Môžem užívať tabletky od bolesti v tehotenstve?

radusssa
21. máj 2016

Ahojte. Baby, som v 12tt a mam strašne silné bolesti zubov, polovica tvare a hlavy ma z toho ukrutne boli, mam aj teplotu zvyšenu. Môžem si dať niečo od bolesti, aby to babatku neuškodilo ??? Nemam s tym žiadne skusenosti, kedže moje prvé tehu..ďakujem

ninai
21. máj 2016

Urcite menej uskodi babatku paralen ako tvoje stresy a bolest, len neviem, ci ti paralen pomoze...prioritne by som skor sla k zubarovi ;) urcite si nedavaj ibalgin/brufen a podobne svinstva s touto zlozkou, tie sa v tehu nemozu...drzim palce ;)

laura1804
21. máj 2016

Mozes paralen 500 3x denne. A treba skocit k zubarovi , oni ti pomozu aj v tehotenstve.

radusssa
autor
21. máj 2016

Ďakujem. A flector v prašku? S tym skusenosti nemate?

limetka69
21. máj 2016

Prva rada, klinceky. Daj do alkoholu, vyluhuj a vyplachyj, ak nechces, ze jw to chlast, tak normalne zut na zube bolavom, alebo podrvit a potriet. Ak je diera pichnut do diery. Tak som prezila moje tehotenstvo. A tak som sa docitala, ze ibalgin sa nesmie az v tretom trimestri! A ja tak trpela, je to v pribalovom letaku. vsetci, ze len paralen mozes.... Na tvojom mieste si supnem ibalgin. Je Protizapalovy a trpiet tiez nie je boh vie co, male to citi. A v pondelok k zubarovi najlepsie. 🙂

laura1804
21. máj 2016

@radusssa treba pozriet, ci to je paracetamol. Ten mozes...brufen a diklofenakum nesmies.

limetka69
21. máj 2016

@radusssa a priznam sa par ibalginov som zjedla, pretoze dom mala take migreny az dom vracala a nedali sa prezit. Ale to asi dva za cele dva trimestre. Maly je zdravucky. Skor ho ohrozuje bolest a teploty ako tabletka. Moj nazor. Nezozerte ma. 😀

laura1804
21. máj 2016

@radusssa na pohotovost nemozes ist? Ked je tam zapal, co asi je, treba to hned riesit.

radusssa
autor
21. máj 2016

My mame najblizsiu zubnu pohotobost tak 20km..tie zuby mi ani tak nevadia, jak hlava..tak ma boli ta hlava, az ma nadrapuje na zvracanie..😔

ninai
21. máj 2016

Treba zvazit bolest a mozny vplyv lieku na dieta...a to najlepsie rozhodne lekar ;) ja by som si flector ani ibalgin nedavala

zita19
21. máj 2016

@radusssa ak ta boli polovica tvare, mas teplotu, tak chod na zubnu pohotovost. Urcite mas zapal, a zapalove toxiny skodia babatku viac ako lieky. Malokto si to uvedomuje, ale je to tak.

bubelko
21. máj 2016

@radusssa flector nie - je to diclofenac. ked tak si daj paralen. ale ak mas aj teplotu a bolesti, tak 20km sem, 20km tam, sup na pohotovost. lebo paralen potlaci bolest, ale problem asi nevyriesi...

seahorse27
21. máj 2016

Ako tu uz bolo písané, môžeš Paralen 500 max. 3x denne, Flector v žiadnom prípade a pohotovosť...

stevvvka
21. máj 2016

Mne ked obvodak predpisoval flector, trikrat sa opytal, ci urcite nie som tehotna...takze ten urcite nie

bosoriak
21. máj 2016

Ibuprofen sa nesmie len v poslednom trimestri a len pravidelne, jednorazova davka nema ziadny vplyv na plod. Ked som bola tehotna, mavala som tak raz za par tyzdnov hroznu bolest hlavy a s povolenim lekarky som si vzdy dala ibuprofen 400mg.
Ak ta zuby bolia z bolesti hlavy, skus tu jednu tabletku iburpofenu.
Ak ta vsak boli hlava a zuby napr. zo zapalu trojklanneho nervu, vtedy musis ist na pohotovost nech je ako daleko. Treba to liecit hned. Rovnako ako zubny kaz, ten moze sposobit tiez celkom vaznu infekciu.

martuska2
22. máj 2016

@radusssa nie flector v ziadnom pripade.
Paralen je otazny..nas na vysokej ucili ze prvy a druhy trimester sa moze acylpyrin. Nie je teratogenny. V tretom nie lebo moze vyvolat krvacanie.
V tretom trimestri sa moze paralen lebo plod je uz vyvynuty a vtedy uz vo vyvoji nemoze ublizit.
Takze takto na zaciatku kludne acylpyrin. Nemoze uskodit. Ved ja ho uzivam od lekara kazdy den od zaciatku tehu aj ked nie 500ku ale 100ku denne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre