Musí nosiť tehotenský preukaz stále pri sebe?

28. máj 2021

Baby... musím tehotenský preukaz nosiť stále pri sebe? Aj keď idem len niekam do mesta?

denden77
28. máj 2021

musis ako musis.. mala by si, keby sa nahodou niekde mimo domu nieco stalo a brali by ta do nemocnice 🤷‍♀️😊

misinka0611
28. máj 2021

Neviem či musíš, ja som nosila, miesto mi to nezabralo 🙂

basska_b
28. máj 2021

Nemusíš. Nie je to občiansky preukaz, ale je to pre tvoje dobro, napríklad ak by ti prislo zle, tak by hned vedeli, že si tehotná, v ktorom týždni...

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. máj 2021

Ďakujem vám veľmi pekne baby! 🙂

luxus10
28. máj 2021

je to v tvoj prospech, keby si niekde odpadla, ine lieky sa smu nasadit v roznych trimestroch, od pohladu sa da tazko zistit v ktorom si mesiaci...

sandrika1986
28. máj 2021

Radsej to maj pri sebe ked ides von...

alzbetka71
28. máj 2021

Aj mne kedysi sestrička na poradni povedala že musím ísť aj smeti s tým vysypať

jaskolka
28. máj 2021

Áno, lebo v prípade, že ti príde zle, alebo nebodaj odpadnes vonku, aby záchranka vedela, že si tehotná, a v akom štádiu a podľa toho aj trebárs v nemocnici dajú liečbu.Zase ta kartička tak veľa miesta nezaberie v kabelke,a radšej ju mat, ako nemať a potrebovať. Ja, som sa smiala, že to je občiansky preukaz drobca v bruchu a mala som ju vždy pri sebe

jaskolka
28. máj 2021

@luxus10 a zvlášť na začiatku, keď môže byť silná nevoľnosť a ešte nemusí byť nič vidno na prvý pohľad

suge
28. máj 2021

@sandra151 Súhlasím, tehotenský preukaz je "občiansky" pre bábätko. Veci, ktoré sú tam uvedené si zrejme nepamätáš a keby aj, v núdzi a strese si nespomenieš na všetky, ak by si napríklad nečakane skončila na pohotovosti.

katarina9593
28. máj 2021

Ja som to mala vždy pri sebe hneď automacitky aj z vyšetrení všetko som to mala zložené pekne a v pohode aj keď ma policajti stopli a nemala som pás náhodou tak v pohode sa s tým preukáže to tolerujú ...

llucciaa
28. máj 2021

mala by si ho nosiť pri sebe, pokiaľ to nie je viditeľné a odpadla by si, mohli by ti dať niečo čo tehotné nemôžu. ja som ho nosila stále v kabelke

hviera81
28. máj 2021

mne lekar prizvukoval ze to je ako druhy obciansky....

mamamasama
28. máj 2021

mala by si... ja som raz v tehu odpadla a museli volat zdravotníkov... nikdy nezabudem ako ma sprdli, ze ho so sebou nemam 🤭🤭🤭

mima173
28. máj 2021

Je to tvoja ako keby kartička poistenca. Kebyže sa stane niečo máš tam všetky potrebné údaje aj o bábätku. Ja som vždy nosila so sebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre