Neviem čo robiť. Pochybnosti v hlave

jaja251
4. feb 2013

Tak som sa dozvedela, že som zrejme tehotná, kedže 5 testov a všetky pozitívne. Mám priateľa, žijeme spolu už takmer rok a pol. Nedávali sme pozor nechali sme tomu volný priestor, ale nikdy sa nič nestalo tak som tomu ani nevenovala pozornosť. Ale teraz, ked už to viem tak mám zmätok v hlave. Chvíľu sa teším potom zase plačem,že sme ešte mali počkať, že mám na to čas. Čo sa týka rodiny tak viem, že sa budú tešiť, ale mám strach, že už prídem o všetky kamošky, že budú už na mňa inak pozerať. Už to že som z nich bola jediná čo má vážnu známosť brali dosť svojsky a celkovo aj spoločnosť už nie je tak zvyknutá na mladé ženy, ktoré nejdú študovať, ale si založia rodiny. Viem,že o malé sa postaráme aj nad štandartne, lebo nemusíme riešiť nejak veľmi situáciu okolo financií a bývania. Ale tie pochybnosti či som pripravená sú strašné. Zažili ste niečo podobné?

xlucia
4. feb 2013

@jaja251 ked si sa nechranila, mala si spiritizovat nad nesmrtelnostou chrusta asi skor....
pochybnosti ma kazda jedna, je to prirodzene, pri kazdom tehotenstve....
este uvidis co s tebou urobia hormony. a naco je zvyknuta spolocnost ti moze byt ukradnute, pokial nie si na nej zavisla

trish31
4. feb 2013

@jaja251 ja nerozumiem,co vedie zeny pracovat na dietati,ked nie su si iste ze ho naozaj chcu.A k problemu s kamoskami,ked ta odvrhnu koli tomu,ze mas babatko a rodinu,myslis si,ze su to ozajstne priatelky?

erickam
4. feb 2013

neboj sa časom sa to ustáli, pravé kamarátky ostanú s tebou, a keď sa ten malý človiečik narodí tak to bude tá najúžastnejšia vec na svete

hello_kitty87
4. feb 2013

@jaja251 a čo by si išla na potrat kvôli tomu aby si nestratila kamarátky?

Myslím, že pochybnosti sú na mieste, kedže ste dieťa neplánovali (ale na dôsledky treba myslieť pred a nie PO).

V prvom rade je dôležité, či si myslíš ty a ako sa k tomu stavia tvoja rodina a partner a nie čo si myslí spoločnosť, žiaľ na Slovensku sa často stretávame s tým, že ľudia odsudzujú všetko, čo nie je podľa ,,zaužívaných´´ noriem...z toho by som si nič nerobila. A skutočné kamarátky predsa nezmenia na teba názor kvôli tomu, že budeš mamičkou...

Držím palce 😉

natas4
4. feb 2013

@jaja251 su tri typy zien..take co odjakziva chceli mat kopec deti a ked otehotneli, tak boli stastim bez seba...potom su zeny co deti nechceli a nechcu...a zeny, ktore chcu niekedy v buducnosti mat deti, ale nevedia si to momentalne predstavit...to, ze pochybujes a mas v sebe zmatok je normalne...uz aj hormony pracuju 😉 ja ked som zistila, ze som tehu tak to bol pre mna sok, pretoze som to necakala tak rychlo 😝 😀 (na prvy sup) aj som sa tesila, ale som sa aj bala...myslim, ze je to normalne, teraz som ta najstastnejsia mamina na svete 🙂 a z niektorych blbych komentov si tu nic nerob, niektore zeny uz aj zabudli na svoje pocity 😉

jaja251
autor
4. feb 2013

ja som nenapísala, že som to nechcela, ale to začalo až teraz všetko. Na jednej strane radosť a na druhej pochybnosti. A hlavne je to asi preto, že som prvá z parite ktorej sa to podarilo mať vôbec vážny vzťah a teraz aj bábo 😀

sendy182
4. feb 2013

@jaja251 pochybnosti to je život sám o sebe......žiješ aktívne......treba rátať so všetkým..........ten tvoj je len minimálny dočasný "problémik".........sú oveľa vážnejšie.......oveľa...oveľa....týranie,alkohol.automaty.peniaze..toto sú ozajstné problémy .............takže užívaj si tehu a netráp sa budeš v pohode a hrdá mamička........kočíkovať budeš s kámoškami...... 😉 😉 😉 niektorá musí byť prvá.....no nie????? 🙂 🙂 🙂 🙂

jaja251
autor
4. feb 2013

Ďakujem písala som to sem preto, lebo som potrebovala počuť trocha podpory 😉 a nie názory, že čo som čakala sama sa teraz v sebe nevyznám a máte pravdu hlavne, že sa teší priateľ, ja a aj rodina sa bude a ostatných nemusím riešiť 🙂

nezabuddka
4. feb 2013

@jaja251 ahoj, ja som si vzdy priala mat babatko a ked to prislo tak presne ako pises raz som bola neskutocne stastna a inokedy smutna. Proste konci ti jedno obdobie a zacina druhe. A co sa tyka kamaratok tak si najdes ine (ktore su uz mamicky). Nakoniec ti nebudu ani chybat, a uvidis ze sa zasa zblizite ked budu mat deti aj ony.

6mia6
4. feb 2013

Ja som bola tiež prvá, tiež zmiesane pocity. Kamosky sme ostali vsetky len sa mi musia trochu prispôsobiť. ;)

jezibab
4. feb 2013

@jaja251 tak toto veľmi dobre poznám, tiež som to zažila, na bábätko som sa strašne tešila, hoci sme si ho plánovali asi tak, že "uvidíme, kedy sa podarí". Končila som VŠ a na promóciách som už vedela, že som tehotná. Ani jedna z mojich 4 kamošiek z partie nemala bábo v pláne, a vieš, čo sa stalo, keď som im to oznámila? Do troch mesiacov otehotnela prvá kamoška, do ďalších dvoch mesiacov druhá, do roka tretia a tú štvrtú teraz trápi, že stále bábo nemá, lebo medzičasom sme už rozbehli "druhé kolo" a každá okrem tej jednej máme po dve detičky cca v rovnakom veku, stretávame sa s deťmi aj manželmi na chatách a je to super. Každá z nás bábätko už predtým chcela, ale žiadna sa neodvážila "rozkývať", takže nakoniec to u nás prebehlo ako lavína. Ale aj keby nie, je to fuk. Bábätko ťa zmení, aj tvoje priority, kámošky si nájdeš aj iné, a s pôvodnými si vždy budeš mať čo povedať, lak sú to fakt kamošky. S nami na tie chaty stále chodí aj tá bezdetná kamarátka, a vždy je o čom kecať. Tá nás drží zase všetky aj v inej realite, než je papanie, kakanie a spinkanie našich detí. Mať aj bezdetné kamošky vôbec nie je na zahodenie, môžeš im dať postrážiť tvoje dieťatko a ísť si trebárs zašportovať alebo vybehnúť na večeru niekam s tvojím drahým🙂

bubu4125
4. feb 2013

je to normálne čo cítiš! ja som postrácala niekoľko priateľov už ako 17ročná! Mala som vzťah a vážny...bola som v kontakte len s niektorými....potom svadba a tehu....vtedy som sa prestala stretávať s každým....zvrat prišiel, ked ma mm opustil....vtedy sa ukázali skutoční priatelia, ktorí i napriek tomu, že som prerušila kontakty, ma neopustili....a neľutujem...mám krásnu dcéru, priateľov, síce len pár ( podotýkam, nemajú rodinu ani len vážny vzťah), ale stojí to zato!
určite prídu obmedzenia v živote, ale nad dieťa nemá nič! je to najdokonalejšie stvorenie aké môže žena mať!
a keď máš oporu v partnerovi, tak občasné úlety sa ti nevyhnú 😀 ....manžela už nemám, partner pracuje mimo, mne zvykne byť mama s malou, ked ,, vypadnem ,,....
bude to dobré, treba len chvíľu vydržať....ale tá chvíľa bude krásna! 😉

miskax2
4. feb 2013

@jaja251 ahoj nemusis mat obavy zvládneš to. Tak ako to to zvládli mnohé pred tebou a tak ako to zvládnu aj ďalšie 😉 ja som mala 18 ked sa mi narodila prvá dcerka(a to som nemala vážny vzťah a ten chlap sa na mňa vykašlal a robi mi zo života peklo) popri nej som zmaturovala na VŠ som už nešla hoci som dovtedy chcela teraz mam 21 dve krasne babulky a od 12 januara aj super manzela a som šťastná.....a už môžem pomaly myslieť na spravenie si VŠ či kariéru.... lebo do školy možem ist aj v pedesiatke čo sa o založení si rodiny povedať nedá....poznám baby čo sa hnali za kariérou a potom si v 35tke spomenuli že by chceli aj deti....

jaja251
autor
4. feb 2013

@jezibab
@bubu4125
@miskax2
@nezabuddka
Ďakujem naozaj pekne za podporu, už je to omnoho lepšie, ale zistila som , že plačem skoro kvôli všetkému a potom sa po chvíli len na tom smejem :D

billam
4. feb 2013

@jaja251 a koľko mas rokov, ked si závislá na názore a mienke svojich kamosiek...uz to mi je divne, že pises ako sa na teba pozerali, že mas vážny vzťah 😕 ...a este jedna vec - to, že sa nechranis znamena, že vedome otehotnies.

buffinko
4. feb 2013

@jaja251, ja som mala pochybnosti ešte aj keď som si prvorodenú doniesla domov z pôrodnice 😀 pozerala som na ňu a nemohla som uveriť, že som sa vážne nechala nahovoriť na materstvo 😀 hormóny pracovali...ale tak zvládla som/sme. mne nemal kto pomôcť, manžel šiel hneď do práce, mama prišla na dva dni a potom to už bolo len a len na mne. keď to šlo mne a tisíckam iných matiek, zvládneš to aj ty v danom okamihu...

jaja251
autor
4. feb 2013

@billam mám 22 a pozerali divne preto, lebo som nešla na VŠ a začala som pracovať ostala som samostatná a oni stále mali ten istý systém ako na SŠ. Ja viem čo to znamená, ale nemyslela som si , že tak rýchlo,kedže som mala problémy s ms a už 3 roky na každej preventívke u gynekológa som bola upozorňovaná na to, že budem mať problém s tým aby som mala bábo bez toho aby som sa liečila. Takže preto som aj trochu prekvapená.

billam
4. feb 2013

@jaja251 v tom prípade to neboli úprimne kamarátky - zavideli ti! 22 rokov je síce v súčasnej dobe skoro na dieta, ale pokial si nadstavena na ine priority, tak sa musíš rýchlo pozbierat a uz teraz sa starať o svojej este nenarodene dieta...to znamena zmena životného štýlu - na prvom mieste uz bude len a len tvoje dieta, žiadne kamarátky, party...začína zivot.

jaja251
autor
4. feb 2013

@billam
ja som tak nastavená už dávnejšie to už muselo byť aby som naozaj išla niekam na párty. Jednoducho už som mala toho dosť počas SŠ každý víkend. Ja nehovorím o tom, že mi nejak strašne záleží na ich názore, ale predsa to zamrzí ked už teraz viem ich reakciu,lebo to boli kamošky s ktorými sme si veľa zažili a nepodporia ma v takýchto situáciach, ale ma odsúdia. Ja si dobre pamätám ich reakcie , ked som povedala, že nejdem na VŠ 😕

hanuliq
4. feb 2013

@jaja251 my sme planovali a ked sa zadarilo bola som tiez zmatena a neista. to je normalne. uzi si tehotenstvo, teste sa na babatko a vsetko ostatne hod za hlavu. drzim palce 😉

hruska82
4. feb 2013

@jaja251 myslim, ze sa nemas coho obavat 🙂 Je to normalne! My sme tiez planovali babo....nam sa to podarilo hned na prvu supu :D Bolo to najprv desive ale zaroven sme prezivali obrovsku radost a stastie 🙂 Prve mesiace som sa aj ja trapila...ci som sa spravne rozhodla, potom som zacala pochybovat o manzelovi (ci je to ten pravy)....myslim, ze zato vsetko mozu hormony :D Odvtedy som pochopila, ze starostlivejsieho manzelika by som urcite nenasla a straaaasne sa tesime na mimi. Uz len par tyzdnov a bude s nami ..... tak sa aj ty tes z tehotenstva! Uzivaj si, nechaj sa rozmaznavat partnerom a rodicmi ;) Uvidis, bude taky pozorny, ako nikdy predtym ;) A kamaratky? Tak ako to tu uz bolo spomenute, tie prave zostanu pri tebe, najdes si aj nove s detickami....a u nas tiez tak bolo, ze jedna kamoska otehotnela a v priebehu pol roka sme boli aj my, ostatne tehotne ;) takze nestresuj! Drzim palceky! Hore hlavku....mimi je najkrajsie, co sa ti mohlo stat!

miskax2
4. feb 2013

@jaja251 to budú hormóny nič si z toho nerob....

rainbow0508
4. feb 2013

Neboj, vztah kamaratiek sa mozno (skoro urcite) zmeni, ale pridu nove...a v prvom rade mas svoj zivot a svoju rodinu...a kamaratky vzdy boli, su a budu...ty ries seba a svoj zivot, nie ich...ak uz prestanu byt kamaratkami, tak neboli ozajstne a nestoja ti za to (brutalne povedane, ale zazila som to aj ja...a prezila). A ze sa bojis? V pohode...asi kazda by sme ti tu napisali, ze aj my sme mali ritku stisnutu, ci a ako to zvladneme...a sme tu, zvladame to kazda ako vie a dokaze...a myslim, ze kazda si moze povedat, ze je na seba ako maminu aj hrda...no baby, nie???!!! 😉

lenkaa33
5. feb 2013

@jaja251 je to normalne, prvotny sok. To prejde, nic si z toho nerob. A o tie ozajstne kamaratky neprides, iba o take, ktore mali byt v tvojom zivote len na nejaky cas. Ludia prichadzaju a odchadzaju. A kolko ty si najdes novych kamaratiek mamiciek 😉 ajajajajaaaaaaj , nic sa ty neboj, vsetko bude fajn. a uvidis, ze budes stastna, ze to babo mas a budes dobra mamina. O rok sa len pousmejes nad tym, ake mas dnes pocity 😉 Nacala su dalsiu kapitolu zivota, vela stastia 😉

lenkaa33
5. feb 2013

@rainbow0508 heh, prave som si vsimla tvoj prispevok a vidim, ze mame rovnaku myslienku 😉

lussi2
5. feb 2013

@jaja251 ahoj ja som bola na tom podobne, tiez som bola prekvapena ked som zistila , ze som tehu. Mala som z toho riadny zmatok. Mali sme pred svadbou, ziaden problem ani s peniazmi, nevedela som ci sa smiat alebo plakat, chodila som ako bez duse. Ale ked som bola prvy krat na sono tak sa to vsetko zmenilo 🙂 no a potom ked sme o babo prisli t.... Neboj dobre bude, ved je to uplne nieco nove preto su tie pocity, pockaj ako sa bude stesit na kezde jedno sono 🙂 .Drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre