Môžem mať doma psíka počas tehotenstva?

kika77777777777
23. jan 2014

Ahojte 🙂 prispievam prvýkrat. Chcela by som sa Vas opýtať na Vaš názor na moju otazku.
Myslíte že je nebezpečne mať doma psa ak som tehotná? Totižto som v 17 týždni a už dlhšie sme chceli psika jack russela .Je starši vykastrovaný. Nejaka pani ho chcela dať utratiť tak sme ho našli na internete . Ma za sebou všetky ošetrenia. Ja som bola už aj na testoch toxopla. vyšla negativne. Ale na jednu stranu by som toho psika chcela aj s priatelom a na druhu stranu sa toho bojim aby som nahodou niečo nepokazila a nepotratila kvoli nemu ...mam hlavu plnu otazok? aky je vas nazor?Dakujem

ifkael
23. jan 2014

@kika77777777777 niesi chora, len tehotna..neboj nic

maribell
23. jan 2014

@kika77777777777 ak je zviera ockovane a zdrave nemoze ti nijak ublizit 🙂 ..ine by to bolo pri tulavych psoch, chorych psoch ktory samozrejme su riziko tak isto ako aj potulne, chore macky ..

kika77777777777
autor
23. jan 2014

sa vo mne býju asi emocie nechcem stratiť jedno kvoli druhemu 🙂

kika77777777777
autor
23. jan 2014

pardon bijú 🙂

lussy666
23. jan 2014

nemusis sa bat, psik je podla vsetkeho zdravy, takze ziadne nebezpecenstvo nehrozi ani tebe, ani babatku 😎 ale nezabudni, ze JRT je behavy, skakavy, zivy psik, takze dostatok pohybu je zaklad, co je zas len vyhoda, stravis vela casu na vzduchu, neskor aj s miminom 🙂

pastelka74
23. jan 2014

.....tak to sa vôbec nemusíš obávať,lebo ja som mala psa doma celé tehotenstvo a skoro do dvoch rokov staršej dcéry...a to som bola doma na rizikovom,pes je úžasný spoločník a verný priateľ...veterinár nám povedal,že pes skôr ochorie od nás ako my od psa....a ked je zaočkovaný,má návyky a je čistotný....ja nevidím problém ,prečo by si mala dať psíka preč???...my sme mali veľkého psa,krátkosrstého labradora....aj ked sa malá narodila,spával pri nej na posteli,aj ked papala bol pri nej....žiadne obavy,ja môžem povedať za seba : že určite ANO....psíka si ponechajte.... 🙂 🙂 🙂 🙂

kika77777777777
autor
23. jan 2014

praveže ta pani toho psa mala 5 rokov doma, vonku sa netulal .len sa ho chcu zbavit. tak sme mu chceli dať šancu

linddi
23. jan 2014

vôbec sa nemáš čoho báť 🙂 aj my máme hafana a som tehotná 🙂 aspoň bude bábo imúnne 😀 nás ani nenapadlo vyhadzovať ho von, keď som otehotnela.. veď by som to neprežila 😀 a to nemáme jack russela ale "bojové plemeno" (ako to mnohí nazývajú) - staffordíka 😎

lenka1993
23. jan 2014

@kika77777777777 ja o chvíľku rodím a celé tehotenstvo som mala pri sebe dvoch psíkov ( cavaliera a yorkshira) a nič mi nie je 🙂. Pokiaľ je psík pravidelne očkovaný, odčervovaný a kúpaní nemáš sa čoho báť. Tehotenstvo nie je choroba 🙂

januska4444
23. jan 2014

@kika77777777777 nic nepokazis..my mame psika uz 13rokou a maly mi ma 3roky..a vsetko v pohodke jak pocas tehotenstva tak teraz..pokial bude odcervneny,ockovany tak len odporucam 😀

kika77777777777
autor
23. jan 2014

@lussy666 pani vravela že je kastrovaný a po kastracií už neni taky temperamentný preto by mi to aj tak vyhovovalo 🙂

godyna
23. jan 2014

@kika77777777777 ja som mala cele tehu rizikové a pes mi bol iba prínosom ked som bola cele dni sama doma a ležala . Bol fantasticky spoločník a teraz je neskutočný parťák s našou mrňou. Ja som šťastná ze ho mame aj ked niekedy sa mi nechce ísť vencit ale pokial mas zdravého ockovaneho a odcerveneho psa tak by nemal byt problém. Ak ta bude zaujímať niečo konkrétne tak sa kľudne pýtaj.

patusha282
23. jan 2014

ja mám psíka, mačku a aj otravného papagája a porodila som krásneho ale hlavne zdravého synčeka..neboj, psík ti určite neublíži 🙂

trend270
23. jan 2014

Pozitivum - Štatisticky je nižší výskyt alergii u deti, ktoré boli do 1 roka života v kontakte so zvieratom. Kedže psík bol asi u staršej panej a nebol zvyknutý na deti, nenechavajte ho s babatkom samého.

luba28
23. jan 2014

@kika77777777777 neboj,aj my mame psa a 🙂 tehotenstvo bolo ok,..azda by som kvoli tomu 5 rocneho psa nevyhodila na ulicu....

kika77777777777
autor
23. jan 2014

tak vam pekne dakujem za nazory . uz som si trochu istejšia. Lebo ked som pred mamou do telefonu spomenula psa do domu hned malovala čerta na stenu . tak uvidime či sa k nam psik dostane či nam ho ta pani dá. dnes by mala volať .tak držte palce 😉

lienka.7
23. jan 2014

@kika77777777777
nemusis sa bat, pokail ma vysetrenia OK.... ja mam dvoch jackov a su to oddani psici 😀
taktiez kamoska ked cakala malu mala hnedého labradora a uplne v pohodcike 😀 😀 😀
keby nieco, kludne sa pytaj a vsetko dobre!

kika77777777777
autor
23. jan 2014

@patusha282 hehe si ma rozosmiala že otravneho papagaja 😀 mačku mame vonku ale tej sa skor vyhybam je to taka individualistka chodi skor za priatelom 🙂 a toho psika som chcela tiež ako takeho kamoša 🙂

patusha282
23. jan 2014

@kika77777777777 no je to manželov papagáj..keby som mohla tak ho udusím..nič nerobí len škrieka..fakt tehotenstvo nie je choroba ale radosť, užívaj si ho, rýchlo to zbehne a budeš mať svojo drobčeka v náručí 🙂

kika77777777777
autor
23. jan 2014

Este raz dakujem baby. Som rada že vaše nazory su pozitivne 🙂

niki85
23. jan 2014

@kika77777777777 ahoj.. Ja mam doma psika aj papagaja... Aj jeden aj druhy su pri mna furt, ked si idem oddychnut vecer hned su za mnu na posteli, neboj nic, doktor mi povedal ze hovori sa o mackach aby ich nedotknut, ze vraj to tiez do konca neni pravda, one maju nijaku chorobu ale malo kedy... kludne zobier psika a uvidis aki bude verny 😉

petkaa28
23. jan 2014

@kika77777777777 my mame doma 3 psov... Z toho 2 so mnou správajú v posteli a som v 26tt... A žiadny problém... Teda okrem toho, ze sa rozťahuju :DD

ifkael
23. jan 2014

No..spanie zo psom v posteli by som zrovna nedovolila...vodca svorky som ja a nasa yorkshirka musi posluchat, ziadny gauc ani postel...ked mame zjavne vymedzene kto ma ake postavenie, mozno aj preto s nou nieje najmensi problem
..ale to je uz o inom

alex137
23. jan 2014

ahoj, trosku moze byt problem len v tom ze si musi zvyknut na novy domov, inak pohoda

kika77777777777
autor
23. jan 2014

@ifkael no to maš pravdu. do postele by mu ani priatel nedovolil a nie to ešte ja. určite treba mat hranice.

1katkas
23. jan 2014

ziadny strach, je to len psik, nie nejaky infekcny virus 🙂 dokonca psik bude ,,napomocny" lebo ked je dieta v pritomnosti psa tak si buduje imunitu a nebude mat alergie

kika050
23. jan 2014

Ahoj ja mam 3 psov 2 bytových a jedného vonku. A kocúra vonku už bohužiaľ od mačky môžeš viac toho dostáť takže je už vonkajší! A psy v pohode sú očkované,odčervene a vždy som mala nejaké zviera keď som bola tehotná dokonca aj zajace, ale tie som potom zrušila lebo nemal kto čistiť. A obe dcérky sú zdravé..

trulinka
23. jan 2014

@kika77777777777
Urcite sa nicoho nemusis bat. Aj my mame v byte psika, dokonca s nami aj spava v posteli, je cistotna, ma vsetky ockovania a ani ma nenapadlo bat sa 🙂 . Skor od tulavych maciek mozes dostat toxoplazmozu, ale od ockovaneho psika sa ti urcite nic nemoze stat a babatko bude mat aspon lepsiu imunitu ked bude vyrastat so psikom 😉 .

saska.t
23. jan 2014

@kika77777777777 prezila som dve tehotenstva s dvoma fenkami JRT a zijeme vsetci spokojne v jednej domacnosti aj nadalej,bez "certov na stene" 😉

danielita18
23. jan 2014

pravdaže môžeš a je to veľmi dobrý spoločník, ja som bola celých 9 PN a to bolo veľmi dobre že mám psíka, strážil ma, robil spoločnost mala som sa s kým porozprávat a aj ona bola rada že nie je cez den sama a teraz ked mame malého tak malý sa jej stále teší a už hu vie aj napodobnit ako dychčí to mu ide zo všetkého najlepšie lebo robí to čo ho neučíme my ale čo on sam sa naučil no nasmejeme sa a ked hu stale nahana okolo stola taha za labky a ona nič a už ked hu to nebaví tak sa zoberie a ide na gauč, ráno s avšetci pomaznáme v posteli a jasne že havko nesmie chýbat malý až tak čaká kedy sa objaví a aj imunita je určte silnejšia pri zvieratch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre