zavolat gynekologovi ale ja by som sa aj tak bala

sense
27. jún 2016

Nuz myslim ze tieto potreby sa daju aj inak uspokojit...ja by som neriskovala ale zavolaj ssi lekarovi

glorikarebeka
27. jún 2016

mozes mat sex,ale asi pojdes aj hned do nemocnice,niektore zeny to tak aj robia vraj aj porod je lahsi,ale ja by som sa tiez bala.Obdivujem,ze mas chut na sex,ja som na to ani nepomyslela.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

maminkasisa
27. jún 2016

pri hrozbe predcasneho porodu, by nemal byt sex..... mne to gynekolog vyslovene zakazal... ja by som to neriskovala.... este si len v 34 tyzdni.... nestoji to zato.....

monka338
27. jún 2016

Ja mam tiez uz sex zakazany a som v 34 tt. Tiez by som to urcite neriskovala. Ano, v 34 tt je dietatko zivotaschopne, ak by sa nieco stalo, ale cim dlhsie bude v brusku tym lespie. Este sa potrebuje vyvijat. Urcite neriskuj, to ti za to nestoji, su to vazne veci.

Ved predsa na "to" su aj ine metody....

maja367
27. jún 2016

ja mam podobny problem .. a aj v nemocnici mi povedala, ze pohlavny styk vylučit .. ale vyskusaj zavolat svojmu lekarovi. A dnes som bola na kontrole a zevraj magne b 6 nemozem uzivat ze niečo obsahuje predpisala mi ine magnezium na predpis..

renatka45
autor
27. jún 2016

@maja367 no jasne že budem musieť vydržať, snád v 9. mesiaci už sa tomu vyhybať nemusím, a to s tým magne B6 neviem, budem sa pýtať, vďaka

michala.s
27. jún 2016

Suseda mala 2cm a menej krcok od 28tt, kludovy rezim nehrozil, nakolko ma velmi aktivneho maleho syna. Doktor ju strasil, ze urcite porodi predcasne a nakoniec este prenasala niekolko dni

kubkovamama
27. jún 2016

@renatka45 tiež nám teraz zakázali, sex a sťahy maternice pri orgazme často môžu spustiť pôrod- mám doma 7 ročný dôkaz, ale to už som bola v termíne. V neskoršom štádiu tehu sa dáva iba čisté magnézium, netreba recept, v lekárni ti poradia aj koľko mg.. pri tvrdnutí mi dali cca 800 denne, to máš 2 tabletky bežného magnézka za 3eura. A tesne pred termínom vysadiť, lebo detičky sú z neho po pôrode ospalé a nechcú sa prisať.

maja367
27. jún 2016

@renatka45 tak ja som v 29tt a dnes mi to vravela lekarka tak beriem v prasku čo mi dala na predpis ... skus sa opytat 🙂

katarinapekna
27. jún 2016

Volat lekárovi či môže vrzukat???? Ups....tak to je topka,až mi zabehlo,čo človek nevymysli😀

bluka2
27. jún 2016

@katarinapekna Tiez som si predstavila, ako vecer o 23tej v spodnom pradle vola na mobil gynekologovi a pyta sa, ci je to v poriadku, ked bude mat pohlavny styk 🙂

bluka2
27. jún 2016

@kubkovamama Ja mam doma taku mudru nemecku knizku, ktora hovori, ze stahy pri orgazme porod vyvolat nemozu...

natalym
27. jún 2016

No treba si zvážiť priority. Mne ani môjmu mužovi by aj chuť odpadla pri pomyslení ako si môžeme všetci uškodiť.

renatka45
autor
28. jún 2016

@bluka2 a ako sa vola knižka?

bluka2
28. jún 2016

@renatka45 rund ums kinderkriegen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre