Môžem bazový sirup v tehotenstve?

myscocka
8. júl 2021

Ahojte, neviete mi niekto poradiť ohľadom toho, či môžem piť bazový sirup (domáci z kvetov čiernej bazy) počas tehotenstva. Niekde som čítala, že baza čierna nieje v tehu vobec vhodná. Som ešte len v 7. Týždni a som zúfalá z tých horúčav. Z čistej vody mi je zle, čaj si dám niekedy večer lebo cez deň v tejto horúčave je pre mňa nemysliteľné aby som vypila čaj a inak pijem minerálku, väčšinou jemnej perlivu, čo tiež by sa asi nemalo 🙄

luci_ba
8. júl 2021

@myscocka bazovy sirup neviem ci sa smie, ale mne v prvých týždňoch chutila čistá voda s citrónom, vyskúšaj ;) a myslim že mineralka toez neuškodí

whatever1
8. júl 2021

@myscocka Veľa ženam, ktorým bolo zle v tehotenstve z čistej vody pomohol citrón.

tessa04
8. júl 2021

@myscocka Ahoj, no, ja som stiahla sama celu flasu tohto domaceho bazoveho sirupu minuly tyzden😃ani mi nenapadlo, ci sa v tehu moze...ale som uz v 3trimestri, citim sa ok. Ale na zaciatku tehu som si kupovala normalne v obchode sirupy napr. jahodovy, lesnu zmes a pod. Mozno skus skor take nieco, mne to velmi chutilo a inak pijem aj len cistu vodu alebo s citronom😉

surama
8. júl 2021

@myscocka Celkovo sa bylinky z tehotenstve neodporucaju, ale ked si das raz za cas, tak by sa nemalo nic stat. Ja som v prvom trimestri pila pepsi kazdy den, tak pohar mozno, niekedy par glgov a moja lekarka na hematologii skoro skolabovala, ked som jej to povedala. Ale proste ja som na nu mala dost chut :D A nepribrala som 20 kil, ani nemam cukrovku. Teraz mi na horucavy dost pomaha vychladeny radler 0.0. :D

danulicek
8. júl 2021

Ak nie si alergik na bazu, tak určite môžeš 🙂 Asi buď takto na začiatku opatrná na množstvo, lebo baza pôsobí ako preháňadlo. Ale v konečnom dôsledku pri pití sirupu by si nemala mať problém ani ty, ani bábätko 🙂

tehotna40
8. júl 2021

Ahoj, ja som pila normálne bazovy sirup, robili sme si doma, ale zasa nie stále striedala som to aj s inými vodami. Mne v prvom trimestri veľmi chutili, v obchode majú neviem presne značku ale väčšinou to býva pri zelenine v chladničke také 100% džúsy aj s duzinou, pomáhalo mi to aj ráno keď mi bolo zle, vyskúšaj možno pomôže, alebo už spomínaná voda s citrónom.

cloviecka
8. júl 2021

Ja som normálne pila, samozrejme s miernou.

myscocka
autor
8. júl 2021

Ďakujem vám dievčatá....snažím sa maximálne tak 2- 3 poháre denne, samozrejme zriedeny vodou. Inak ako som písala pijem minerálku. Ďakujem ❤️

dzejsik
15. júl 2021

@myscocka ja som pila v 1.trim Fatru Extra, ktora sa tiez az tak nema, lebo inak by som nevypila nic, vsetko ine som vyzvracala ... a sme ok, teraz v druhom pijem aj bazovo-matovo-citronovu limcu domacu ... nerob si silnu koncentraciu a mas ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre