Môžu tehotné jazdiť na bicykli?

frony
23. jan 2015

Som v 5 mesiaci mozem este jazdiť?

iwkaajarko
23. jan 2015

ja som jazdila do 7 mes. potom mi svokra skonfiskovala bicykel :D

ivanakal
23. jan 2015

Ja som jazdila aj pocas prveho aj pocas druheho tehotenstva az do porodu. Pokial nemas problemy, nevidim dovod preco nie 🙂

7rebeka11
23. jan 2015

Ja by som ešte chcela na jar určite jazdiť, to budem tak v 6-7 mesiaci

dijefcatko
23. jan 2015

Bicyklovanie ako také problém nie je. Hrozí len riziko pádu, iný problém v tom nevidím. Ja osobne som nejazdila.

bianca
23. jan 2015

ked sa na to musis pytat tak asi pochybujes o tom ci je to spravne alebo nie a to je aj mojou odpovedou na tvoju otazku.A ked ti tu niekto napise ze tehotenstvo nieje choroba,tak nech sa sam seba opyta ako by sa ti pozrel do oci keby sa nedaj boze nieco stalo.....nepotrebujes to nutne k zivotu ty ani tvoji blizky tak naco riskovat?

amisa
23. jan 2015

A co tak riziko padu? ci inej nehody

ikke
23. jan 2015

podla toho kde - tu v holandsku na cyklochodniku, kde su vsetci vodici zvyknuti vsimat si nielen auta ale hlavne bicykle - kludne aj v den porodu 😀
na slovensku mimo obce alebo nebodaj v lese - to by som uz neriskovala...

prasiatko30
23. jan 2015

Pokial viem tak holandanky sa aj na porodnu salu poamly dopravia na biku a holandania este nevyhynuli a dani viacmenej dtto. Takze pokial je to nejake kludove bikovanie v neskorsich mesiacoch najalepsie na typickom damskom biku - nie na horskom kde musis byt zohnuta nad tycou - a mas bezpecne cyklisticke chodniky tak si to viem v klude predstavit

jjanulkaa3
23. jan 2015

Tiez si myslim ze bicyklovanie je ok ale riziko ze spadnes alebo ked jazdis pri ceste tak este horsie. Ja by som urcite neriskovala

jetokuko
23. jan 2015

pri prvom som fičala na biku do 8mesiaca najlepšie bolo keď ma obehlo nejaké auto a videla som ten ksicht keď zbadali brucho 😀 no ale pri druhom som bola rada že som mohla chodiť, na bike som ani nepomyslela,každé tehotenstvo je iné ....takže poviem ti asi tak veľa vecí by sa nemalo robiť ako napr.,opalovať sa,lyžovať šoferovať vo vyššom štádiu tehotenstva no vždy sa nájde nejaká výnimka a v očiach iných vyzerá ako ... ale predca žiadna žena by nechcela ohroziť svoje dieťa.gravidita nie je choroba preto by mali tehulky robiť v prvom rade to čo ich teší , pri čom sa cítia šťastne a spokojne.

pribinak
23. jan 2015

Ja som jazdila do 7 mes, ale len na hrádzi popri rieke, kde je vybetonovana trasa pre cyklistov a žiadne lesné neupravené trasy

ikika
23. jan 2015

@frony ako baby pisu, hrozi riziko poranenia, padu z bicykla... dalsia vec je, ze fyzicka aktivita moze privolat porod, aj predcasny - jednej mojej znamej sa tak stalo, nastastie babatko je v poriadku, dlho bolo v nemocnici... nie nadarmo sa hovori, ze ked chces privolat porod mas umyvat dlazky, okna, chodit po schodoch hore dolu a neviem co vsetko - nehovorim, ze to funguje v pripade kazdej tehotnej, samozrejme... 😉

anjelik2509
23. jan 2015

ja som pri druhom tehotenstve chodievala na bicykli, aj so staršou dcérou, tá mala vtedy 2 a trištvrte roka) a veru, nerobilo mi to dobre...Bolievalo ma bruško, tak som prestala...Som to spomenula mame a tá mi to zatrhla, že či chcem predčasne porodiť...

jajka71
23. jan 2015

ja som chcela cele leto bicyklovat do prace, co mam po cyklistickom chodniku, ale velmi kratko mi to vyslo, lebo kratko potom, ako som sa dozvedela, ze cakame dvojicky som sa nielen ja, ale aj manzel bali, ze pri mojom stasti (ja vzdy najdem na ceste priehlbinu, ktoru nik iny nezbada:(), spadnem a ublizim drobatkam:(

verronicka
23. jan 2015

Ja som tiež jazdila tak do 7-8mes, a to som ešte vozila staršieho 2-ročného 😀

alobalka
23. jan 2015

Však teraz je zima, cesty bývajú klzké... To sa mi zdá dosť veľké riziko. A keď bude teplejšie, budete vo vyššom mesiaci a to už myslím nebude téma. Ja by som určite nejazdila, ale dobrodružnejšie povahy, športovkyne...a s potvrdením, že sa neotvárajú ani nič ďalšie nehrozí...prosím🙂

nelamol
23. jan 2015

Záleží na tom, na čo sa cítiš. Ak sa bojíš, že by si mohla spadnúť, tak nejazdi. Ja som bicyklovala ešte v 6. mesiaci (a to aj do riadneho kopca, hoci fučala som statočne). Do 21. týždňa mi bývalo dosť zle a bicyklovanie mi robilo vyslovene dobre, asi som to vtedy nejako rozdýchala alebo čo, takže celé leto som sa presúvala takmer výlučne na bicykli s dcérou v detskej sedačke. Do konca 8. mesiaca (a pri prvom tehotenstve ešte aj na začiatku 9. mesiaca) som chodila plávať na verejnú plaváreň a zaplávala by som si aj teraz, pár dní pred pôrodom, ale už ma dosť otravujú presuny hore-dolu a najmä prezliekanie sa.... Lekár by ti určite povedal, aby si nebicyklovala, ale súhlasím s názorom, že tehotenstvo nie je choroba (hoci ja osobne som mala pri oboch tehotenstvách furt nejaké problémy), takže rob (jedz atď.....) to, na čo sa cítiš a čo ti robí radosť.

luciferkax
23. jan 2015

ak nemáš žiadne problémy, tak sa bicykluj.. len dávaj bacha na pád...

janinah
23. jan 2015

keď spadneš a potratíš,/božechráň/ tak už bude neskoro na plač...pobicykluješ sa ešte milionkrát,tak načo riskovať?

annav
23. jan 2015

den pred porodom som sa bicyklovala so starsim synom a muzom, len nejake 3 km. rob ako sa citis.

silvuskab
23. jan 2015

ja som tiež jazdila cca do 6 mesiaca, potom už mi brucho zavadzalo, a potom som aj čítala niekde že sa može babatko omotat pupočníkom tak už mi to ani svedomie nedovolilo

sezam
24. jan 2015

Ja jazdím aj teraz, som v 9.mesiaci. Samozrejme nie náročne trasy, vždy tak, na čo sa cítim. Je to iba na tebe, ublížiť to nemôže nikomu. Stať sa môže všeličo, aj keby si išla peši.

bonaqa2013
24. jan 2015

Mám 4 deti. Pri 1 tehu som chodila asi od 6 mesiaca peši, pri druhom tiež. pri 3 tehu som jazdila stále, a 4 tehu tiež. Ono to závisí aj od obdobia. Prvé 2 deti sa narodili v jan. 3 - v júni, takže žiadna poľadovica, sneh a 4 - febr. Ale závisí to aj od toho ako sa ty cítiš.

saska.t
24. jan 2015

Jazdila som na bicykli este v 36 tt kedze starsia sa prave naucila bicyklovat Dr.mi to schvalil tehotenstvo nie je choroba ak to tebe nerobi problem nevidim dovod nejazdit 😉

stardust
24. jan 2015

do 38 tyzdna, potom som dostala defekt a pri pohlade na plast som zistila, ze som na jazdenie zu prilis tazka...

wolfie
24. jan 2015

ja som sa bola bicyklovat v 41tt, po samych hrboloch, aby som konecne porodila...dovtedy som bola zamknuta na sto zamkov, na druhy den po bicyklovani som bola na poradni otvorena na spicku prsta. samozrejme, je tu aj riziko, ze spadnes a ublizis babatku, ale ked si zvyknuta bicyklovat, toho by som sa az tak nebala...v tvojom tt by som sa skor bala toho predcasneho otvarania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre