Opaľujete sa, alebo sa plánujete opaľovať počas tehotenstva?

28. máj 2021

Ahojte, slniečko nám konečne vykuklo a ja budem tehotná celé leto, akurát v poslednom trimestri. Zbožňujem slnko, a už sa ňom trosku vyhrievam so zakrytým bruškom a s postrekovačom vvody. Co hovorite na opaľovanie v tehotenstve?

klip0
28. máj 2021

Tak v tehotenstve je vacsia pravdepodobnosť vzniku pigmentových škvŕn, plus prehriatie moze spôsobiť poškodenie mozgu dietatka, ale to by si musela byt asi dosť dlho na tom slnku.
A plus asi aj zalezi na tom aky si typ, mna napr spali aj cestou do obchodu pri dome, ja sa vobec nemozem opalovat,lebo hned mam aj upal.
Ale aj ak niesi takýto typ, tak nejaké cielene dlhsie opalovanie v tehotenstve nieje podla mna to pravé

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
28. máj 2021

Slnko milujem najviac na svete a počas tehotenstva mi vyšlo leto akurát na stred tehuľkovania,takže som neodolala a párkrát som sa opaľovala aj bez zakrytého bruška a skutočne som tam potom mala pigmentové fľaky...
Trvalo niekoľko rokov, kým sa mi to stratilo.

nikazuz
28. máj 2021

Ahoj, ja som akurát začala 3.trimester a tiež mám veľmi rada slniečko. Ja sa už trochu opaľujem, zatial sú ale teploty fajn, nie vysoké. Na bruško si dávam malý uteráčik, aby naň veľmi "nepieklo", veľa doplňam tekutiny... a keď bude teplejšie, tak určite nie na slnko keď je najsilnejšie. Dôležité je naozaj nepriehriať organizmus. Takže s mierou 🙂 Inak pred 6 rokmi, keď som bola tehotná tak som bola aj 2-krát pri mori počas tehotenstva (vtedy mi vyšlo leto na 2.trimester) a teda nebola som jediná tehotná pri mori 😉
a ešte ako píše jaja20 vyššie, počas tehotenstva zvyknú vyskočiť pigmentové fľaky, ale neviem od čoho to závisí, lebo niekomu vybehnú, niekomu nie, a je naozaj problém sa ich "zbaviť"...

cimage
28. máj 2021

Ja som rodila v septembri,takze leta som si uzila dost. Ja som sa neopalovala, ale slnku ako takemu som sa nevyhybala. Vela sme behali po horach, mala som sortky,alebo saty. Ale v tieni som bola vzdy ked sa dalo.

miadi
28. máj 2021

Tak Ja som nikdy nevydrzala viac ako 20minut lezat na slnku a nic nerobit a odkedy som mama sa to ani neda . Ja sa vzdy opalim
Popri aktuvitach vo vode. Bola som pri mori prve teho ok a potom s dcerkou dalsie teho vo vodnych parkoch aj pri mori v 37tt ziadne skvrny som nemala . Teploty pod 30C vsetko s mierou je ok.

kkovacovak
28. máj 2021

Neopalujem sa ani mimo tehotenstva. Vážim si svoje zdravie 😉 Mňa opáli aj len keď vykuknem z okna a absolútne nechápem hodinové ležanie na horúcom slnku 🤦‍♀️ Asi po 2 minútach by som odišla do chládku. Pre mňa osobne je to nepochopiteľný hazard a strata času 🤷‍♀️

jaja20
28. máj 2021

@kkovacovak Ja si svoje zdravie vážim tak, že nepijem a nefajčím. Slnko ma dobíja neskutočnou energiou a vitamínom D a vzhľadom na to,že svieti max. 2-3 mesiace do roka,tak to vôbec nepovažujem za hazard,ani stratu času. Nebývam vôbec chorá,už 29 rokov som nemala angínu,ani chrípku, ani covid,a to pracujem denne v priamom styku s desiatkami ľudí.

sono2
28. máj 2021

Boli sme v chorvátsku keď som bola v 20tt opaľovala nonstop ako som zvyknutá. Brucho som mala zakryté
Mne nerobilo problém slnko vôbec
Do 13tt mi bolo zle tak som nemohla na slnko lebo mi bolo okamžite na grc
Ako to pominulo, normálne som sa plnila
Rozumej že v tieni nesedim nikdy vážne nikdy!
Znášam vysoké teploty 35 kľudne
Môj otec sa do 84ky opaľoval mam to po ňom
Keď mi bolo teplo dala som si dĺžku v mori/na kúpalisku

kkovacovak
28. máj 2021

@jaja20 čo to má spoločné s chorobami, covidom a prácou? 😄

amelie2017
28. máj 2021

V prvom tehotenstve som bola v prvom trimestri na Kube, potom doma na Malorke kazdy den na plazi od maja az do novembra. Jedine, ze som chodila od tej 9. do 12. a potom poobede od 16. do vecera. Ziadne pigmentove skvrny. Teraz som tehotna, na slnku som este nebola a koza samy flak.

jaja20
29. máj 2021

@kkovacovak Tebe nič nehovorí to staré známe "Kam nechodí slnko, chodí lekár" ?
Autorka píše,že zbožňuje slnko a pýta sa na skúsenosti s opaľovaním počas tehotenstva. Ak ty nemáš k téme čo relevantné napísať,tak potom ju určite nezaujíma tvoj názor,že to považuješ za zbytočnú stratu času.

luccija
29. máj 2021

Neopalovala som sa cielene, ze by som hodinu lezala na slnku, ale bola som tehotna cele leto aj pri mori flaky nemam je to indvidualne ja som nemala ani linea negra

kkovacovak
29. máj 2021

@jaja20 moja odpoveď na otázku či sa opalujem v tehotenstve bola že sa neopalujem a ani mimo toho. Na otázku som odpovedala tak sa nauč čítať ak chceš byť múdra 😉 A ty si asi nikdy nepočula o rakovine kože, že je to najpočetnejšia rakovina a o tom že opalovanie vôbec nie je zdravé mimo iného takže komentár z tvojej strany je smiešny. Tak tu nenapadaj ľudí ktorí o tom niečo vedia a netrepú kraviny o tom aké je to strašne zdravé a prospešné

jaja20
29. máj 2021

@kkovacovak A čo si ty myslíš, že sa opaľujem na škvarku? 🤦
O tvoju prednášku o rakovine kože tu nikto nestojí,nie sme mechom udrete,aby sme nevedeli, že sa treba opaľovať s mierou. Či si myslíš, že preto,že sa ty neopalujes,tak sa aj my ostatné prestaneme?
Celkovo tie tvoje príspevky sú od veci,aj pred chvíľou som narazila na diskusiu,kde sa pani pýtala,ako sa volá tá potravina na napučanie v žalúdku na báze vlákniny,a ty si jej tam zapotila,že má jesť bielkoviny a bude sýta 😆

kkovacovak
29. máj 2021

@jaja20 😄 mne je absolútne jedno či sa opaluješ alebo nie. Napísala som odpoveď na otázku ktorú autorka položila + dôvod. Pre mňa za mňa buď na slnku 24 hodín alebo skoč z mosta mne je to jedno 😄 Pani v danom príspevku písala že je tučná a chce naplniť žalúdok aby bola dlhšie sýta ale nechce vlákninu. Nechápem čo je zas za problém. Teraz ma budeš akože sledovať na diskusiách? 😄 Nech sa páči ak nemáš čo lepšie na robote 🤷‍♀️

jaja20
29. máj 2021

@kkovacovak Nesledujem ťa,ale vyskakuješ tu takmer vo všetkých diskusiách...takmer 900 príspevkov za mesiac od registrácie, ale žiadne inzeráty,ani fotka,ani vyplnený profil... úplne anonymná,ale rozumy rozdávaš na počkanie 🧐 To skôr ty nemáš čo robiť,keď si sa zaregistrovala na detský bazár, a nič tu neponúkaš.....

kkovacovak
29. máj 2021

@jaja20 stačí mi to "nesledujem ťa ale..." 😄 Keď bude podmienkou registrácie fotka, profil, inzeráty a rodné číslo tak potom sa môžeme na túto tému baviť. Teraz je to absolútne irelevantné. Ale tak pokiaľ je môj poburujúci komentár pre teba taký iritujúci a je takým veľkým problémom tak to máš asi veľmi jednoduchý a bezproblémový život. Takže to ti prajem musí to byť fajn 😉

jaja20
29. máj 2021

@kkovacovak Veru,to by malo byť podmienkou registrácie, aspoň by sa zabránilo komentovať takým individuám,ako si ty 😁

mandarinka555
29. máj 2021

@kkovacovak Chodíme k moru každé leto. Keď som si ráno o 9-tej ľahla na pláž, ležala som tam do 18-tejj...každý deň...chodili sme na dva týždne. Žiadne mlieko na opaľovanie s ochranným faktorom, len obyčajné telové. Domov som prišla ako čokoládka a čuduj sa svete, som v pohode 😉 A to som už stará babka 😉

kkovacovak
29. máj 2021

@jaja20 na to koľko máš rokov by si už mohla vedieť niečo o slušnosti. Ja tu aspoň nikomu nenadávam do indivuda 😉 Dúfam že sa ti uľavilo a budeš lepšie v noci spať.

kkovacovak
29. máj 2021

@mandarinka555 veď si rob čo chceš. Ja som diskusiu nezaložila. Mne je jedno ako sa opaluješ 🤷‍♀️

jaja20
30. máj 2021

@kkovacovak Ja sa za svoj vek, výzor, rodinu nehanbím,na rozdiel od teba. To sa ti potom ľahko rype do ostatných, keď si takáto anonymná.
Pre mňa, za mňa,ty chodievaj aj po kanáloch,keď sa tak strašne bojíš rakoviny kože,ale nás ostatné milovníčky slnka od opaľovania určite neodradíš 😁

klip0
30. máj 2021

Tak baby ale kazdy inak reaguje na slnko, ja mam bielu mnohoznamienkovu pokozku, mne by bolo nic platne ze slnko je zdrave ked na slnku som bola cely den len raz za život (podotykam natreta 50tkou) a skoncila som v nemocnici na skoro 2 tyzdne.
Tak takto si autorka z toho vycucne info, ze zeny ktore sa opaluju cely zivot, maju to rady a nespalia sa, tak im tonnerobi problem, ale ak ma citlivejsiu pleť alebo je haklivejsia na teplo, tak nech sa radsej neopaluje, lebo v tehotenstve to moze horsie znasat.
Naco hasterenie sa zato ze jedna to ma tak a druha tak 🤷‍♀️

kkovacovak
30. máj 2021

@jaja20 a kde si prišla na to že ja sa hanbím za svoju rodinu? To že ju nevystavujem na internete? No to som teda naozaj hlúpa. Akože ja nechápem čo máš stále za problém? Autorka položila otázku na ktorú som slušne odpovedala podľa môjho vedomia a svedomia a tak ako to mám ja. Na nikoho som neútočila a nikomu som tu nevypisovala aký je hlúpy že sa opaluje ani nič podobné. Nikoho som si nevšímala lebo je to ich vec. Potom mi tu začneš ty vypisovať a obúvať sa do mňa aké je to zdravé a ako sa ty opaluješ. Tak sa opaluj a čo ja s tým? Bola by si šťastnejšia keby ti v lete pošlem fotku ako sa opalujem? Naplní ťa to šťastím keď tu takto reaguješ? Alebo ja neviem čo ty odo mňa vlastne chceš?!??!?!!! Opalovanie spôsobuje rakovinu to je fakt ktorý nezmeníš aj keby sa postavíš na hlavu. Je na tebe ako sa voči tomu postavíš ale nikoho som tu na nič nenavádzala a je mi jedno či sa niekto podľa toho zariadi. Zaoberám sa týmito vecami, pracujem v obore, mala som dokonca v rodine priprady rakoviny a mne tu bude nejaká cudzia ženská rozprávať aká som ja hlúpa a čo mám robiť? Sa spamätaj konečne. A keď nemáš argumenty tak tu začneš riešiť iné diskusie a moju osobu? To je na čo dobré? Asi keby si dám 20 fotiek na profil napíšem tam aj kedy chodím na wc a zverejňujem tam fotky z opalovania tak tvoj životný cieľ bude naplnený. Ja ale takýto smutný život nemám tak choď riešiť životy iným ľuďom.

jaja20
30. máj 2021

@kkovacovak Že ťa to ešte baví...

kkovacovak
30. máj 2021

@jaja20 hej mňa 😄

sense
30. máj 2021

@jaja20 ja sa cielene neopalujem a tiež nebývam ani nachladnutí, chrípka neviem co je a robím nonstop aj prvú aj druhú vlnu aj neviem kt vlnu covid...
Pre mňa je strata času len tak ležať na slnku a opalit ta zdravo môže aj pri iných aktivitách...

jaja20
30. máj 2021

@sense Ja ti to neberiem. 100 ľudí,100 chutí. Keď ťa na tele hrejú lúče slnka,je to úžasný pocit,kto si o nevie vychutnať,nepochopí. Pre mňa je to zároveň aj istý druh relaxu. Len neviem,pri akých aktivitách si oblečená v plavkách,aby ťa opálilo rovnomerne a všade 😉

sense
30. máj 2021

@jaja20 ja sa cielene neopalujem nikdy, to bolo na margo toho ze tým ze sa opalujes nebýva chorá...
Inak môžeš v plavkách aj športovať a pohybovať sa a opali ta nielen celodenný letním na slnku...ale ak tak zrelaxujes nech sa páči... Každý máme inú formu relaxu
Ale ako vravíš 100 ľudí, 100 chuti... Zdraví bývajú aj tí čo sa cielene neopaluju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre