Nevoľnosti v druhom tehotenstve

misickarad
8. apr 2012

ahoj mamičky moje prve tehotenstvo bola hrôza nakolko mi byvalo stale zle prve 4mes. som iba lezala a bola na infuzkach potom sa to trocha zlepšilo no teraz by som chcela druhe babo ale obavam sa toho ze sa to bude opakovat ako pri mojom prvom tehotenstve mate s tym niektorá skúsenosti? Je možne ze to druhe tehotenstvo bude lepsie? Ani samotný pôrod mi tak nevadil (a to som ho mala dost tazky) no byt odstavena 4mesiace a teraz ked uz jedno dieta mam je dost oničom ☹ . Ak mate niektora s daným problémom skusenosti dajte vediet budem rada kazdej odpovedi 😉 dakujem a prajem pekne sviatky 😀

sante81
8. apr 2012

prvé tehotenstvo prelezané na infuz v nemocnici lebo mi bolo zle, nalepilo sa na mna všetko čo sa nalepit mohlo, a teraz som v 7 mes a ani neviem ze som tehotna, prvykrat váha do 25kg a teraz len 6kg, nedá sa porovnat vôbec v ničom a tiez som mala obavy.

zvedavamt
8. apr 2012

Sestra mala prve tehu rizikove, ani nemohla prist domov z Grecka, zakazal jej lekar letiet. Aj na svadbe bola "zelena, co ledva trochu vody do seba dostala. Pomohol jej rooibos caj,aj medovkovy. Ine sme vtedy nemali. A jest male porcie pravidelne. Potom sa to dalo dokopy.
Pri druhom uz jedla zelene potraviny a bola uplne v pohode, ziadne kvasinkove infekcie, zaludocne nevolnosti ..
A rodit sla , ze ani nevedela ako. Mysleli ze uz prenasa,ale nakoniec bol zle urceny termin. Tak ostala v den terminu v porodnici, dali jej pomaly vyvolavacku kvapkat do infuzky, pol dna a tak sa pomaly do vecera pripravila. Nebolelo ju nic, len prisla pozriet sestricka na nu a ze ved uz rodii. A mala bola na svete, na rozdiel od prveho,kedy im skoro vykrvacala na stole. Aj hojenie po porode bolo rychle a mlieka mala a ma dost.

misickarad
autor
8. apr 2012

dakujem 🙂 tak to ste ma potešili 😉

buffinko
8. apr 2012

@misickarad u mňa obe tehu prevracané až do pôrodu, najhoršie bolo do 20tt kedy som v podstate nevyliezala skoro vôbec z postele. odnieslo si to v 2hom tehu bohužiaľ aj moje staršie dieťa, nemohli sme chodiť von, rodina ďaleko, domácnosť jeden veľký bordel...prežili sme, no som rada, že už mám obe tehu za sebou a nikdy viac už tehotná byť nechcem. je to však veľmi individuálne, môže Ti byť zle a aj vôbec nemusí... 🙂

misickarad
autor
8. apr 2012

dufam ze moj pripad to nebude ☹

betina1984
8. apr 2012

Aj ja mala kazde tehu ine. Pri prvej mi zle nebolo, pribrala 14 kg, pri dvojcatach mi bolo zle az do porodu, nie denne, ale kedze boli dve, tlacili mi na zaludok, pribrala som len 7,5 kg. Takze ziadne obavy a veselo do toho.

misickarad
autor
9. apr 2012

dakujem 😉

cherry1981
9. apr 2012

Ahoj ja som zvracala pri vsetkych tehu toto tretie bolo najhorse 😉 Musela som brat lieky na nevolnost. Dokonca este aj teraz mi pride zle od zaludka, ale stoji to zato 🙂

rebecca2006
9. apr 2012

@misickarad vôbec to dopradu nerieš, skutočne platí že každé tehu je iné. Neverila som tomu, ale je to tak. Ja som mala suprové prvé tehotenstvo, to druhé naopak od yačiatku celéééé zlé, prevracala somcealá prvý trimester, mala som strašné depresie, potom celý druhý migrénz- aj 3-4 denné záchvaty, a ke´d som da konečne yačala cítiť v pohode,tak bábätko yostúpilo prinízko, hrozil mi predčasný pôrod a od 29tt som nevstala.... Drží palce a neboj, možno budeš príjemne prekvapená. A kebz aj, ten ružový batôžtek, čo sa tu teray na mňa usmieva, za to stojí...

misickarad
autor
9. apr 2012

ok. dakujem dufam ze ja to budem mat naopak a to druhe bude v pohode no budem to musiet risknut 😒 😀

zlatusik28
9. apr 2012

@misickarad ahoj, no ja som mala prvé tehu tiež také... do troch mesiacov som zvracala, ani kuchyňu som nemohla vidieť a keď môj manžel papal, tak len nie predo mnou 😠 A druhé bolo presne také isté, akurát mi bolo zle až do štvrtého mesiaca 😒 Ale čo by sme my mamičky pre našich drobcov nevydržali, no nie? 😉 Tak držím palce...

misickarad
autor
9. apr 2012

no tak tohto sa najviac obavam povedala som si ze uz horsie ako som mala byt nemoze no človek nikdy nevie ved iba tak sa nehovori nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt ešte horšie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre