Oznámenie tehotenstva na oslave

26. nov 2023

Ahojte, nase staršie dieťa bude mať oslavu narodenín. Čakáme súrodenca a chceli by sme to všetkým oznámiť na oslave, naraz. Mate nejaký tipy ako?
Tričko s nápisom nechceme🙂

katkatet
26. nov 2023

Ja by som to urobila na Vianoce, zabaliť biele papučky pod stromček a prekvapko pre všetkých 🙂

mogaa
26. nov 2023

Chápem že chceš spojiť príjemné s užitočným, ale ak je dieťa staršie a má z toho už rozum, tak mu to nerob....je to jeho oslava, nezatieňuj mu ju správou o súrodencovi....možno by to bolo vhodné, keby chcel súrodenca, ale aj tak sa všetko zvrtne len o rečiach o druhom dieťati, čo to bude, kedy to bude....alebo to povedz na konci oslavy

autor
26. nov 2023

@mogaa 2 roky bude mať. Ale máš pravdu, lepšie je to oznámiť pred oslavou alebo po nej, v inú deň.

martul
26. nov 2023

Ja by som oznámila tehotenstvo až PO oslave. Toto je oslava tvojho dieťaťa a ono má byť stredobodom pozornosti. Ak keď to ono možno tak nevnímala, ale mne by to nedalo proste. Ono má sviatok tak nech sa oslavuje to.

xsimonkax
26. nov 2023

My sme oznamovali rodinne na mamičkinej 60tke. Dali sme jej darčeky a s dodatkom: "ten najkrajší a najvzácnejší darček dostaneš až v apríli" už vedela koľká bije 😆

nika23t
26. nov 2023

Ak staršie vie rozprávať, nech povie, že bude mať súrodenca. Dvojročné vôbec nerieši, že sa na jeho oslave bude spomínať príchod súrodenca 😊

feeewa
26. nov 2023

Politička Vldimíra Marcinko to spravila tak, že jej dcére doniesli tortu normálne so sviečkami a bolo na nej ešte napísané “Budem veľká sestra”.

Alebo malemu oblecte na oslavy tricko “budem velky brat” na to mikunu a tu vyzlecte, az ked si otvori darceky, sfukne sviecky, uzije rodinu a uz bude aj tak zaujaty darcekmi, takze nebude o nic ukrateny 🙂

autor
28. nov 2023

@feeewa to bodycko už v rodine použil mužov brat so ženou, preto nechceme to iste 🙂 ale nápad s tortou je zaujímavý.

beata_k
28. nov 2023

Nie, nerob mu to. Kazdy sa ho nadsene bude pytat, ci sa tesi. Je to jeho oslava.

enoula
28. nov 2023

Nie, inokedy. Vsetci budu potom vam blahozelat...

vevapeto
28. nov 2023

Drobcovi kúpiť tričko “ budem veľký brat”.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre