Na poradňu v Ružinove mám priniesť Utz z 12tt - čo to je?

27. aug 2020

Ahoj, najbližšie mam ísť na poradňu do UNB Ružinov čiže do nemocnice a kazali mi priniesť utz z 12tt, ale ja neviem co to je 😂😂to akože chcú fotku z ultrazvuku z 12tt ci co 😨😂 inak prečo napr. Inde v nemocnici nevyžadujú nič také.. Ale v Ružinove hej 😀 dik✌🏽😀

lenulik88
27. aug 2020

Nemyslia prve 4d? To sa robi 12.-13.tt

autor
27. aug 2020

@lenulik88 povedala sestrička že ultrazvuk z 12tt, aj v skupine UNB Ružinov tiež jedna baba písala ze co si treba priniesť ale nikde to tam nie je viac rozpísané, a nechcem sa pýtať tam lebo tam sa anonymne nedá... Nechcem tam pokladať takú otázku aby ma tam mamičky neukamenovali🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

autor
27. aug 2020

@lenulik88 aj tak nič také z 12tt nemám😀

sammy91
27. aug 2020

Pokial to mas zapisane v tehu knizke pri ultrazvukoch, tak nic dalsie nepotrebujes. Ale ak to tam nemas, tak potrebuju lekarsku spravu od lekara, ktory ti ho robil. Ide hlavne o to, ze pri tom prvom utz v 12tt sa upravuje TP. Tak mi to vysvetlili.

autor
27. aug 2020

@sammy91 hej ale čo to vlastne mam priniesť 😀pokiaľ by som aj mala 😀

sammy91
27. aug 2020

Ved si pozri v knizke, ci tam mas zaznacenu dlzku CRL z 12tt a akemu tyzdnu to zodpovedalo. Nic ine nechcu.

autor
27. aug 2020

Ťažko povedať co je tam napísané 😀

titla
27. aug 2020

@sammy91 A nemas lekarsku spravu z tohto utz? Ja som z utz v 12tt, 20tt a 30tt vzdy dostala aj lekarske spravy, ktore som nosila v tehotenskej knizke. Pri tom prvom sa robi sijove prejasnenie (alebo ako sa to vola), utz v 20tt je morfologicky a v 30tt sa meraju prietoky. Na poradni v porodnici chceli vsetky 3 lekaske spravy.

sammy91
27. aug 2020

@titla asi to malo byt adresovane autorke prispevku.. mne stacili popisy v tehu knizke.. mne vsetky utz robil moj gynekolog a ziadne extra spravy mi nedal a takto to stacilo..

zuzik307
27. aug 2020

podla usg v 12. tt sa urcuje termin porodu, preto to chcu na poradnu, mas to v knizke...

amazony
27. aug 2020

Odomna to tiež pýtali, nemala som to v tehu knižke napisane, stačil im papier, ktorý som dostala na prvom usg, že som ho absolvovala

autor
27. aug 2020

@amazony kokos sak ja som vôbec nič také nedostala 😀

amazony
27. aug 2020

Hmmm a to si bola u svojho doktora na usg ci si si vybavovala niekoho? Ja som si platila v tom 12.tt za usg a dali papier tak neviem

titla
27. aug 2020

@sammy91 ano, moj prispevok bol adresovany autorke diskusie. Ospravedlnujem sa za omyl😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre