Návšteva cintorína počas tehotenstva

28. okt 2023

Ahojky, vopred napíšem, že nie som na žiadne povery, neverím im ale aj napriek tomu mi v hlave vŕta neustále jedna vec. Chodím pravidelne svojim blízkym na hroby na cintorín a bola som tak aj v 6.tyzdni tehotenstva, kedy sa mi hneď po príchode domov spustilo špinenie a následne aj krvácanie. Všetko našťastie dopadlo dobre, som už 12tt ale odvtedy som na cintorin nešla. Asi to bola len hlupa nahoda, viem, ale šli by ste tam zas bez problemov?

Vdaka za nazory.

maranta_leuconeura
28. okt 2023

Ako cintorin ovplyvni tvoje tehotentsvo? Vies o tom, ze ludia su pochovani vo vrstvach zeme takmer vsade, nie len na cintorinoch, ktore dnes vidime na povrchu? Tam kde mas dom bol tiez kedysi mozno cintorin 🤷

pe_mi
28. okt 2023

Ak si poverčiva, uveriš tomu.ak nie(ako ja),tak sa nad tým ani nezamysliš

rebrambora
28. okt 2023

Ano v pripade, ze si so sebou mala 100-kilovu zataz alebo bol ten cintorin radioaktivny, popripade nieco obdobne - urcite to bolo sposobene tou navstevou cintorina.

mikadooo
28. okt 2023

Áno, chodila som bez problémov, nielen na dušičky, ale aj počas roka - 3x tehotná, nikdy som nepočula takú poveru, že by som tehotná nemala chodiť na cintorín 🤷. 3x som normálne donosila dieťa...

miadi
28. okt 2023

A Keby si bola v ten den v reatauracii tak tam prestanes chodit Lebo by si verila ze to mas z toho ? Cintorin nema ziadny vplyv na tvoje tehotenstvo: ale ked tam uz nechces chodit koli paranoidnym obavam tak tam nechod.

viestta
28. okt 2023

Ked sa bojis, nechod. Ked sa nebojis chod. Co ti pomoze ked ti tu napisu povercive aj tie co rozmyslaju pragmaticky? Ci budes robit ciarka za a proti? Rozhodnutie je tak ci tak iba a len na tebe

marhulka13
28. okt 2023

Mne zomrel svokor keď som bola tehotná s dcérou. Normálne som bola na pohrebe. Mesiac na to boli dušičky, tak som bola na cintorinoch páliť sviečky. Dcéra je v pohode.

jahodka11
28. okt 2023

ja som chodila.... dokonca na zac tehotenstva som aj na pohrebe bola,este som nevedela, ze som tehotna,ale to by mi nezabranilo tam ist.... ale ak sa bojis, nechod....

svokrinjazykmonika
28. okt 2023

Ja tiež nie som poverčivá, až na túto jedinú vec 😅 tiež som celé tehotenstvo na cintorín nešla a s bábätkom až keď malo vyše pol roka.

terezka1947
28. okt 2023

Cintorín s tým nič nemá.

mimi3008
28. okt 2023

Urcite to nemalo s tym nic spolocne. Ale ja by som na.cintorin nesla, lebo tam proste nechodim

deti95060810
28. okt 2023

spoločné to nemalo nič, ale keď ti to nerobí dobre tak na cintorín ísť nemusíš....pôjdeš potom po tehu...

doris11
28. okt 2023

S cintorínom to podľa mna bola len náhoda, ale pre tvoj kľud a pokoj na duši by som na cintorín nešla. Nic sa nestane ak tak nepôjdeš a ty nebudeš stresovať 🙂

xsimonkax
28. okt 2023

Moja prababka vždy vravela: mŕtvych sa neboj, boj sa živých. 🙂

tiezjedna
28. okt 2023

@autorka náhoda, nič viac.

ivangeline
28. okt 2023

Ano.Sla.

laurikalalinka
28. okt 2023

@maranta_leuconeura sú pochovaní noo duše majú svoju silu,a dokážu divy,nezažiješ,neuveríš...

lucia13022023
28. okt 2023

Ja som bola minulý rok tiež tehotná a išla som, ani mi nenapadlo neísť kvôli poveram. Aj kocik som z obchodu tlačila prázdny a už mam 8 mesačného syna🤣 všetko je to v hlave, keď sa nastavíš ze bude dobre, tak bude. Ale ak sa bojíš, nechoď 🙂 rob ako to cítiš, ale ja osobne by som sa nebála ist

svetlonos
28. okt 2023

@maranta_leuconeura
záleží od vnimavosti jednotlivych ľudí. Na takych miestach cítiť, ze je to tam iné.

jeennyv
28. okt 2023

Je to o poverach…ako veris neveris…u nas su sme zalozeni….neviem niecomu verim , niecomu nie…u nas sa hovori, ze nepokrstene deti a v kociku a male deti sa nemaju brat na cintorin atd..mne nik zaklopat a chvala Bohu, nezomrel taky, aby som sla hroby, cintorin..chodia rodicia a starsi plus ja som taka senzitivna, predtucharka…pojdem tam, len ked mi fakt zomrie niekto blizky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre