Niva v 28. týždni

sonika696
1. sep 2015

Ahojte som v 28.tt a dnes som neodolala a dala som si nivovu natierku. Nezjedla som jej vela, len jeden natrety rozok. Viem ze sa plesnive syry nemozu. Ale v malinkom množstve vary neuskodia či ano? Prosím o rady a dakujem za ne

pribinak
1. sep 2015

Ale nic to neurobí, ani bábätku, však si toho nejedla dve kilá ;)

bonaqa2013
1. sep 2015

@sonika696 tak to prvý krát počujem aby tehu žena nemala jesť nivu. mám 4 deti, ale ja som jedla všetko. aj syry.

zumasi
1. sep 2015

v pohodicke. Moje tehotenske jedlo boli cestoviny s brokolicou a syrovou omackou s nivou. Mnamka. Maly ma tri roky, zdravy ako ryba 🙂

peneloppe
1. sep 2015

Plesnive syry sa nemaju jest. Ved si to vygoogli na nete co sa moze a co nie. Myslim ze z toho jedneho rozka sa nic nestane ale ja by som to radsej neriskovala. Naco. Ved tolko vydrzis, nie?

Aj ked ti tu zeny pisu ze jedli syry a neviem co este a deti su zdrave, aj tak by som bola opatrna. To mas tak ze niekto aj fajci aj alcohol popija a ma zdrave dieta ale niekto nie.

seahorse27
1. sep 2015

Nepasterizovane plesnove syry sa neodporucaju hlavne kvoli moznej listerioze.

zumasi
1. sep 2015

@peneloppe myslim ze je dost rozdiel dat si kusok nivy a fajcit alebo pit pocas tehotenstva. vsak to neje kazdy den vo velkych mnozstvach.

paskolinka
2. sep 2015

Ach jaj 😀 nabudúce radšej odolaj a máš pokoj a rozhadane devy na mk tiez

1234lubka
2. sep 2015

@sonika696 plesnive syry nuesu nujako skodlive, neodporuca saich jest tehotnym koli POTENCIONALNEJ nebezpecnosti...mozu byt napadnute listeriou, a to by bolozilo aj netehotnu....len koli tomu..ani zmzlinuby si nemala lebo v nej moze bytsalmonela...no boze...ja zboznujem syry z plesnou urcite si uch odopierat nebudem..jedla som ich v prvom tehu, budem aj v druhom

monhla
2. sep 2015

Ja som jedla, ale dávala som pozor na zdroj. Iné je doma vytiahnúť syr z chladničky a iné dať si niečo z plesnivých syrov v nejakom stánku na slnku.
Syry sú samé o sebe zdravé, nebezbečenstvo je v tých chorobách /ako už spomínaná listerióza/ a v nestpávnom skladovaní /syr sa pokazí v teple skôr ako nap. rajčina/

Ak Ťa nepreháňa, nemáš teplotu, či iné zdravoté problémy - uži si pekný zvyšok tehotenstva 🙂

adkat13
2. sep 2015

plesnivé syry sú v tehotenstve nebezpečné preto, lebo sa z nich môžeš nakaziť listeriózou. a ak je ten plesnivý syr náhodou nakazený, tak ti stačí oblízať lyžičku, takže argument "nezjedla som jej vela" je trošku mimo... nie je toho až tak strašne veľa, čomu sa treba 9 mesiacov vyhýbať (alkohol, cigarety, plesnivé syry, nepasterizovaná bryndza, surové mäso, sushi) takže fakt nechápem, že je niekto ochotný kvôli svojim chutiam takto riskovať, aj keď to riziko je malé...

z článku o listerióze: "ďalším rizikom vyplývajúcim z plesňových syrov v tehotenstve je možnosť nákazy listériou, čo sa týka najmä syrov vyrobených z nepasterizovaného mlieka. Listerióza je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré môže v najhorších prípadoch viesť až k predčasnému pôrodu, potratu či úmrtiu bábätka"

sladkamiki
2. sep 2015

Pane bože ženy nepreháňajte! Porovnávať nivu a cigarety, či alkohol???Nakaziť sa môžete snáď zo všetkého. Iste si pri všetkom jedle treba dávať pozor na množstvo a samozrejme zdroj, ale písať o potrate v súvislosti s jedným rohlíkom natretým nivovou nátierkou....?? 🙄 😖

adkat13
2. sep 2015

@sladkamiki ja to neporovnávam s cigaretami a alkoholom... napísala som, že to riziko je veľmi nízke, ale predsa len tam je. a ja by som to kvôli svojej "nedodolateľnej chuti" neriskovala... a to o tom potrate som našla v článku o listerióze, nevymyslela som si to... ja len nechápem, ako sa všetky oháňajú tým, že "však si toho nezjedla kilo"... ale tu nejde o to, koľko toho zjedla, keď je to raz náhodou nakazené, stačí aj 1 lyžička...

worker_falcon
2. sep 2015

@adkat13 ak je to nakazené, tak obrovské problémy má každý, kto by to jedol. Nielen tehotná žena. A neviem o tom, že by sa ľudia preventívne chránili všetkého potenciálne nakazeného/nebezpečného. A ako písali, zmrzliny sa tehotné tiež chránia? A vajec, a bársčoho iného?

elerian
2. sep 2015

Nivová nátierka je na milión percent pasterizovaná, tak čo riešite? 😉

adkat13
2. sep 2015

@worker_falcon áno, samozrejme, každý človek by mal z toho problémy. ale špeciálne ohrození sú starší ľudia, deti a tehotné, tí sa z toho dostanú ťažšie, ako mladý zdravý človek... a mne ten kúsok nivy za to riziko nestál, tehotenstvo a materstvo je o zodpovednosti a myslím si, že každá nastávajúca mamina by mala mať toľko zodpovednosti, že si tie potenciálne nebezpečné veci na tých 9 mesiacov odpustí. aj keď je riziko minimálne...

neviem, čo všetko potenciálne nebezpečné myslíš, podľa mňa sú to akurát tie plesnivé a nepasterizované syry a surové/polsurové mäso (sushi, tatarák, krvavé steaky)... a k tej zmrzline - prosím ťa ukáž mi, kde sa v dnešnej dobe predáva zmrzlina z vajec... veď to sú všetko umeliny z prášku ☹ a vajcia? áno, samozrejme, surové vajcia v tehotenstve určite jesť nebudem, po tepelnej úprave žiadny problém...

adkat13
2. sep 2015

@elerian ak ju robila sama, z nivy, tak nie je pasterizovaná. ak bola kupovaná, tak samozrejme áno...

liz_lemon
2. sep 2015

ja som jedla Nivu cele tehotenstvo, dokonca aj v restike

snehulienka155
3. sep 2015
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

Ja som mala na Nivu chut celé tehu ale odolala som a nelutujem mala by som asi vycitky svedomia ale bolo to strasne tazke odolat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre