Môžem zmeniť gynekológa, keď som u neho menej ako 6 mesiacov?

sjuzan0211
19. máj 2014

možem zmenit gynekologa aj ked tam niesom ešte pol roka? nakolko mi bolo povedane ked som prestupovala ze pol roka nemožem zmenit gynekologa ale vobec niesom spokojná :(

lulu369
19. máj 2014

@sjuzan0211 ahoj, neviem ako to je no pokiaľ nie si spokojná, tak by sa to malo dať nejako vyriešiť, skús sa popýtať na zdravotnej poistovni, tam by ti mali vedieť poradiť

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

dnes som bola v poradni a za 10 minut som bola hotova.. babenko som videla snad 10 sekund viac nie, bolo povedane že je všetko ok a už ma aj vyprevadzal z ambulancie.. takže preto niesom spokojná..

lulu369
19. máj 2014

@sjuzan0211 ono pokiaľ sa nejedná o nejaký problém, tak nie je dôvod aby poradňa trvala zbytočne dlho...aj ja som tehotná a tiež poradňa netrvá dlho, no vždy ako prvé sa ma doktor spýta ako sa cítim, či je všetko v poriadku a či nemám nejaký problém...potom ma pozrie od spodu, či je všetko v poriadku a narýchlo (pokiaľ sa nejedná o nejaké väčšie sono) skontroluje bábo a ak je v poriadku tak idem domov...
takže pre toto by som sa veľmi nerozčuľovala...

milota164
19. máj 2014

bud rada ze bolo vsetko ok a ked si nemala ziadne otazky , ale chapem , ze ked nie si spokojna tak treba zmenit. Chod k sukromnemu na ten cas do pol roka a potom zmen

sorciera24
19. máj 2014

@sjuzan0211 to len kvoli tomuto chces zmenit gynekologa?.....a co si ako este ocakavala?.....mozno je toho viac, tak sa pytam.....

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

@milota164 praveze chodim k sukromnemu lekarovi a neviem ci mi nepovedal ze pol roka nesmiem zmenit lekara.. tam toho je urcite viacej..v praci pracujem v rizikovom prostredi, velmi ma z prace boli hlava, je mi zle z tych vyparov olejovych, osem hodin stojim na nohach.. hovorila som mu to ale pokial je plod ok tak ma doma nechce nechat.. jako som urcite rada ze plod aj dietatko je ok a vsetko je v poriadku ale v tej praci to nezvladam a na rizikove ma nechce dat..

milota164
19. máj 2014

tak chod k takemu sukromnemu co nema zmluvy s poistovnami , budes si musiet sice vsetko platit ale mozno by ta dal na rizikove, a v praci ta nepreradia na inu poziciu ?

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

v praci mi povedali ze nemaju pre mna pracu nahradnu ze mam ist na pn..
@milota164

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

@milota164 a mozem teda zmenit lekara aj ked som unho len dva mesiace? ci musim byt pol roka.. ked nebudem co sa stane?

sweetangel20
19. máj 2014

@sjuzan0211 dá sa to, bola som u jednej 3 mesiace, zobrala som kartu a radšej k svojej chodím 200 km.

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

a podpisovala si neake vyhlasenie ze nemozem zmenit a potom si zmenila? neplatila si nic alebo nebol s toho neaky problem?

@sweetangel20

katy2
19. máj 2014

@sjuzan0211 menit lekara mozes len raz za pol roka (gynekologa aj vseobecneho) Zienky ti tu radia odist k sukromnemu ale s tym, ze ti ziadne vysetrenie nepreplati poistovna ale si vsetko uhradis sama....
ja na tvojom mieste by som pockala a potom menila... ja som tiez v prvom tehu nebola spokojna a riesila som to tak, ze som si nasla porodnika a cele tehu som chodila aj k nemu do nemocnice na sono a vysetrenia... k svojmu gyn. som chodila len na povinne proradne ale mala som istotu, kedze ma mal na starosti aj porodnik.....

silvapokorna
19. máj 2014

a ked je sukromny, tak to mas na poistovnu? podla mna zmenit mozes v takomto pripade. asi najlepsie sa nepytat, ci mozes ale konat. proste zmenit a hladat, kto ta vezme. ved tehotna nebudes dva roky. drzim palceky. prinajhorsom sa to vyplati si aj platit, ak to nie je pre teba problem. nemas kamaratku, ktorej by si sa mohla spytat, ci ta nevzme jej gynekolog alebo gynekologicka?

sweetangel20
19. máj 2014

@sjuzan0211 nepodpisala som jej tuším nič, len že som prevzala kartu. Problém nebol žiaden

sjuzan0211
autor
19. máj 2014

@silvapokorna kamoška chodi k tomu istemu ako ja ale zajtra si to obvolam co a ako.. ci ma niekde vezmu a ci mozem odist..

sisaha
20. máj 2014

@sjuzan0211 ja som menila aj pocas polrocnej doby niekolkych lekarov. Aj som volala kvoli tomu do poistovne. Takze, pokial tvoj lekar po otazke, ci nebude mat nic proti tomu, aby si ho zmenila (teda bude suhlasit) mozes od neho odist..

silvapokorna
26. máj 2014

@sjuzan0211 Dobré rozhodnutie. Držím palčeky! A čo výbavička? Už pripravuješ? Alebo neskôr? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre