Môžem jesť nepasterizovanú bryndzu v tehotenstve?

luciahaluskova
3. nov 2015

Ahojte mamicky a buduce mamicky,chcem sa vas spytat ci mate skusenost s nepasterizovanou bryndzou v tehotenstve.Minuly tyzden,som sa najedla bryndzovej natierky a dnes mi moja babina(ona natierku robila) hovori ze ta bryndza bola nepasterizovana,Skoro ma slak trafil.Som v 7t5d.dakujem vam

evittam
3. nov 2015

@luciahaluskova Ja som jedla v tehotenstve všetko. Nemá ťa z čoho šľak triafať. To, že je dnes prístup na net a každý druhý si vymyslí nejakú "kravinu" čo sa smie a čo nie neznamená, že je to pravda. Nie si chorá ale tehotná. A v 7.tt? Tak to naozaj sa nemáš čoho báť.

dusika11
3. nov 2015

ja som nejedla...nikdy nevies,,,co tam je..a zena ked je tehotna ok hnacka vracanie...ale ako tehotna...dakujem pekne..niedke som citala ze sa to nema...aj mne mama nosila bryndzu ale ja som ju veru nejedla.
vynechala som aspartanove malinovky a zuvacky...taktiez..

marcela305
3. nov 2015

@luciahaluskova Bryndzove halusky su nase narodne jedlo,myslite ze nase stare mamy riesili ci nemozu jest hento alebo to?? To su len vymysly dnesnej doby ked uz nevieme co mame jest pretoze z kazdej strany nam idu nieco zakazovat..a potom sa vychrtle celebrity cuduju ze nemozu otehotniet ..strava tehotnej zeny ma byt vyvazena zelenina ovocie ale aj maso.. Vy sama najlepsie viete co mate radi a na co mate chut a ked je to aj bryndza tak nie je co riesit.... urcite sa kvoli tomu nic nestane babatku..

sojorez
3. nov 2015

zas dovod na slaktrafenie by mala,pokial je to bryndza s listeriozou... to je najvacsie riziko nepasterizovanych vyrobkov v tehotenstve,pretoze moze v prvych mesiacoch sposobit potrat..inkub.doba 3 dni az 2 mesiace... cize nie je to celkom bububu v zmysle reklamnych tahov alebo tehotenskych manierov,co jest,ktore sa splhaju ad absurdum... na druhej strane listeriou sa mozes infikovat viacerymi sposobmi,nepast.gazdovske vyrobky su len jednou z ciest...

sabina1975
3. nov 2015

Tehotne zeny : nejedzte nepite nefarbite si vlasy nelakujte si nechty nechodievajte na navstevy nedychajte zite v sklenenej guly kde vam pojde filtrovany vzduch

saska.t
3. nov 2015

nepasterizovane vyrobky ,surove mäso /tatarak/ a plesnove syry by tehotne nemali jest z dovodu moznosti nakazenia sa listeriou,ktora je nebezpecna ako pre cloveka tak aj pre plod,ale moznost nakazenia je naozaj nizka hlavne ak je produkt zakupeny u overeneho/kontrolovaneho predajcu 😉

lavinis
3. nov 2015

nič nepasterizované by sa v tehotenstve jesť nemalo, ja by som to určite neriskla,

ale tak očividne si ok, nič sa ti nestalo 🙂
@marcela305 tie výmysly dnešnej doby sú vedecké poznatky, ktoré vtedy neboli. Ak sa ich niekto rozhodne ignorovať, je to jeho voľba samozrejme

meluela
3. nov 2015

@luciahaluskova je tam riziko listeriozy a aj encefalitidy ... ale iba male % je infikovane a salase aj obcas kontroluju ... encefalitida napr. bolo minuly rok par pripadov ludi co jedli mliecne vyrobky zo salasa ale tento rok myslim nie, listerioza tiez nie je vo vsetkom nepasterizovanom .. takze nepanikar ale viac by som take nejedla a vzdy sa do buducna spytala odkial su suroviny

stankah30
13. nov 2015

Nie nemôžeš!!!!! A ani nedostatočne tepelne upravené mäso a vajcia a plesňovi syr

nikolla2
6. sep 2017

ahojte kde kupim pasterizovanu alebo termizovanu bryndzu v Prešove? všede maju iba pasterizovanu a ja uz chcem tak halušky🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre