Môžem užívať kvapky Stoptusin na kašeľ v 34 týždni?

jajuuus
8. sep 2012

Prosím o radu, či smiem užívať tieto kvapky, nakoľko v letáčiku je jasne napísané, že:

Stoptussin® by sa nemal užívať v prvom trimestri tehotenstva. Pre užívanie v ďalšom priebehu tehotenstva a v období laktácie musia byť závažné dôvody.

Liek obsahuje 28 % etanolu. Dávka 8 kvapiek obsahuje do 0,07 g etanolu. Nebezpečné pri pečeňových ochoreniach, alkoholizme, epilepsii, poškodeniach mozgu ako aj pre tehotné ženy a deti.

Lekár aj magistra v lekárni, povedali, že ich smiem aj tehotenstve... Ale som si akási neistá po prečítaní letáčiku...

Ďakujem za vaše názory 😉

keziah
8. sep 2012

pokial to prezijes aj bez kvapiek, tak ich neuzivaj. nikdy nevies, ci to nabeton nebude mat vplyv na babo. dnes si mozeme mysliet, ze je to uplne bezpecne a zajtra to moze byt celkom inak...

cerez
8. sep 2012

@jajuuus Ja som tiež v treťom trimestri užívala bioparox. Je hnusný, ale pomohol. Ešte k tomu som dostala Stodal a Sinupret v tabletkách. Tabletky som ale neužívala. Mala som zápal priedušnice.

jajuuus
autor
8. sep 2012

@keziah
@cerez ďakujem kočky, asi sa vykašlem na tie kvapky a skúsim len ten bioparox... aj keď ma síce dosť nadrapuje na kašeľ, niekedy ma až natiahne, čo taký záchvat chytím 😔

kvojtanikova
8. sep 2012

@jajuuus ahojky, z vlastnej skusenosti radim, radsej by som dala ten stoptusin ako nadrapovanie na kasel. Nadrapovanim akurat drazdis dietatko - mne sa pravdepodobne aj kvoli tomu zamotalo do pupocnej snury, kedze som mala cierny kasel a kaslala som velmi vela. Stotusin sa nemoze kvoli tomu etanolu - je to alkohol ako kazdy iny a ten sa vtehotenstve vo vseobecnosti nesmie. Ale ked si uvedomis kolko alkoholu prijmes tymi kvapkami, je to zandebatelne mnozstvo. V prvom trimestri by to mozno este uskodilo, kedze vtedy sa babo najviac vyvija, ale tvoje babo uz viacmenej "len" rastie. To natriasanie pri kasli mu podla mna uskodi viac.

luciferkax
8. sep 2012

Ja som brala Stoptussin, našťastie stačilo brať ho dva dni , bralas om hov 32. tt - Stoptussin by si nemala kvôli tomu, že obsahuje alkohol - ale snažila som sa viac piť, nech sa to rozriedi. Neriskovala by som, že drobca "vykašlem". V prvom trimestri by som enriskovala, Bioparox mne nepomohol absolútne

jajuuus
autor
8. sep 2012

@kvojtanikova ďakujem 😉 píšem síce raz tak, raz tak... ale pár záchvatov za asi dve hodiny ma presvedčilo skúsiť tie kvapky... 😅 verím, že dobre robím 😔

sendy182
8. sep 2012

@jajuuus a čo hedelix? lieky na tlmenie kašľa neužívam ani keď nie som tehotná nakoľko sa to musí raz a nevždy vykašľať.......vyskúšala si cibuľový sirup? naložíš nakrájanu cibuľku zasypeš trochou cukru a len po lyžičke šťavu papáš.....celkom dobré na kašeľ a dokonca aj chutné......skoré uzdravenie......želám

jajuuus
autor
9. sep 2012

@sendy182 ďakujem veľmi pekne 😉 ak nezačnú zaberať, čo zatiaľ nezačali, tak skúsim ten cibuľový sirup 😉

lucky14
9. sep 2012

@jajuuus Ahoj. Ja som mala neuveritelny kasel a aj nadchu asi v 36tt. Pila som horuce mlieko s medom a maslom. ...ulavilo mi to vecne drhnutie. ...alebo horuca voda med a citron......som to tak striedala. Dobra sprava je ze nase telo sa s tym snazi vysporiadat samo ....asi do 3-5dni pocitis ulavu. ...mna ked som zavonala ten cibulovy sirup neuveritelne napinalo....ale to je individualne. Skus nebrat nic ine len mozno paralen pred spanim na upokojenie organizmu. Ten je povoleny aj v tehu. Do skoreho vyzdravenia. 🙂

evinab79
9. sep 2012

Ahoj, ja by som sa rozhodne poradila s lekarom, pokial viem, Stoptussin sa nesmie uzivat v tehotenstve, lebo obsahuje alkohol (ethanol). Lekar najlepsie posudi, ci a ake lieky Ti treba. Prajem vsetko dobre.

kubkatka
9. sep 2012

@jajuuus tak ja by som ich urcite neuzivala, skor siahni po nejakom babickinom recepte z domacich surovin, ale nie velmi bylinky skor teple mlieko s prisadami , ako ti tu uz baby pisali.

sjuz
9. sep 2012

homeopaticky Stodal...

jajuuus
autor
9. sep 2012

@lucky14
@evinab79
@kubkatka kočky, ďakujem za vaše názory, ale domáce recepty momentálne nepomáhajú... vždy mi pomohol čaj z koreňa zázvoru, medu a citrónu... ale teraz je to masaker a toto mi nepomáha... jem med aj samý, ale nič... robím tak už 4. deň a len horšie... inokedy by som už bola takmer fit... preto som radšej išla včera ráno na pohotovosť 😔

xlucia
11. júl 2013

@jajuuus ako si vtedy dopadla?

jajuuus
autor
11. júl 2013

@xlucia do konca tehotenstva som už nebola fit, vsetko odznelo porodom... Ale bola som ok aj ja, aj malý 🙂 a dakujem za opytanie... Necakala by som, že sa este niekto na tuto tému ozve... A priznam sa, že som už aj dávno zabudla, že som takúto otázku niekedy položila :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre