Partner hovorí, že máme na bábo ešte čas

22. máj 2020

Dobrý večer žienky,
Chcem sa len trošku vyrozprávať.
Ja aj môj partner pracujeme, mame vlastný byt, sme na tom finančné dobre, nič nám nechýba.
S partnerom si výborne rozumieme, vieme sa porozprávať o všetkom, množstvo času trávime spolu ale samozrejme že niekedy treba vypnúť, tak si spravíme večer tak že ja idem so svojimi kamarátkami von a on so svojmi kamarátmi, myslím že to je normálne. Ja už dlhšiu dobu rozmýšľam o bábätku, len on mi na to vždy povie že máme čas, povie aby sme si užívali kým nemáme deti, ale už sa mi to žiada. Keď vidím nejakú tehotnú ženu tak som šťastná aj za ňu. Myslím že sa poznáme dosť, aj keď partnera spoznávame celý život. Vy ste na tom boli ako? Bábo ste chceli obaja? Alebo ak ste boli v podobnej situácii ako ja, ako ste ho presvedčili? Ja ho nechcem do toho "nútiť" bola by som šťastná ak by chcel babo tak veľmi ako aj ja,chce, ale pozdejšie, už sme aj mená pre babo vyberali ale babo zatiaľ ešte nie je ani na ceste 😁
Ďakujem za každý komentár, pekný večer ☺️

kristinaa300
22. máj 2020

No niekedy sa moze stat ze neskor uz mat nebudete mohli, treba ho asi nato aj trosku pripravit, ako nevravim ze to bude vas pripad ale ked to tak citis ze by si do toho sla tak by ste to nemali odkladat.Povedz mu ze ty by si to uz chcela

sapetka
22. máj 2020

Nepisew kolko mate rokov a ako dlho ste spolu..

s_a
22. máj 2020

A koľko mate rokov? My sme sa s mužom spoznali ked som mala 25 a on 28 a od začiatku sme sa bavili ze deti raz určite chceme a tak teraz aj planovane čakáme 🙂

autor
22. máj 2020

@sapetka ja mam 27, partner 32, ťaháme spolu už piaty rok 🙂

s_a
22. máj 2020

No tak to neviem na čo ešte čaká 🙄

sapetka
22. máj 2020

My sme sa spoznali s mojim pred 7r po 3r sme mali svadbu a rok na to sme boli traja. Tieto temy svadba rodina som s nim oreberala na zaciatku. Ale az ked sme obaja chceli tak sme isli “na to” ... musite sa rozpravat otvorene o veciach ktore su pre teba dolezite a zistit co ho brzdi v zalozeni si rodiny?

autor
22. máj 2020

Tak to neviem ani ja, povedal mi že ešte taký rok, možno dva a tak... Ale na čo čakať, snažiť sa môžme a uvidíme či to vyjde

ayanamirei
22. máj 2020

"on mi na to vždy povie že máme čas, povie aby sme si užívali kým nemáme deti" tu je jasna odpoved preco nechce, chce si uzivat zivot bez deti - slobodne, s kamaratmi, s tebou, neriesit ... zjavne sa na deti proste neciti

autor
22. máj 2020

Ďakujem vám žienky za každý komentár, musím to nejako riešiť 😁 snáď ho to čoskoro prejde 🥰

autor
22. máj 2020

@ayanamirei tak to áno, chce ešte po chodiť trošku sveta, ale ja už velmi nie, sním aj na kraj sveta ale myslím že už je čas na to založiť si rodinu 🙄

ayanamirei
22. máj 2020

ja ta chapem, poznam tuzbu po dietatku a ako velmi to je tazko, ked chces a v podstate by si mohla mat, ale partner nechce... (a poznam o aj naopak, partner chcel a ja nie 😀 ) len uprimne, nechala by som muza nech na to dozreje, lebo ked ho do toho dotlacis mozes byt potom este nestastna, ze je zly, ze ti bude kricat, ze on este nechcel, ze ti bude utekat z domu ... ☹ a to podla mna nechces

lenuliatko84
22. máj 2020

Estd uzivajte,cestujte vela.mate cas.musite chciet obaja

basullinka
22. máj 2020

Akože z racionalneho hladiska vek na to máte, aj ste spolu už dáky čas. Ale nezdá sa mi dobré tlačiť muža do dieťaťa, pokiaľ to on sám necíti. Ľahko to môže dopadnúť, že ty sa budeš sama starať o dieťa a on si užívať s kamaratmi vonku. A to nie je zrovna ideálna predstava. A ak sa on na to ešte necíti, ty jeho pocity nezmeníš.

autor
22. máj 2020

@ayanamirei už spolu pozeráme aj malé lásky, ale aj tak ho to ešte neťahá k tomu, ved práve, nechcem ho do toho tlačiť, chcem nech to príde normálne a s tým že obaja budeme šťastní z toho

autor
22. máj 2020

@basullinka áno rozumiem, on niekedy má chvíľky kedy sa o tom rozprávame, akoby sme vychovávali, kde bude mať izbičku, ako mi bude so všetkým pomáhať ale potom o povie že máme čas...

limetka69
22. máj 2020

Mojho muz a som donutila priat 1x k nam, ist do podnajmu, zobrat sa, zobrat hypoteku, mat dieta..... Bol taky opatrny strachopud, ze doteraz by sa vyhovaral, samozrejme so vsetkym bol casom spokojny az az, len prekonat strach zo vsetkeho sam nevedel. 😂

autor
22. máj 2020

@limetka69 každý to inak zvláda potom 😁 ale hlavne že všetko funguje ❤️

evitka83
22. máj 2020

Mali sme to podobne. Prve dieta som rodila v 30tke, muz mal 36. Boli sme spolu 5 rokov. Necitil sa skorej na prve. Teraz som sa zas ja necitila 6 rokov na druhe 😊 ja som prve chcela skor, ale tiez som ho nechcela nutit.

ledgerka
22. máj 2020

vztah aj zivot sa vyvija, nemusite zacat hned ale aspon konverzacia by mala bezat aby sme vedeli ze naozaj tie deti chcete a ze ich chete spolu. Ked som ja stretla mojho muza, hned prvy mesiac mi meskala menstruacia. Kym som ja robila test, cela nervozna kedze som vtedy bola nastavena tak ze deti nikdy, on nam v klude robil veceru a len zapotil, ze ved ked bude pozitivny tak budeme mat babo, ziadny problem. Nastastie bol negativny, pamatam ako ma vtedy skoro rozdrapilo z toho ako kludne to bral. Mal 30 a bol pripraveny mat vlastne dieta. Potom mi trvalo 3 roky kym som presla z "deti nikdy" na ano chcem. On zatial nepipol ohladom deti, ani raz neotvoril temu, iba ak som to spravila ja. Potom ked som uz ja chcela, nebola vhodna doba, prestahovali sme sa do novej krajiny a nemala som pracu. Cakali sme este 2 roky kym sa situacia zlepsila a povedali sme si ze konecne teraz ideme na to. Medzitym sme stihli aj svadbu 🙂 Takze myslim ze sa len treba rozpravat aby si vedela ze jedneho dna chce a kedy chce. Popripade co este chce dosiahnut kym tie deti mat bude. Mozno ma nejake ciele. To ze sa rozpravate o izbicke a vybave nic neznamena, o tom moze tliachat kazdy, nic to neznamena.

autor
22. máj 2020

@ledgerka ďakujem pekne za radu, budem pracovať na tom 🙂

basullinka
22. máj 2020

@anonym zaklad je, že či tie deti chce a chce ísť s tebou....ak je to čiisto o tom, že si chce uživať, tak ho nechaj dozrieť ešte aspoň rok. Ja tiež už chcem dieťa, ale manžel chce ešte počkať. Ale tak ja s ním racionálne súhlasím, emocionálne pomenej súhlasím :D

ledgerka
22. máj 2020

a stale je to len partner, manzela nechces kym budu deti?

autor
22. máj 2020

@basullinka no tí muži sú rovnakí 😁 počkám ešte a uvidí sa, raz to príde 😇

janinah
22. máj 2020

Dieťa som chcela akonáhle som zistila,že je ten pravý ,ale počkala som si na žiadosť o ruku.On to asi cítil rovnako,lebo svadba bola 9 mesiacov po prvom rande / a nie,nemusela som sa vydávať/.Vy máte vek,ideálne podmienky,5 ročný vzťah,o svadbe ako dalšom kroku bola reč? lebo nebol by prvý ani posledný,ktorý má všetko a len si užíva ,rodina ho nezaujíma a naťahuje to dovtedy,kým žene nedôjde trpezlivosť a neodchádza po najlepších svojich rokoch,ktoré prežila s niekym,kto si to vlastne ani nezaslúžil,lebo ju mal len ako doplnok..držím prsty,aby toto nebol tvoj prípad.

sofiia87
22. máj 2020

Urcite by som chlapa do dietata nenutila, len preto, ze ty uz chces. Podla mojho nazoru chlap musi byt apson trochu pripraveny mat dieta, kedze vas zivot sa velmi zmeni. Aby si potom neskoncila nestastna a nevyplakavala, ze sa partner nestara a zije dalej “svoj zivot” a absolutne ti nepomaha.

autor
22. máj 2020

@ledgerka mne nejde o manželstvo, mám rodičov ktorí sa brali kvôli tomu že mamka otehotnela a rozviedli sa, je to pekne mať svadbu ale nezakladám si na tom ale ani sa tomu nebránim, som šťastná že ho mám a že sa ľúbime, pre mňa svadba neznamená veľa, viem že ma miluje a to mi stačí.

basullinka
22. máj 2020

@anonym a hlavne ja by som sa na tvojom mieste aj celkom zaujimala nielen o dieťa ale aj o tom ako si to predstavujete, či chcete svadbu a pod. Lebo aj toto je dosť dôležité, či máte rovnaké názory na túto tému. Ak máte rozdielne názory, jeden svadbu chce, druhý nie, tak to neni dobré a vždy jeden z Vas bude nešťastný

autor
22. máj 2020

@sofiia87 práve to nechcem, preto som si prišla pre rady, ďakujem krásne

autor
22. máj 2020

@basullinka aj o svadbe sme sa bavili, a má ten istý názor.

ledgerka
22. máj 2020

ano papier je jedna vec, o ten az tak nejde. Mne napriklad slo o taky detail mat rovnake priezvisko. Nikdy by som dietatu nedala priezvisko muza zatial co ja by som mala ine. A je tam viac takychto dorbnosti ktore ulahcia zivot.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre