Môžem ísť vlakom do Splitu v 8 mesiaci tehotenstva?

gabii83
14. jún 2011

ahojte baby, strasna dilema, ist ci neist na dovcu s mamou a 2,5 rocnou dcerou do Splitu vlakom, mali by sme lozkovy vozen, vecer o 17 ide vlak rano o pol9 sme v Splite, odtial 30 min. busom Omis. Do Bp normalny vlak ide zo Sturova. Chcela by som kvoli dcerke, mala 5krat antibiotikum behom pol roka, aby nebola taka chorlava na dychacie cesty by jej to bolo urcite dobre. poradte lebo ja uz neviem co je dobre co je zle. lezat cleu cestu to by sa aj dalo. ci???? dakujem

lucka1987
14. jún 2011

a nebojis sa , ze mozes porodit? ved v 8 mes uz nikdy nevies 😕 ja zajtra zacinam 28 tt ale uz mi doki zakazal ist na dovolenku , sice ja som pn od zaciatku tehu, ale aj tak by som asi neriskovala.... a dcerka asi nevydrzi iba s babkou co? 😕 ono nie je rozhodne ci vydrzis cestu, ale ci sa nieco neudeje ked uz budes na mieste 😕

stanislavao
14. jún 2011

priklanam sa k nazoru, ze je to dlha cesta ale hlavne v 8 mesiaci mozete porodit. ja som rodila o 11 dni skor a to bolo vsetko v poriadku. v 8 mesiaci by som to neriskovala. a kde tam budete hladat porodnicu?

exupery
14. jún 2011

V osmom mesiaci?Neblazni!Ved porodis niekde na hraniciach!Neriskovala by som....a mimi toho porod a komplikacie s tym spojene sa ti nezahrnaju do ziadneho cestovneho ani ineho poistenia-takze ak sa nieco stane,platis sama...a co ti nato povedal doky?

lucia.kl
14. jún 2011

no teoreticky máš ešte 11tt do pôrodu, ale človek nikdy nevie. Poradila by som sa s tvojim dr. ten vie ako ti prebiehalo tehotenstvo a či máš nejaké riziká a predpoklady na predčasný pôrod...

zuzka1008
14. jún 2011

ja by som nešla

molka
14. jún 2011

ja by som sa predčasného pôrodu nebála, skôr by som videla problém v tom, že ťa asi nikde nepoistia a bez poistenia by som určite nešla. Nemôžete si dovolenku presunúť na september? Ja som išla do Talianska so 6-týždňovým bábätkom a bola to jedna z najlepších dovoleniek. Síce som sa samozrejme nekúpala, ale fantasticky som si oddýchla a bábätko bolo pri mori dobručké, celé dni spinkalo, ten morský vzduch robí malým deťom veľmi dobre.

barchee
14. jún 2011

no ja neviem...aj keď je v poriadku tehotenstvo by som to neriskla...aj ja som bola ok a malý sa vypýtal v 35tt na svet nečakane 😉

cmulinko
14. jún 2011

Urcite by som nesla.Jeden problem je porodit v zahranici a druhy a mozno este horsi je po porode v zahranici s papierovackami pre novorodenca,aby sa mohlo vratit do SR. 🙂 ....a to uz nie su srandicky.

kosta123
14. jún 2011

Neverím že ťa toto vôbec napadlo 😨 😕

klincek
14. jún 2011

gabi, si v rovnakom tt ako ja-a ja by som tak daleko uz nesla ani nahodou. stat sa moze hocico, aj ked nie su problemy.
s dcerkou skuste nejaku solnu jaskynu alebo nieco take-porad sa s pediatrom a/alebo imunologom. dovolenka pri mori nikomu z vas neutecie.

baby2
14. jún 2011

gabi aj ked je vasa tuzba po dofci pri mori obrovska, ti verim, presunte si to o rok, bude to najlepsia dofca zivota vysnivanaaaa .... toto leto sa gulaj s malou po kupaliskach, nablazni sa vody az az ..... 🙂 pekne leto

angua27
14. jún 2011

ahoj,

ja radím neísť. dcérka nezvládne dovolenku s babkou sama? alebo skúste solné jaskyne tu na SVK, prípadne choďte do Tatier, horský vzduch je tiež dobrý na dýchacie cesty.

plus skúste osloviť imunulóga, ak má malá tak často ATB.
keby si išla riskuješ zdravie svoje aj bábenka.

vejinka
14. jún 2011

urcite by som uz nesla.riziko je priliz velke.kazda si zelame porod na vysokej urovni v nemocnici.neriskuj svoj aj zivot babatka.este si uzijes dovoleniek no tato by bola nielen stresujuca ale aj nebezpecna.takze tento rok vymenit more za tatry alebo za rekreacny pobyt v piestanoch.vela stastia a bezproblemovy porod prajem. 😉

kvetinqa
14. jún 2011

Ono je tazke radit, pretoze kazda sa v tehotenstve citime inak. Poznam vela zien, ktore cestovali aj v pokrocilom stadiu tehotenstva. Skor by som riesila to, ci ta vobec este niekto v tomto stadiu poisti a ak nie, ci mas na to, aby si si pripadne odrodila niekde v zahranici...

martuska75
14. jún 2011

Podla mna riskujes ze tam porodis. Ak to nie je problem, tak chod, ale ja som skoro zrusila zaplatenu dovolenku v 4mesiaci a nie to este v osmom. Ale s poistkou budes mat problem urcite a napr. lietadlom by ta uz asi nezobrali. Inak vlakom to dost hadze + prevlakat batozinu 😖

irriss
14. jún 2011

V zadnem pripade...(pokud ovsem nechces mit zamerne v dokladech zaznam- misto narozeni : "Split" )
1. riskujes sve zdravi
2. Chtit pomoci jednomu diteti neznamena na "druhe zapomenout"...Tvoje dcerka s ATB je sice citliva, ale neni ohrozena na zivote, ale timto jednanim a chovanim ohrozujes zivot druheho a sama sebe.. 😉 (receno v dobrem)
3. chce to najit stredni cestu pro Vas vsechny - mozna bych zvolila nejakou ozdravovnu s lecebnymi procedurami v Republice, kde muzete byt spolu a v pripade Tvych potreb je na miste i personal mluvici Tvou reci a pripraven zasahnout se vsim vsudy a vcas....rodit ve vlaku nebo v autobuse, na nadrazi nebo na plazi ci primo v mori, kde se novorozenci urcite libit bude... 😉 ..to bych nechtela... 😢
Odlozila bych more o 12 mesicu pozdeji - vzdyt 365 dni utece jak voda a uzijete si vsichni...

Hodne stesti a hlavne dusledne promysleni a zamysleni se nad prioritama a hlavne jestli bys zvladla necekane negativni situace: porod v zahranici neni vsude zadarmo a pojistka se tusim dava do 6.mesice...Neznam ani hygienicke prostredi...nevim ani jestli zvladas rec...Ja bydlim v Italii a vsechny 4 deti jsem odrodila (radeji 😉 )v Praze...a nektere "skoro" na ceste do Prahy v 7.mesici..a to auto nehaze tak, jako vlak...
Hodne stesti a prijemny porod 🙂

anelehka
14. jún 2011

ahojky,ja by som nesla,ja som sa citila dobre a zrazu bac,porodila som v 32 tyzdni,z nicoho nic mi odtiekla plodova voda a maly musel ist von,bol 5 tyzdnov v inkubatore a kazdy den sme z Pezinka chodili do Petrzky s mliekom,neviem si ani len predstavit,ze by mi ostal v Chorvatsku ,komplikovane.... 😒 😒

dai
14. jún 2011

ahoj gabii83 ,
ja som sice uz trosku dalej ale uz by som neriskovala byt tebou. my sme chceli ist do turecka cez velku noc - lekar mi to vyslovene nezakazal, ale naznacil mi ze za nic neruci...
je to risk - cesta vlakom je ddlha a nie az tak pohodlna a od toho 30-teho tyzdna sa uz fakt moze porod rozbehnut kedykolvek, je jedno ako tehotenstvo prebieha ( ja som porodila moju dceru napr. za 40 minut - bez realnej 1-vej fazy porodnej... jednoducho odtiekla plodova voda a na 5 tlakou bola vonku - otvorila som sa na 9 cm za 5 minut 😉 )
existuju naozaj moznosti aj tu na sk ako pomoct malinkej zvysit imunitu... alebo nech ide tvoj muz s malinkou ( u nas to budeme riesit asi takto - muz s malou pojdu niekde k moru asi so svokrou... ale ja sa uz nechystam...)

katka888
14. jún 2011

urcite by som nesla, z jedneho jedineho dovodu....
bude s tebou nadhadzovat vlak niekolko hodin, to nie je obycajne "lezanie" vo vlaku ... vies ako na to zareaguje tvoje telo? co ak ta chyti porod cestou vo vlaku? ako budes riesit to? stoji ti to za to?

sirinka
14. jún 2011

ja by som nesla ziadnom pripade...radsej skuste porozmyslat, ci mala nemoze ist sama so starymi rodicmi, uz je celkom velka, aj ked ja by som nepustila tak daleko v takomto veku moje dievcata...

evickapooh
14. jún 2011

plne suhlasim s irriss! ....inac to cele mi nie je jasne ..ty chces ist do Splitu v 8 om mesiaci kvoli dcerke aby mala lepsiu immunitu? hm? 😖... nechapem....a ine riesenie nie je ?.ja som chodila s prvou dcerkou k imunologicke ale ani raz nas neposlala k moru...ale do Tatier...viem vlhky morsky vzduch posobi blahodarne na dych.cesty...ale predsa existuju aj ine moznost ako zlepsit imunitu malej...dovolenku[s vlakom] odloz na bud. rok!

lehotka
14. jún 2011

my sme v marci riesili ci pojdeme tento rok na dovolenku a bola som velka frajerka, ale nakoniec ma vsetci presvedcili neist a myslim, ze som urobila spravne 🙂 uz teraz sa necitim dobre, ked su horucavy a zober si to vedro tam , radsej si to premysli poriadne 😉

sonica
14. jún 2011

ja nevidim dovod, preco neist, ked ti doktor cestu odobri, vsetko je v poriadku a ty sa dobre citis, tak kludne vyrazte 😉 poisti sa a uzite si to 😉
cesta vlakom je v pohode a hlavne ked je to na noc... 😉
ja som este tyzden pred porodom absolvovala, uplne bez problemov stvorhodinovu cestu autom 😉

monulienkamt
14. jún 2011

ja osobne by som nesla. ja som v priebehu tehotenstva cestovala z prahy do martina raz za cca pat-sest tyzdnov a mala som dost, vzdy som sa bala, ci to nesposobi nejake problemy. a teraz v nedelu som absolvovala cestu z prahy do martina autom, v noci som potom nemohla spat co ma bolel chrbat a klby ☹ . ako pisali ostatne baby, nevies co vsetko sa moze stat, za tie problemy a vybavovacky to urcite nestoji, najma ked sa na teba nevztahuje ziadne poistenie a nevies na akej urovni je tam zdravotnictvo. a inak s priatelom sme planovali ist vo februari do benatok, ale tiez sme radsej nesli, bala som sa takej dlhej cesty a moznych rizik.

tanitta
14. jún 2011

no ja neviem teda viem 😎 jeden den je tehu ok a o par dni ups.... nahoda je blbec.... ja iba z vlastnej skusenosti..... 😝 .... NEsla by som a neriskovala.... ale kazdy podla seba....

jankako
14. jún 2011

skonzultuj s tvojím ošetrujúcim lekárom..toto je otázka pre odborníka.nie pre laika..

olifcek
14. jún 2011

urcite nechod. Ja som necakane porodila o 1,5mes.skor. Odtiekla mi plodovka, a to par hod.po vysetreni u gyneko. Nikdy nevies, co sa stane.

pralinka25
14. jún 2011

ja by som tiez nesla. clovek nikdy nevie. je to dost riziko. aj ked sa citis dobre. ja som sa tiez citila dobre a nakoniec boli problemy. a okrem ineho presne ako tu niekto pisal co ak budu komplikacie a babatko bude musiet ostat v inkubatore? nezelam ti to ale stat sa moze. ja som mala maleho tiez v inkubatore a to sa narodil donoseny. a aj v porodnici sme boli dlho. takze ak by sa ti nedajboze nieco take prihodilo co bude s dcerou mamou a hlavne ako to financne utiahnes a aj rec ak by bolo nieco treba ako sa s nimi dohovoris? a dalsim problemom moze byt naozaj vycestovanie spat na slovensko s babatkom. bez papierov to nepojde tak lahko. treba zvazit vsetko. i ked samozrejme vobec porodit nemusis a mozes aj tyzden prenasat ale cert nespi

spalka
14. jún 2011

Cestovala som vlakom 13 hodin v spacom vagone, ale to som bola asi iba v 5 mesiaci, bolo to absolutne v pohode. Ak ta niekto poisti tak by som sla, ja som sa pocas celeho tehotenstva citila najlepsie v 9 mesiaci 🙂 a to sme sa este 10 dni pred porodom stahovali 🙂. Chod a uzi si posledne dni kludu 😉, dopredu si vsak zisti ci je niekde blizko slovenske velvyslanectvo 😉, ak by doslo k "najhorsiemu" 🙂, na vycestovanie s babom z krajiny ti mozu udelit vynimku.

mia78
14. jún 2011

ja by som tiež nešla a hlavne vlakom ktorý celú cestu nadhadzuje ......a môj syn je tiež stále každý mesiac chorý ,chodí na imuno ....to by ste museli pri mori stráviť dlhší čas aby to malo až také účinky a nie týždeň dva.....boli sme sním pri mori tiež ked mal 2,5roka a nepomohlo ......určite by som neriskovala toť môj názor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre