Neplánované 3.tie dieťa

stelii
11. sep 2020

Ahojte, ženy mam doma dve deti 3rocnu dcérku začala chodiť do škôlky a 7mesacnu.. Viac detí sme už nechceli, ale bohužiaľ som otehotnela a som ztoho nešťastná už som si plánovala život trochu inak, a bojím sa ze nezvládnem výchovu detí s tak malim vekovým rozdielom navyše manžel omiela peniaze boji sa ze sa nedokáže postarať finančne... Zvažujem Potrat ale mám tak strašne výčitky a nemôžem sa nikomu zdôveriť lebo nechcem aby o tom vedela rodina ak sa rozhodnem pre interrupciu. Mali ste niektorá podobnú situaciu? Ďakujem pekne za názory a prosím typ odpovedí že keď som nechcela deti tak som mala urobiť neviem co si neprosím už sa to nedostane takže to je nepodstatné

mogaa
11. sep 2020

@stelii kde sa uživia 2deti, uživí sa aj tretie... veci veľa "podedí" po terajšom 7-mesačnom....zo začiatku to bude trochu náročnejšie ale budeš mať do 2, 1bude v škôlke a tie dve sa ti časom spolu prehrajú.....medzi mnou a sestrami bol rozostup 2 a 3roky.....a bolo to super, prehrali sme sa😉určite sa to dá zvládnuť ale nech už sa rozhodneš akokoľvek, prajem veľa šťastia😘

skrekinko
11. sep 2020

@stelii Tretie neplanované najviac milované.

punka24
11. sep 2020

@stelii súdiť ťa nebudem hoci som v tvojej situácii nebola... ak vieš že finančne to nedáte a ty to psychicky odmietaš... musíš byť ale pripravená na možnosť že keď podstúpiš interupciu môžeš to tiež niesť psychicky zle... depresie a podobne... alebo aj nie... urob tak ako uznáš za vhodné... buď si necháš dieťatko alebo nie... ale rozhodnutie je na tebe a na tvojom mužovi... nech sa rozhodnete akokoľvek držím palce v živote... nabudúce len zvaž dobrú ochranu pripadne podviazanie vaječníkov alebo muž vazektomiu... (nebolo myslené v zlom je to len rada)... veľa zdravia a šťastia v živote...

jaass
11. sep 2020

@stelii napíš mi ip ak chces 🙂

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaatg
11. sep 2020

@stelii každé dieťa je dar. Dieťa nie je samozrejmosť. Mám tiež deti s malým vekovým rozdielom a nevymenila by som to. Je to super. Možno zo začiatku ťažšie ale určite sa to dá zvládnuť. Aj finančne. ❤️

lija22
11. sep 2020

ach kolko takychto tretich neplanovanych deti je na svete. schvalne nenapisen nechcenych, lebo predsa clovek by chcel ale... milion dolezitych dovodov. kazdopadne ja ta uplne chapem. moje tretie neplanovane ma cochvila rok. a tento rok bol sakra narocny ale financne nie. skor sily, trpezlivost chybaju, ale zena zvladne vsetko. Nech sa akokolvek rozhodnes bude to v poriadku. Drzim ti palce

mironka
11. sep 2020

@stelii pozri,ja som na materskej od roku 2013,vkuse....po prvej dcere prisla do dvoch rokov druha....to by nebolo nic,ved retazovy porod atd. Po troch rokoch som sa chystala do prace od dvoch deti....mladsia mala v auguste tri roky,tak super,supnem ju do skolky a ja do prace ako ucitelka. A tu bum,ostala som tehotna....tajila som to,mala som nervy na seba,hanbila som sa pred blizkou rodinou. Na potrat by som vsak nikdy nesla. Manzel nas podrzal a moje okolie to vzalo tak"ze to my tak chceme naprirk okolnostiam. Nasa tretia ma prave dva roky a minuly rok mi volal sam riaditel skoly, ze ma hned berie,nech mala ostane s niekym doma. Mala som opat nastupit tento september a ja? Tento september mam termin...uz o dva tyzdne....cakame stvrte dieta. Uz ani nepisem,co som prezivala od januara,ked som sa to dozvedela...nastastie korona...sedeli sme doma...tajila som to di maja....a rodina najblizsia uz rezignovala....bez vycitiek.. Po troch dcerach pride syn. Aspon to nam okolie praje. Drzim palce....a prave sme vzali uver...a ja mam len matersku...drzim ti palce...aby ste sa dobre rozhodli...vsetko sa da,aj ked to nevyzera lahko....

danik1505
11. sep 2020

@stelii aj keď nepovieš rodine, zožerie ťa to... To je už jedno, stratí sa to.. Ja už keď mám dve deti, neviem si predstaviť, že by som niektoré z nich nemala.. A tak by to zrejme bolo aj s tretím 😉

mironka
11. sep 2020

Teda len rodicovsky mam....

mironka
11. sep 2020

Takze neplanovane....ale chcene

veronikaszabova
11. sep 2020

@mironka mozem sa len spytat? Ked si nechcela uz tretie, preco ste sa nejak nechranili, aby nebolo stvrte?
Nerypem, len som fakt zvedava.

lenkakravcova
11. sep 2020

@stelii Čo na to povedal manžel? Akého je on názoru? Mali by ste sa v prvom rade vy dvaja porozprávať o tom ci dieťa chcete alebo nie. Ak nechcete ani jeden, tak nemá zmysel o tom diskutovať s inými. Ak dieťa naopak tvoj muž chce, tak možno je to len tvoj strach z toho ze to nezvládnes ale nakoniec to bude dobre. ☺ Porozprávajte sa v prvom rade vy dvaja a spoločne sa rozhodnite. Je to váš život, nie niekoho iného. Vy to dieťa budete živiť a vychovávať - ci bude zdravé alebo choré..

dreamer4
11. sep 2020

Mne sa stalo to iste a CHRANILA som sa. Po 9 rokoch som mala druhe,lebo prve bolo narocne a druhe som tak skoro nechcela. To druhe bolo s podporou hormonov...lebo som nemala vajiicka a miomy v maternici. A ked mala druha dcerka 8 mesiacov, zistila som, ze somteh. Uplna katastrofa....neplanovane, s ochranou...neviem ako a kedy. Preplakala som vela dni...a citila som zlost a hanbu...ze v 21. storoci sa mi stalo nieco take. Teraz si vsak hovorim, ze takto mali byt a tesimsa. Bojim sa, co bude...pritakom malomvekovom rozdieli....ale zvladnem to. A ty urcite tiez.

leuchtturm
11. sep 2020

dve ci tri deti, to je uz jedno, ci financne ci na starostlivost.

katulienkax
11. sep 2020

@leuchtturm nie je to jedno školy sú drahé krúžky sú drahé to. Nie Je to len o delení oblecka a varení väčšieho hrnca. Už len do školy za každé jedno koľko peňazí ... ale keď sa zadarilo tak sa zadarilo

danka56
11. sep 2020

@stelii ja som raz čítala dobrý článok, kde žena otehotnela po krátkom čase po pôrode a chcela interrupciu, presne tam boli vypísané tieto dôvody ako píšeš ty.
Doktor je s kľudom navrhol, aby teda sa zbavila už živého dieťaťa. Aspoň si poriadne oddýchne a tehotenstvo užije. Len tak na zamyslenie.
Si silná a zvládneš to. Držím ti moc palce, aby si sa rozhodla tak, že si to nebudeš celý život vyčítať. Alebo tvoje deti..

deti95060810
11. sep 2020

nám sa to stalo pri štvrtom.... no čo žijeme....🙂

stelii
autor
11. sep 2020

@veronikaszabova antikoncepciu nemôžem kvôli hematologickemu nálezu plus kojenie, Danú sa nedalo zviesť po dvoch cisárskych tak sme si len dávali pozor a to malé %že sa to môže stať aj keď si dávaš pozor sa udialo mne

ivangeline
11. sep 2020

Zvládnete to. ❤️ Tiez som po 3m po pôrode zistila, že som tehotná. Skoro ma porazilo... A keď sa narodila a doteraz neprestala revat...tak ma ide každý deň poraziť... 🙈 Ale za to ľúbim ju a veľmi. Stále sa snažím a premýšľam ako na ňu. Nosím ju viac ako syna. Plačem s ňou viac ako so synom. Ale tiež sa spolu viac smejeme. Je to proste žena. Naladova, citlivá, dráždivé dieťa, stala problémy s trávením... Má 7m. Chlapec 20m. 😳 Vďaka skvelému manželovi a mojej odhodlanosť i a organizačným schopnostiam a veľmi poslušnému a spokojnému synovi to každý deň dávame. Radšej takéto ťažké dni, kedy mi je zo seba zle a kričím a som zničená...nevyspata...nespokojná a nervózna...ako keby som si predstavila, že Klára nie je. 😨🤧 Už teraz sa mi tisnú slzy do očí. Milujem to dieťa. Milujem život v nej. Jej radosť, smútok, pokroky, keď si rozumieme, keď sa hrajú s bratom s ako veľmi ho ľúbi ona už teraz, len naňho sa usmieva. ❤️

danielahamar
11. sep 2020

Tiež sme tretie neplánovane, ale mňa osobne ani nenapadlo dat preč a to sme si už mohlo užívať, keďže deti pubertiaci

lauriema
11. sep 2020

@stelii Ahoj, hneď na začiatok ti napíšem ze ta úplne chápem. Pred 7 mesiacmi som bola v rovnakej situácii... A dnes mam pri sebe krásnu 7 mesačnú Lauru. Možno sa ti teraz zdá veľa... Ze 3 deti ale neboj sa zvládneš to krásne. Boh ti pomôže! Na potrat nechoď prosím ta je to vražda vlastného dieťa... Podľa mňa

nanan11
11. sep 2020

@stelii
Poznam jednu taku rodinu, kde sa pritrafilo 3. neplanovane dieta, dokonca to bolo 3. dievca v poradi...A s odstupom mnohych rokov je to prave ta 3.dcera ktora starostlivo a s laskou opatruje choru mamu..zivot je niekedy plny prekvapeni a mozno az s odstupom casu zistime preco sa veci deju tak ako sa deju..Drzim palceky nech sa rozhodnes akokolvek, ver ze si velmi silna a zvladnes viac nez si myslis!

veronikaszabova
11. sep 2020

@stelii ja som nepisala tebe 🙂
Inak neboj sa, zvladnete aj tretie.

lauriema
11. sep 2020

@danielahamar Ahoj, ja si ta pamätám ti mi rádis v diskusiách mojich 😘Ako sa máš? Ešte si tehotná? Ci už to máš za sebou?

stelii
autor
11. sep 2020
veronikaszabova
11. sep 2020

@stelii my sme boli 2 baby a nasim sa pritrafila tretia. A dali to.
Len my sme boli vacsie - ja 8, sestra 9.

danielahamar
11. sep 2020

@lauriema ahoj, som, práve som začala 24tyzden a čakáme tretieho chlapca, termín začiatkom roka😉

danielahamar
11. sep 2020

@nanan11 presne, pre niečo sa to deje vsetko😉

tslobik
11. sep 2020

@stelii Treba sa zariadiť tak, ako to cítite vy ako rodina. To je to najlepšie, čo môžeš urobiť. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre