Môžem v prvom trimestri cvičiť jogu?

vivace
13. mar 2012

Ahojte dievcata. Som v priblizne 7tt a chcela by som sa spytat ci mozem cvicit jogu. Vopred dakujem za vsetky odpovede.

gumimaci
13. mar 2012

Ak si ju cvicila aj pred tym tak nieje problem, exustuje aj joga pre tehotne. Skuseny instruktor ti ukaze spravne cviky.

zuzka1008
13. mar 2012

samozrejme ak sa citis dobre. ja som behala po vykopoch a stavbach až do 6mes 😀

radusiq
13. mar 2012

vsetky kurzy tehu jogy co som nasla brali tehulky az od 16.tt, ale jednoduche asany, a zvlast ak si cvicila pred tym by mali byt uplne ok

kikatko
13. mar 2012

a prečo by nie? ja som cele tehotenstvo potápala, liezla po horách, a vo 8. mesiaci som bola na lyžovačke na ladovcoch. rob to na čo sa cítiš

mircalla
13. mar 2012

Jogu hej, ak nie si rizikova. Ale potapanie, lezenie po horach, lyzovacka v 8. mesiaci ma ladovci, co tu citam....hm...s tymto sa urcite nestotoznujem, ak by sa nieco stalo, clovek si to vycita cely zivot....su to dost adrenalinove a riskantne veci pre tehotnu

katren
13. mar 2012

@vivace ja chodim na zumbu normalne 2x tyzdenne a 2x tyzdenne na pilates a strecing....

davija
13. mar 2012

Vraví sa, že tehotenstvo nie je choroba, ale moja skusenosť je taká, že keď som sa chcela prihlasiť na cvičenie pre tehotne, tak sa ma zdravotna sestra ktorá kurzy vedie, spýtala v ktorom som mesiaci, pretože môžem začať chodiť až po skončení prvého trimestra. A to išlo iba o cvičenie pre tehotné...
Takže si skutočne neviem predstaviť, že by som pokračovala v aerobiku či zumbe, kde som išla zakaždým dušu vypluť... 🙂 Chýba mi to sice veľmi, ale viac sa bojim potratu.
Ale jednoznačne najlepšie bude konzultovať to priamo s konkrétnym inštruktorom jogy, môže Ti prispôsobiť niektoré cviky, alebo Ti rovno povie, že si tehotnú v prvom trimestri na triko nezoberie. Treba sa v prvom rade obrátiť na neho s touto otázkou. 🙂

lucinocka
13. mar 2012

aj ja som mala take napady, kym som nezacala od 8tt blut a niektore dni je pre mna joga sa zdvihnut vobec z gauca..resp. to jogisticke obmotanie kolo zachodovej misy..:D

marulka83
13. mar 2012

Jasne,ze mozes,ale tehotensku. Ja som cvicila celych 9 mesiacov

krhlicka
14. mar 2012

mozes, ja som cvicila do 8 smeho mesiaca, ale samozrejme niektore cviky sa nesmu. Miesto nich som cvicila ine, pripadne relaxovala 😉

bobi3
14. mar 2012

ja som chodila na jógu a pilates aj pred tehotenstvom, no tým, že som mala jeden potrat, doktor mi to zakázal, že až keď ukončíme prvý trimester... teraz chodievam na yogalates pre tehuľky 😉

danusskaaa
14. mar 2012

ak nemas ziadne problemy a citis sa fajn tak si rob co chces, ved tehotenstvo nie je choroba!!! skor to moze pomoct /ci uz tebe, ze mas nejaky pohyb, alebo malemu, ze sa ty citis fajne/ ako uskodit! ja som navstevovala pilates pre tehulky az do 36. tyzdna, potom som uz moc nevladala tak sme skoncili, ale prospelo mi to. po cviceni som sa citila ohybnejsia a plna energie 🙂

miss_stanya
15. aug 2012

U mna bola sice velka chut cvicit jogu-lebo som sa po nej citila vyborne, ale prve tyzdne tehotenstva som mala problemy s rovnovahou. a ked dievcata cvicili nieco co tehulky nemozu alebo by nemali, ja som dostala naopak cvik, ktory robil dobre mne....

samarra
10. mar 2018

Odporucam podobne ako predosle baby jogu pre tehotne. Moze sa aj klasicka (s urcitymi vynimkami, napr.necvicia sa obratene pozicie),no gravid joga je postavena presne pre potreby buducej mamicky a babatka. Cvicila som cele tehotenstvo,este aj den pred porodom, preto vermi odporucam v pripade,ze sa citis dobre a chces cvicit. (Mala som normalne tehotenstvo,akurat ma boleli panvove kosti,ale neodradilo ma to). Vsetko dobre prajem🙂

smejo03
10. mar 2018

kamaratka robi gravit jogu a tusim od 15tt sa zacina cvicit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre