Neplánované tehotenstvo a strach z potratu

martina4521
7. feb 2014

Ahojte. Práve som zistila že som pravdepodobne tehotná. Pred 7 mesiacmi som potratila v 11 týždni. teraz mám strach že sa to zopakuje 😖. Stále na to myslím a bojím sa. Ako náhle som zistila že som tehotná že som tehotná nasadila som si kyselinu listovú. Volala som aj gynekológovi a vraj mám prísť o týždeň/ dva na sono aby mohol potvrdiť tehotenstvo. Nie je to neskoro ? alebo je to pre bábätko lepšie ? S bábätkom sme chceli ešte počkať stále som sa necítila na to. A teraz sa bojím že mu mojím strachom ublížim. Je to normálne? ☹

cmulinko
7. feb 2014

Strach a obavi su uplne normalne pocity hlavne ak si uz jeden potrat zazila a velmi dobre vies,ze tieto pocity vobec nedopomahaju k zdravemu tehotenstvu.velmi lahko sa ale povie zene,ze skus mysliet pozitivne a nestresuj sa....niekedy si clovek nemoze pomoct,ale kym nemas ziadne priznaky potratu,tak naozaj skus sa viac sustredit na krajsie myslienky okolo babatka.To,ze si uz raz potratila neznamena,ze sa to musi znova zopakovat.Ver mi viem o com pisem...hlavne teraz,kde na rozdiel od teba ja uz tyzden krvacam a som pod dohladom lekarov a bojujem kazdy den s tym,aby sa toto moje babatko udrzalo.Vela sil a stastny koniec prajem.

alexandra1104
7. feb 2014

@martina4521 drz sa hadam ti to vide a bude vsetko dobre

nigguska
7. feb 2014

@martina4521 Ahoj,urcite babatku nepomozes tym,ze sa budes stresovat...aj ked viem,ze je to tazke.....bud stastna ze sa to podarilo! Niekto po potrate nemoze velmi dlho otehotniet....dobre si spravila,ze si zacala papat kys.listovu...skus este aj vitaminy pre tehotne....hlavne sa nestresuj,nepomozes tym ani malinkemu ani sebe....drz sa!!!!!!!!!!!

monicm
7. feb 2014

@martina4521 je úplne normálne,že máš strach a hovoriť ti,aby si sa tešila je asi zbytočné,ty sama to vieš,ale ono je ľahšie to povedať,ako urobiť,toto bude chcieť len čas,nič viac.a to,že máš prísť až tak o dva týždne je tiež normálne.tehu sa dá potvrdiť až tak od 6 tt,kedy môže dieťa lekár vidieť,srdiečko je počuť až tak od 8-9 tt.budem držať päste,aby všetko dobre dopadlo.

zuzanka999
7. feb 2014

Držím ti palce, tehotenstvo je 9 mesiacov radosti ale aj strachu... u teba bude toho strachu zrejme viac 😖 mám kamošku čo prvý krát potratila no po krátkom čase bola opäť taktiež neplánovane tehotná a všetko bolo ok. Tak sa držte 🙂

martina4521
autor
10. feb 2014

dievčatá ďakujem za pekné slová. Začínam to brať, že čo sa má stať sa stane a dúfam, že teraz to dôjdeme do úspešného konca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre