Pohlavie bábätka

29. máj 2022

Ahojte, pamätáte si ako kedysi staré babky pri tehotenstvách vravievali “máš chlpaté bruško bude to chlapček” alebo “opeknela si bude to chlapček” poznáte ešte nejaké také porekadlá alebo ako by som to nazvala, ak áno poraďte mi prosím

nevenka
29. máj 2022

Co na tom chces poradit? Vsetko su to povery a povedacky. Najlepsie, ze kazdy to pozna trosku inak 🤣. Najistejsie je, ked to uvidi doktor na sone okolo 20-teho tyzdna alebo z genetickych testov aj skor. A uplne najistejsie to je, ked sa narodi 🙂

pribinak
29. máj 2022

To nie sú porekadlá, ale povery

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. máj 2022

Ja nehovorím že sa ludia majú riadiť podla toho, ja som chcela čisto len vedieť viac takých povier.

janai1
29. máj 2022

@nevenka precitaj si ešte raz a zistíš co chce poradiť... Nikde nepíše ze chce podľa toho určovať pohlavie, len ju zaujíma čo sa ešte takto hovorí

@autorka najznámejšie asi toto 😁
Z tvaru bruška - vyššie a guľaté - dievča, nižšie a spicatejsie - chlapec
Žena opeknie - chlapec a naopak zas dievča
Sladké chute - dievča, slané chute - chlapec
Väčšie nevoľnosti - dievča, bezproblémové (bez nevoľnosti) - chlapec

kitycat
29. máj 2022

Odjakziva mam cierne chlpy na bruchu... Znamena to, ze budem mat chlapca stoj co stoj? 🤣🤣

nevenka
29. máj 2022

@kitycat ja tiez, ale je pravda, ze mam 2 chlapcov, ale aj dievca. Tak niekde sa stala chyba 🤣

nevenka
29. máj 2022

@janai1 nie, nechapem, ani ked si to precitam 10x. Co je na tom na "poradenie", vsak rada sa pyta vtedy, ked potrebujes pomoc, s niecim si nevies rady a potrebujes sa rozhodnut. V tomto pripade teda mala napisat skor, ze si chce pokecat o poverach, kto ake pozna.

autor
29. máj 2022

@janai1 vďaka 🙏🏽 Hej to som počula aj ja avšak to s tými nevolnosťami naopak😅alebo pri chlapčekovi vraj ma žena problem zo zubami. Vela toho je len si nespomínam a chcela som len viac osviežiť pamäť. Ženy zlaté bola to nevinná otázka nehladajte za tým niečo, niesom tak hlúpa aby som sa riadila poverami🤦🏽‍♀️

pauli_s
29. máj 2022

@nevenka možno to potrebuje na nejakú prácu do školy alebo proste na pobavenie… nerob z toho vedu

janai1
29. máj 2022

@nevenka a o akých si má pokecať keď ich nepozná? pýtala sa či jej niekto vie nejaké poradiť ... berieš to strašne vážne alebo si chcela byť vtipná a nevyšlo

jaskolka
29. máj 2022

Takých povier je veľa. Chuť na sladké - dievča, na kyslé-chlapec
Dievča krásu berie, chlapec dáva. Okruhle brucho - dievča , špicaté chlapec
Veľké brucho - chlapec, malé dievča
Nebýva zle, chlapec, býva zle dievča.
A podobne, netuším odkiaľ na to ľudia prišli, ale tak voľakedy neboli ultrazvuky, genetické testy, dokonca aj tehotenstvo sa ťažko presne určovalo, spoľahlivo vlastne až pri pohyboch to žena vedela.

veronika_sk000
29. máj 2022

mna sa sestricka u gyn. pytala, ci budem mat dievcatko, lebo vraj dievcata beru krasu...ehm..cakala som chlapca 😂

katecameron
29. máj 2022

Ja poznám na ľavej strane maternice sú chlapci napravo dievčatá .
Ďalej podľa toho aké prvé slovo povie že starší súrodenec keď mama bude druhé dievčatko .Keď povie prvé slovo tata tak chlapec . Týchto povier je veľa

schokolade1988
29. máj 2022

Ja na tieto povery moc neverím ,ale môžem ti povedať že na mňa sedeli úplne všetky 😂😂 .. mala som krásnu pleť,špicaté bruško ,nebolo mi vôbec zle ,a aj test so sódou bikarbónou mi vyšiel ;) .. čakala som chlapca a samozrejme môj vnútorný pocit od začiatku tehu nesklamal. Takže ja som asi výnimka 😀

beata110
29. máj 2022

Ja som pocula ze aj podla srdiecka len si to presne nepamätam... asi ked nad 140 tak dievca ked pod tak chlapec a este aj s tou nitkou a prstenom robia to bud nad bruskom alebo nad dlanou... a este aj nieco so semiackami jacmena a psenice
https://najmama.aktuality.sk/clanok/259729/9-ba...

levandulova111
29. máj 2022

@katecameron môj syn povedal prvé slovo ATO (auto-od malička závislý na autách) 😂😂😂 dúfam, že toto pohlavie nebude výfuk 😂😂😂 (čisto vtip)

babydesire
31. máj 2022

Ale to by sme neboli my zeny kebh dme si nekopli 😀
Ma to byt zaujimave citanie a je ztoho kamenovanie

Povery, ci co babky hovorili - len tie co tu boli napisane..tiez som to rada pozorovala na sebe aj ked nic nesedelo 😀

autor
31. máj 2022

@babydesire tu sa neoplatí nič ani písať alebo sa pýtať, hneď je z toho mega pruser🤦🏽‍♀️
Tiež s kamoškami alebo rodinou radi debatujeme o tom co bolo kedysi ako. A kedže sme teraz viaceré tehotné alebo čerstvo po porode prišla téma na to, podla čoho kedysi naše babičky určovali pohlavie babatiek. Neviem čo je na tom zle 😅🤷🏽‍♀️

ailiba
31. máj 2022

Ano, povula som, ze ked trpí buduca mamicka nevolnostami, tak to bude dievca. Ked je tehu uplne ine ako predchadzajuce, tak to bude rozdielne pohlavie. Dievca berie krasu. Spicate brucho znamena chlapcek.
Ale pravdu povediac... Su zo nezmysli (vlastna skusenost).

ailiba
31. máj 2022

Myslim, ze kazda buduca mamicka sa pozoruje a porovnava😉... Na tom nic nie je. Mne bohuzial nic nesedelo😒... Inak este som pocula nieco o zilke v oku (na ktorej strane je) a vraj, ked je muz v sexe k zene ohladuplny a na nu viac dba, tak to bude chlapec. Alebo, kto ma pocas oplodnujuceho sexu skor orgazmus, tak take pohlavie to bude. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre