Pleseň na stene a tehotenstvo

6. jan 2024

Ahojte baby som tehu 23tt a zariaďujeme pomaly detskú izbičku. Bývame v novostavbe, pravidelne vetráme, ale vlhkosť tu bola od začiatku vyššia. V detskej pri zariaďovaní sme si všimli v rohu pri okne úplne mini pleseň, asi na 5-8cm kúsku a na ráme okna. Muž tam nastriekal savo proti plesni, nechal postáť 20min podľa postupu a následne to umyl navlhčenou handrou poriadne. Detská je zatvorená a vetrá sa tam dokorán. Celú noc necháme zavreté dvere a zajtra tiež + sa bude vetrať. Je to dostačujúci spôsob ako sa ochránim pred tým pachom? Trochu to je cítiť na chodbu ale snažím sa to prevetrať. Následne sa to po úplnom vyschnutí premaľuje. Konali by ste ešte nejako inak? Nejaké iné opatrenia? Ďakujem.

andrea_82
6. jan 2024

Rano to uz nebudes ani citit, nebala by som sa tolko.

autor
6. jan 2024

@andrea_82 ďakujem, akože wc čistim bežne savom keď sme pritom, ale toto na plesne je obzvlášť páchnuce 🙄🙈
Verim hlavne, že sa v izbičke neobjaví ďalšia, nech to tam bábo nema plesnivé🙈

vulka
6. jan 2024

Smrdieť to bude aj zajtra a premaľovanie nepomôže(len na chvíľu). Vlastná skúsenosť.

maryetta
6. jan 2024

Ak je to novostavba tak by som pozicala aj odvlhcovac. Tam bude este kopa vlhkosti.

autor
6. jan 2024

@vulka je to detská, vďakabohu tam zatiaľ nemusim chodiť každý deň, takže keď to bude aj týždeň, tak to budeme vetrať aj týždeň, len skor mi šlo o to, či to nemal nejaký dopad na mňa

domka222
6. jan 2024

Ale rátaj s tým že keď teraz prší a vetráš dokorán celý deň, tak sa ti dnu do stien natiahne vlhkosť

autor
6. jan 2024

@maryetta ďakujeem, ano, mali sme už párkrát a na začiatku bol zapnutý 3 dni vkuse 🙈😭 čo sa krásne odrazilo na nedoplatkoch😅😅 ale určite to budeme riešiť, doteraz sa nám to ako jedným z mála z bytovky nestalo, ale keďže bola zima sviatky a ja som ochorela, tak sa nevetralo tak, ako je u nás bežne zvykom + tam manžel nosil sušiť prádlo🙈 a takto to dopadlo..

autor
6. jan 2024

@domka222 áno, snažime sa to regulovať. Vyvetrať, zavrieť..

maryetta
6. jan 2024

Nedoplatky by som neriesila. My sme mali tiez kopu vlhkosti. S ktorou sme bojovali. Jasne nasledne aj plesne. Ale konecne poriesene. My sme mali vlhkost okolo 70% co bolo ozaj vela. Vkuse sme vetrali. Aj kurili a aj tak. A to som tam nesusila pradlo.

autor
6. jan 2024

@maryetta fuhaa, dosť 🙈 my mame aktuálne 56%, čo je už ok, oproti tomu čo tu bolo..my máme ešte šťastie na bytovku aj byt? lebo “susedia” z druhých bytoviek (sme taký komplex 6 bytoviek) majú polovicu stien plesnivých, ale hovorím pár dní nevetrania a sušenia prádla v izbe spôsobilo toto..vdakabohu, že to nie je ešte v takom hroznom štádiu..hádam sa to nezopakuje 🙏

katuska322
7. jan 2024

My sme tiež dnes museli vystriekať savom stenu v spálni, nechali sme tam vetrať cca 5 hodín, večer tam už budeme spať, som v 28tt, tak verím, že to bude ok, ale čítala som viaceré diskusie aj poradne kde lekári tvrdili, že sa netreba báť, nemalo by to nejako škodiť

zzzza
13. sep 2024

@katuska322 ja som v prvom trimestri a upratovačka u nás striekala steny na chodbe ktorou som musela prejst dúfam ze sa nic nestalo

katuska322
13. sep 2024

@zzzza urcite nie, držím palce 🙂

zzzza
13. sep 2024

@katuska322 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre