Musia mať tehotné v aute bezpečnostný pás?

karcha
17. apr 2012

Maju tehotne vyhodu v aute co sa tika pásou?

berus222
17. apr 2012

nie

katren
17. apr 2012

@karcha nie, preco by mali mat???? treba dat pas pod brusko a horny ti cez nejde....ale existuju take pasy do auta pre tehotne, ak velmi chces......
http://www.4mama.sk/bezpecnostny-pas-do-auta/be...

cigaretka5
17. apr 2012

a aku vyhodu myslis? ze sa nemusis pasat? ale ved ste dvaja, tak by si sa tam mala aj priklincovat nech si/ste v bezpeci

stardust
17. apr 2012

chces preletiet cez predne sklo?? Je len v tvojom zaujme sa chranit 😉

dibik
17. apr 2012

ano maju... ak mas potvrdenie od doktorky, tak pas nosit nemusis 🙂

kerynka87
17. apr 2012

presne tak ako píše dibik . ale je otázne prečo by tehotná nemala byť pripásaná?myslím že pás tehotnú ženu v ničom neobmedzuje 🙂

domigb
17. apr 2012

Teda ak to máš od lekárky nemusíš,ale pre dobro svojho dieťatka seba nevymýšlať a hajde na seba pás 😝

lenuska20
17. apr 2012

tak radšej pretrpím to, že budem zapásaná, ako by som mala preletiež cez predné sklo...malo by byť v tvojom záujme chrániť seba aj to malé....btw, ja sa cítim ako nahá, ked sa nezapásam...a ked chceš, tak je aj špeciálny pás pre tehotné ...http://www.maderna.sk/katalog/product/9896/ 😉

cicimon
17. apr 2012

no jedine ze ti da dr. na to papier 🙂) a inac hlavne na vlastnu zodpovednost

hoogy
17. apr 2012

pas musis mat. aj ked sedis v zadu. to plati pre tehotne aj pre netehotne.

lili_mia
17. apr 2012

myslím, že najlepšie ti odpovie Cestný zákon

anjelicek26
17. apr 2012

Jasne si tehotna a mas okolo seba bublinu nezranitelnosti!

Rozum sa mi zastavuje. Pas je vzdy bezpecnejsie mat ako nemat, len ho treba umiestnit pod brusko a nie cez. Logika niekedy fakt, aj keby mi to 100x zakon neukladal, snad mam rozum, ze nechcem preletiet cez celne sklo!

lussy211
17. apr 2012

Zo zákona máš povinnosť byť pripútaná ako vodič a rovnako ako spolujazdec, a rozhodne ako budúca matka je Tvoja prvoradá povinnosť myslieť na svoju bezpečnosť aj na bezpečnosť bábtka.A rozhodne odporúčam zaobstarať si podložku baby safe pre tehuľky, zaručuje bezpečie aj pre dieťatko ( dobré hlavne v prípade prudkejšieho resp. núdzového brzdenia nakoľko ten pás nejde cez bruško a tým chráni dieťa)🙂

magali
17. apr 2012

musi byt priputana, tak ako kazdy iny

zuzmor002
17. apr 2012

Nemusí, ak má tehotenský preukaz ako dôkaz, ale... ja by som nad tým ani neuvažovala, veď v prípade prudšieho brzdenia alebo nebodaj nejakej havárie to potom nemusí prežiť ani matka ani bábetko. V prípade pripútania je vždy ešte aká-taká šanca. Niekde som čítala, že pomáha aj podložiť ten spodný pás vankúšikom, čiastočne stlmí tlak pásu alebo potom špeciálny pás pre tehotné. Bola som tehotná 2-krát, ale nikdy som nerozmýšľala, že by som sa nepripútala.

moniciak
17. apr 2012

Mne bolo povedané že nemusí m tak som sa ani nezapasovala 🙂

ikke
17. apr 2012
lucia20
17. apr 2012

och boze, ja tomu to nerozumiem. otazky typu - musim byt zapasana? mozem dieta odviezt z nemocnice v perinke? chces odpoved? no jasne ze MOZES. Ale ked si zabijes kvoli vlastnej blbosti to najcennejsie v zivote, tak potom ti uz nepomoze, ze sa prepases a ze si potom kupis sedacku. kriste rozmyslajte. dnes ma tak zdvihlo za volantom. oproti mne isli dve auta. priamo v meste na rusnej krizovatke. v prvom sedela mama a dieta stalo medzi prednymi sedackami a malo mozno 20mesiacov. v druhom aute otec a ten prezmenu dieta priamo na kolenach za volantom. rovnako stare. no co vam ludia sibe? som zvedava co spravite, ked nemusite vy, ale nejaky debil (a na cesteach ich je viac nez dost) do vas narazi? to dieta poleti z auta raketou rychlostou. radsej trochu nepohodlia vydrzat ako prist o dieta.

carmella
17. apr 2012

no nie je to vsade tak ja som zila v Taliansku a od 7 mesiaca sa nesmie pouzivat bez. pas

katkapapacova
17. apr 2012

podla zakona musia,tak isto aj babo musi byt do 150cm v sedacke-resp.vacsie deti musia mat podsedaky aspon,neobstoji argument ze si tehu, vtedy nemusis ked ti lekar da papier ze ta to ohrozuje na zivote resp.na zivote tvojho babatka, co ti iste nikto len tak neda

bebemaly
17. apr 2012

jasné že nemusí, a k tomu odporúčam zbaviť svojprávnosti....a nároku mať dieťa...tvrdé? a čo tak smrť ešte nenarodeného dieťaťa vinou matky? 🙄

mimave
17. apr 2012

ja som mala buracku v piatom mesiaci, mala som pas a to boli fukoty do nemocnice. maleho som necitila a ked mi lekar sam povedal ze sa nemam radsej zapasavat a jeden policajt to iste, tak odvtedy som si pas nedala. ked sme naburali tak mi pas tak stiahol brusko, ze som myslela ze maly to nemohol zvladnut, no nastastie zvladol a je mi jedno ktora mamicka sa tu bude teraz ako silno chytat za hlavu, radsej by som si tresla hlavu o sklo a rozbila si ju, ako este raz zazit ten pocit v aute. ak nemas pas pre tehotne co doporucuju, tak s normalym by som to ja osobne uz neriskovala.

nibiru
17. apr 2012

tak mam dost!ja som celych 9m. mala obyč,bezpečnostny pas nič speci vobec ma neobmedzoval,nezavadzal! ja by som bez pasu ani nesoferovala dokonca po parkovisku som ho nemala a nebola som vo svojej kpoži vadilo mi že nebol zapnuty mne dokonca plodova voda mi v 38tt odtiekla pri šoferovani moja kolegina mala autonehodu v 9mesiaci tyžden pred porodom a pas im zachranil zivot obom s autom spravili 3kotrmelce a ostali na strehe auta ona bolo sofer.nebyt pasu tiez bol obyčajney žiadne doplnky pre tehotne boli by obaja mozno mrtvy!

adelaine
17. apr 2012

podla vyhlasky z r.2011 nemusi, je to vsak riskantne, kazdy nech zvazi rizika ..je rozdiel byt poudierany, ale zivy, ako vyletiet cez predne sklo, tam uz sanca nie je

t1nulka
17. apr 2012

ja suhlasim s @nibiru tiez som si davala cele tehu pas normalny a samozrejme som davala pozor po ceste, ked som soferovala...

veronka25
17. apr 2012

ja som sa na to pytala policajta, a on povedal ze je to na zene ci si ho da alebo nie. Ale ked ho nemas tak sa treba preukazat tehotenskou knizkou. (asi ked nie je jasne vidno ze si tehotna 🙂 ) niekedy ta moze pas zachranit ale takisto ti moze aj zadusit babatko ked sa tak zasekne na brusku. ja som pas nenosila ani pocas prveho tehotenstva ani teraz nenosim pocas druheho...

annalena
17. apr 2012

pre tie, co tu pisu ze sa netreba priputavat...bodaj by to bolo vzdy len o tresknuti si hlavy o predne sklo, ale ked preletite cez predne sklo alebo si narazite brucho o pristrojovu dosku???? robim na zachranke, nedavno u nas zomrelo babatko porodene urgentne po autonehode (matka vymrstena na kapotu auta) v 24tt - ruptura maternice. ☹ Mamicka prezila, viacmenej bez nasledkov.
@mimave a kebyze niesi priputana a buchla by si si brucho o pristrojovu dosku, myslis si, ze by to neboli fukoty do nemocnice? Neviem aka vazna to bola buracka, ale bud rada, mozno ti a tvojmu babatku prave ten pas zachranil zivot. 🙂

gaby21
18. apr 2012

Toto, je zase iba o tom, ze kazda vie co je spravne, ale aj tak si urobi po svojom, lebo sa to tak moze a robili to aj ine a prezili, ako s kazdou debilnou otazkou na tomto fore, ohladom kravskeho mlieka, autosedaciek, prvych prikrmoch, chemickych sajrajtov, ako pribinacky, no a takychto somarin je tu kopec. Sak ked sa aj poradi, v dobrom zmysle, uz je to premudrelost 😖 .
Kazda z nas nesie zodpovednost, za seba a svoje deti, rodinu, ale ja neznasam odpevede typu Som sa pytala policajta, ci musim byt priputana povedal, ze nie, tak naco by som sa priputala. No dakujem, sak tomu policajtovi je to jedno ci sa zabijes alebo nie, si natolko hlupa ze ho pocuvnes.

habibi78
18. apr 2012

urcite byt priputana VZDY, zvlast v tehotenstve, pas si nedavat cez brusko ale popod, najlepsie su tehotenske bezpecnostne pasy do auta.... ale kazdy nech sa riadi svojim svedomim...

baramborka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre