Môžem sa dať v tehotenstve zaočkovať proti žltačke?

surmiona
20. sep 2010

ahojte, som cca v 7tyzdni tehotenstva. V mojom okoli sa objavila zltacka. Ani nemam tusenia ktoreho typu. Tolko viem ze z ludi s ktorymi som dennodenne v kontakte tak su nakazeni 8. k tomu mam ine zdravotne problemy a oslabenu imunitu. astrach o babo je velky..
nevie nahodou:
Ako je to s ockovanim pocas tehu? moze sa ?
respektive ako samotna zltacka moze vplyvat na babo?
dakujem

surmiona
autor
20. sep 2010

????

latvia
20. sep 2010

@surmiona nuz, radila by som ti zistit si ktoreho typu,ale predpokladam ze typ A, ktora sa prenasa znecistenymi rukami

surmiona
autor
20. sep 2010

@latvia a nevies ci je nejako velmi nebezpecna v tehu?ci sa v tehu moze ockovanie?

latvia
20. sep 2010

@surmiona co som nasla zatial o vakcine
Účinok Havrix™ na vývoj plodu nie je známy. Aj keď sa riziko efektu na vývoj plodu považuje za zanedbateľné, Havrix™ sa má použiť počas gravidity len v prípade nutnosti.

skusim ti pohladat nieco o vplyvu zltackyA na plod

latvia
20. sep 2010

@surmiona Vírusová hepatitída typu A sa prenáša požitím kontaminovaných potravín. Infekcia žltačkou typu A v tehotenstve nevedie k poškodeniu plodu.

ockovat by som sa nedala, umyvaj si poriadne ruky, vydezinfikuje poriadne zachod,kuchynu a davaj pozor co davas do ust, kazde jedlo poriadne umy, pohare atd.to iste aj osoby zijuce v tvojom okoli. ak sa u teba objavia nejake priznaky, chod k lekarovi

edia
24. júl 2015

Zdravím, má niekto vlastnú skúsenosť v prvom trimestri tehotenstva so žltačkou typu A, s ktorou prišiel do kontaktu , či sa dal očkovať, alebo nie, ako to v oboch prípadoch to dopadlo ??? D:

eaka
24. júl 2015

Očkovacie látky nie sú na tehotných testované, účinky na plod nie sú známe, iba sa predpokladá, aké sú..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre