Musí mi dať zubárka potvrdenie do tehotenskej knižky?

ivusik887
18. júl 2017

Ahojte chcem sa opytat je nutne mat potvrdenu tehotenskú knizku aj od zubarky ? Mam iba od obvodnej zubarka momentálne neordinuje. Nestaci mi len mat od obvodnej ?

dai
18. júl 2017

@ivusik887 tehotensku knizku mat potvrdenu od inych lekarov? teda cakam 3tie dieta ale o tomto som este nepocula🙂sa mozno nieco nove dozviem🙂

misinka0611
18. júl 2017

Nie, ja nemam ani veľa iných žien a nikto s tym nema problém. Ide len o to, ze mas nárok na preventívnu prehliadku v tehotenstve a nie ze na nu musíš ist. Je to na tebe.

ivusik887
autor
18. júl 2017

@dai a @misinka0611 no ja som prvorodička 😉 ani ja som nevedela ze nejake taketo potvrdenia mi nejake treba no moja gynekologicka mi vravi nze mi treba potvrdenia od obvodnej a od zubarky tiez som bola prekvapena ked mi to povedala mne zase povedali v rodine ze mi to treba inak mi neuznaju rodicak a ani prídavky tak som z toho magor uz 😂 ci to nutne treba mat potvrdeene ci nie 😉

ibrunova
18. júl 2017

@ivusik887 To nemá nič s rodičákom, ale máš nárok na prehliadku u zubnej a ona ti dá do knižky pečiatku že si bola, ale nie je to povinnosť..

ivusik887
autor
18. júl 2017

@ibrunova aha no tak ma upokojilo som myslela ze to je koli rodicaku tak fajne tak vam dakujem za rady 😉

ibrunova
18. júl 2017

@ivusik887 Ale aj tak k tej zubárke treba ísť, kvôli sebe 🙂

elysiacik
18. júl 2017

Povinnosť to nie je ale máš na to nárok a mala by si ho využiť 🙂 Je to len vec k dobru pre teba. Ja som tam bola keď som bola tehotná a aj keď bolo všetko v poriadku som bola rada, že mi to aspoň potvrdila a nemusela som sa zvyšok tehotenstva strachovať 🙂

dai
18. júl 2017

@ivusik887 urcite to nie je povinnost a s Materskou ci rodicovskou to nema nic spolocne... prehliadky su normalne podla mna kazdy rok nielen v tehotenstve...
@elysiacik co ti potvrdila lekarka? coho si sa akoze nemusela strachovat?🙂

maciatkolulu
18. júl 2017

@elysiacik tiez nerozumiem co potvrdila dr a coho si sa nemusela strachovat?😉 ked ti iba potvrdila

miriam108
18. júl 2017

@ivusik887 Ahoj,ja som mala gynekológa ktorý na tom trval a dokonca som musela absolvovať dve prehliadky. Jednu v prvom trimestri a druhú v treťom. To asi záleží na gynekológovy.

ivusik887
autor
18. júl 2017

@miriam108 @ibrunova @dai ano ja viem o prehliadkach mimo tehotenstva absolvujem ich len som chcela vediet ci to je nevyhnutne ... Ked momentalne moja zubarka neordinuje 😉 a miriam no asi mas pravdu kazdy gynekolog je iný 😉 jeden poctivejsi a iný menej 😛

dai
18. júl 2017

@ivusik887 vies ale pravidelne prehliadky nemaju nic spolocne s tehotenstvom - teda podla mna... ja mam vsetko sukromnikov - od zubara cez lekara az po gynekologa - vsade platim, urcite na proznanie mp alebo rp ci kocikoveho nepptrebujes potvrdenie o pravidelmej prehliadke... pre mna je normalne ist k zubarovi najmenej raz za rok na hygienu a kontrolu , neviem akk to maju ini...:-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre