Môžem jesť zajaca v tehotenstve, aby som nechytila tularémiu?

sensen12
19. jún 2016

Chcem sa len spýtať, je možné chytiť tularémiu, ak som jedla pečeného zajaca, ktorého som dostala od kamaráta z dediny. Vôbec, ale vôbec mi nenapadlo, že zajace sú nebezpečné, chová doma zajace, dal jedného a teraz čítam na nete, že prenášajú brutus chorobu tularémiu, takže som ho zjedla, ale nedalo mi pokoja a šla som na net študovať a ono, tularémia, no fasa....

tetapetra
19. jún 2016

Davaj pozor, aby si nedostala salmonelozu od stareho vajec! Najlepsie pre teba nic nejedz a nevychadzaj z domu

ninabr
19. jún 2016

Tak toto by zaujimalo aj mna! Zevraj zajace su velmi zdrave dietne, my chovame tiez, robim z neho aj vyvar alebo masko na stave alebo pecene no o tomto som este nepocula. Som zvedava na reakcie

dena10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivetkab.
19. jún 2016

nič sa neboj, nie si jediná, ktorá jedla dedinského zajaca. Podľa mňa Ti menej uškodil akoby si si ho kúpila v obchode. Niekedy netreba všetko študovať na nete. Hlavne nie veci, do ktorých sa nerozumieme.

luliu
19. jún 2016

Boze dievcata nejedzte nic tych devat mesiacov a budete zdrave

0silvia0
19. jún 2016

ak si si študovala na nete všetko okolo tularémie, tak si určite zistila, že zviera sa s touto chorobou nežije dlho a táto choroba má príznaky ako zajačí mor. Pochybujem, že tvoj kamarát by si nevšimol, že má nakazené králiky, ak by ich nakazené mal... Ak máš z tejto choroby fóbiu, zver sa s tým svojmu gynekológovi, nech ti vyšetrí krv a budeš mať dušu na mieste... Ale chápem ťa, ja som mala v tehotenstve fóbiu z toxoplazmózy, nakoľko sme v tom čase mali doma mačku a vyžiadala som si na základe odberu testovanie tejto choroby u mňa, samozrejme som bola negatívna.

siska53
19. jún 2016

Prosim ta,zas neprehanaj. Moje deti jedli tiez nejakeho domaceho zajaca ci kralika v ramci prvych prikrmov (aj sme to mali v odporucaniach -jasne,nebol hned v 6.m.,ale ako mama zohnala,mali deti nejak vzdy cez rok) a nejak mi nenapadlo "guglit",ci nieco neprenasaju.

Vyhybaj sa surovemu maau,cigaretam a alkoholu a niektorym bylinkam.

stardust
19. jún 2016

ani mna nikdy nenapadlo, ze zajace su nebezpecne a vsetky prenasaju tularemiu a to sme sa ich nachovali a najedli doma do aleluja 😀 😀

evittam
19. jún 2016

@sensen12 Poradím ti takto - menej "Googli", menej čítaj na nete kraviny (a to som slušná) a viac si užívaj tehu.....Ja som počas oboch tehu jedla všetko na čo som mala chuť a nikdy som nič neriešila - a predstav si mám dve zdravé a krásne deti. Ale ak sa s týmto nestotožňuješ, tak si kúp sklenenú guľu, do nej sa zavri až do pôrodu a odporúčam 3x denne suchý chleba-určite len z vlastnej domácej výroby, filtrovanú čistú vodu - určite a inak nie ako Lucku alebo podobnú dojčenské svinstvo z PET fľaše a určite budeš v poriadku.... Prepáč za tú iróniu -ale nedalo mi..... 😝

katka1981
19. jún 2016

Ja uz ozaj neviem co sa tu clovek nedocita..... tularemia je mor, keby bol zajacik nakazeny, tak ho urcite kamarat nezabiju na jedenie. Tie prejavy su strasne. My sme mali zajacikov, jeden mal mor, vtedy som to este nevedela, co mu je. Mal strasne bolesti, trhave pohyby, bolo to strasne, ja som zajacika masirovala aby som mu pomohla, no ajtak zomrel mne v naruci. Nenakazil ma. Zial bol to mor, neprezil to. A predpokladam, ze si zajaca jedla tepelne spracovaneho. Ako ja som strasne chulostiva a opatrna, ale toto je ozaj za hranicami. Skuseny chovatelvidi ci je zajac zdravy, inak by ho na jedlo nezabil.

misel0806
19. jún 2016

Wau,,,, clovek cita somariny a potom mu prepina.... Jahody,zajac,,za chvilu tu bude pecene prasiatko,,ked zeny neporazi z fajcenia v tehu tak tebe zajac neublizi.... A ked sa tolko bojis jedz len suchare a pi cistu vodu..😀

tobnuf
19. jún 2016

Dam ti radu uz nikdy ale naozaj nikdy nestuduj na internete lebo tam z obycajneho kaslu vycitas ze mas rakovinu mozgu. Jedz na co mas chut.. samozrejme okrem suroveho masa .. urcite sa ti nemoze nic stat z tepelne upraveneho zajaca 😉

seahorse27
19. jún 2016

Hadam si ho nejedla surového...ak si ho normalne tepelne upravila, tak nie je dovod na paniku. Ved kralicie maso, hlavne domace sa odporuca aj malym detom davat do prvých príkrmov. Keby bolo take velmi rizikove, tak ho asi neodporucaju...ach jaj...informacie z interentu si treba aj trosku selektovat a spravne interpretovat, lebo v opacnom pripade to dopadne takto 😝 Dostatocnou tepelnou upravou sa v mase znici vsetko zive - vsetky mikroorganizmy - to by mala byt pre teba zakladna informacia. Ostatne "poplasne" info, ktore si si vygooglila, su ti akurát na dve veci...

katrin21
19. jún 2016

zajac je jedno z najzdravsim mias.. rovnako ako divina ....
pri spravnej a dostatocnej hygiene nic nehrozi...

P.S. poznam babu, co robi na mikrobiologickom ustave a ona nezje vajce na makko.... 😀 lebo si predstavuje, co vidi pod mikroskopom denno denne.. to je uz profi deformacia... V zivote by neolizla ani vyslahanie zltka s cukrom / cely zivot som mame vylizovala misu, ked piekla / 😀, a ked vraj pecie doma kolac, tak vajcia rozbije tak, ze po rozbiti kazdeho jedneho si umyva ruky, lebo vsetky mikroby si vraj na skrupine a rozbitim sa az dostavaju dnu... 😀

julma
19. jún 2016

Ak zajac pred smrtou veselo strihal usami tak tularemiu nedostanes

lorela
19. jún 2016

A zase ta Google univerzita 😀

worker_falcon
20. jún 2016

A to su uz prazdniny? To nemoze dospela zena nieco take vypotit... Vravis, ze si studovala na google? A tam pisali, ze z riadne tepelne upraveneho zajaca bez akychkolvek priznakov pocas zivota, moze clovek dostat tuto chorobu?
Ach jo, niekto jedava macacie ho*na, niekto suroveho zdochnuteho zajaca. Zeny su divne 😀

vreckova
20. jún 2016

Mam 4 deti, doma chovame zajace, ktore som veselo jedla počas všetkých tehotenstiev a všetko je OK. 🙂

petkovadanuska23
20. jún 2016

Nie nemozes jest nic...Ani dychat by si nemala...

papricka33
20. jún 2016

Jaaaj aké ste múdre všetky. Denné sa na MK baby pýtajú chobotiny, a vy ako by ste v tehotenstve negooglili každé pichnutie v boku 😉

3009
20. jún 2016

@sensen12 takto ti poviem, za mojich čias keď som bola tehotná nebol žiadny internet a doma sme chovali plno zajacov a zajace som jedla a som tu a moje deti teraz už dospelé. Čím viac sedíš pri počítači a myslíš si, že musíš mať všetko prečítané od A-Z, tak potom z toho dostaneš aj depresiu a aj panickú poruchu. Veľa zdaru s googlom.

okseen
2. nov 2019

keby ste vy v zivote potratili 4 x,tak by ste sa aj dychat bali,ale vidím,ze na mk sa zgrupuju normálne zle zeny,len s cieľom ublížiť druhej

3009
2. nov 2019

@okseen ale mi nepovedz, že si 4x potratila, že si jedla zajaca. To by si 9 mesiacov ani pomaly znečistený vzduch nemohla dýchať. Nadýchni sa a ukľudni a nerozmýšľaj nad každým sústom, lebo to ti škodí najviac. Nenavážaj sa tu do nikoho, lebo je na každom čo je či počas tehotenstva, kojenia i potom.

okseen
3. nov 2019

@3009 počuj,nenavazajte sa tu vy do niekoho,ked nerozumies o čom to je,ze žena,ktora potrati xkrat sa boji všetkého!!!!! ale to tebe,co nepotratila nikdy nikto nevysvetlí,co je to strach o nenarodené mimibo,tak si ty prečítaj tie stare prispevky,v ktorych ju urazaju ine,a ta dotyčná co sa bála,sa bala preto,lebo uz xkrat potratila!!!!!

zuzka1008
3. nov 2019

@sensen12 o tonto som nikdy nepocula, zajec je fajn, ja ho robim casto, mame od babky kt chova, pokial ho tvoja kamoska nenasla na poli, tak je to ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre