Odber plodovej vody - prvorodička

nikuska6478
12. sep 2016

Ahojte. Mam 38 rokov a som prvorodicka . Som v 16 tyzdni. Moja gynekologicka mi povedala ze odber plodovej vody stoji 300 eur. No kamaratka tiez rodila ked mala 40 a povedala mi ze jej to robili zadarmo. Teraz by som sa chcela objednat no neviem kde to robia a ci ma objednaju co najskor.
Dakujem

evittam
12. sep 2016

@nikuska6478 A prečo chceš ísť na odber? Máš zlé výsledky, nejaké zdravotné problémy, dieťatko sa zle vyvíja?

denkas
12. sep 2016

Odber plodovej vody je zadarmo, mne ho robili tiež, je to na odporúčanie gynekológa, ak je vek nad 35 rokov alebo sú zlé výsledky.

nikuska6478
autor
12. sep 2016

Mam 38 rokov . Raz mi robili odber krvy ten vysiel dobre no to nieje 100 percentne

denisa172
12. sep 2016

@nikuska6478 odber je zadarmo, ale výsledky sú 4-5 týždňov. Priplatiť sa za to dá a výsledky sú do pár dní. Alebo keď už tak za 350 EUR trisomy test-z krvi matky.

tetapetra
12. sep 2016

@nikuska6478 je to zadarmo

mysga
12. sep 2016

@nikuska6478 nechápem, načo pichať ihlu k dieťaťu, keď nie je treba. Ja som tam bola, lebo mi vyšli "zle" krvné testy. Ale určite by som ani tú 1% šancu na potrat zdravého bábätka neriskovala, keby krvne testy vyšli dobre. Ale tak, každý je iný,no.

andrejta
12. sep 2016

@nikuska6478 je to zadarmo, ale ak nechces cakat tak za tu sumu ti zavolaju vysledky na druhy, max treti den. Ja som tak bola v zeleznicnej nemocke na trnavskom

lucinka511
12. sep 2016

@nikuska6478 ked mas vysledky ok ani nespekukuj po amniocenteze je riziko potratu. alebo skorsieho porodu.priatelkva sestra tak rodila po amnio v 25tt. dcerka jej nepocuje.kebyze nesla .dcera jej pocuje....a druha je vec je to tvoje orve dieta a chces takto riskovat?

mondolina
12. sep 2016

Skor morfo uzv ako amnio

lilu74
12. sep 2016

Morfologia nie je 100percentna, na nej vidi lekar len "vonkajsi stav" odber plodovej vody je rizikovy a bezplatny. Trisomy test 350eur beru ti len krv a do par dni mas vysledky ak vyjdu zle musis podstupit aj odber plodovej vody.

evittam
12. sep 2016

@mysga Presne ako píšeš, ja som mala aj vek nad 35 pri druhom tehu, všetky výsledky som mala dobré a gynekológ mi ani nespomenul, že by som tam mala ísť...a ani by som nešla. Ani amnio nie je na 100%. Keby som mala pochybnosti tak si určite radšej zaplatím krvné testy. 🙂

mimka11111
12. sep 2016

@nikuska6478 ahoj,tiez mam 38 a vysli mi pozit.triple testy....amnio som ihned odmietla a NIKTO ma na nu nedonuti ist! Nebudem riskovat zivot dietata, len koli nejakemu spinavemu biznisu zdravotnictva.
A obhajujte si amnio,kolko chcete, ale taka spinavost na tehotnych zenach sa moze robit naozaj len na Sk!

lucinka511
12. sep 2016

@mimka11111 mas pravdu.
Ale napisem ti nieco pozitivne.ze kamaratke pri prvom tiez vysli zle triple a nebola na amnio maju zdravu dceru.teraz je opat tehotna a zasa zle triple.ale opat nejde.nebude riakovat...a este ked ma niekto neg triple co potom.pojde na potrat?

mimka11111
12. sep 2016

@lucinka511 viem,ze tie druhe krvne testy byvaju vo vacsine pripadov falosne pozitivne....preto nebudem v ziadnom pripade riskovat zivot dietata a pri tom 100%-nu istotu ti neda ziadny test
...mam znamu,ktorej uplne vsetky testy vysli ok,amnio tiez a narodilo sa jej chore dietatko....tak nech mi niekto vysvetli,kde urobili "soudruzy z ndr" chybu...

andrejta
12. sep 2016

@evittam nic nie je stopercentne, ale amnio sa tomu najviac priblizuje. Ale rozhodnutie sa musi kazdy sam. Ja som mala 35 a prve dieta. Bola som a uplne bez problemov, rodila som den pred terminom, aj to asi len kvoli tomu, ze ma rano rozbabral doktor na poradni - nastupoval na dovolenku, asi chcel mat pokoj :-/. Ak by som bola tehotna este raz, isla by som zasa, pre pokoj na dusi

evittam
12. sep 2016

@andrejta No veď ako si napísala - rozhodnúť sa musí každý sám. Mám pár známych, ktorým vyšli zlé výsledky a majú zdravé detičky......A ja som mala pokoj na duši - stačili mi bežné testy, ktoré robia všetkým tehotným. 😉
Takže za mňa nie a ani si neviem predstaviť, že cca v 16.-17.tt alebo aj neskôr pôjdem na amnio - výsledky za 4-5 týždňov a čo teraz - pôjdem na potrat v 22.tt?! Ťažké rozhodnutie ak si predstavím, že to dieťatko je možno zdravé.

vydrnik
12. sep 2016

Ja som u deti na amnio bola v 16tt,zle vysledky z krvi a podozrenie na Dawna,u d ery bolo vsettko bez problemou,a o 3 tyzdne vysledky ze to bude dieca a zdrave,a aj tak je,o par dni bude mat dcera 10r,u maleho tak isto zle vysledky,a dva dny po amnio pobt v nemocnici hroziaci potrat,opet po 3 tyzdnoch zprava ze to bude chlapec a ze je zdravy v Juli mal 2 roky,ak by som bola nieco mladsia a malo byt dalsie uz na amnio by ma mikto nedostal

lienkalienocka
12. sep 2016

ja vysledky z krvi na hranici, moja gyn to vykonzultovala s genetickou a ze je to v poriadku. morfo ultrazvuk dopadol zle, podozrenie na downa a nieco s bruskom. za dva dni mi uz aj bolo amnio za 350e kvoli rychlym vysledkom, kedze som uz bola v 22t. ale boli tam so mnou aj zeny, co si davali robit amnio "len pre istotu". keby nedopadol morfo zle, tak ani nejdem. nastastie je maly v uplnom poriadku 🙂 mala som 29r

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre