Môže si gynekológ účtovať poplatok 15 eur za každý ultrazvuk počas 9 mesiacov tehotenstva?

zuzana90jikl
4. okt 2022

Dobrý deň. Môže si gynekológ účtovať poplatok 15eur za každý ultrazvuk počas 9 mesiacov tehotenstva? Vraj to poisťovňa neuhradza, ale keď som pýtala doklad o zaplatení, nedal mi ho a prešiel na inú tému. Ďakujem za odpoveď.

anjelicek26
4. okt 2022

Poistovna preplaca tri ultrazvuky, zvysok platis casch... a na doklad mas samozrejme narok, upozorni ho nabuduce na to, ze ti doklad davat musi.

petruldo
4. okt 2022

@zuzana90jikl ak to má v cenníku môže si účtovať čo chce ALE má gi dať potvrdenku o platbe ak ju chceš tak na nej trvaj

ninapat
4. okt 2022

Ano, tiez som za to platila, ale normalne aj s potvrdenim to bolo.

veronika_pb
4. okt 2022

môže - ako píše @anjelicek26 tak poisťovňa prepláca len 3 ultrazvuky (12tt, 20tt, 30tt) .. na zvyšné musí mať lekár dôvod, ak chce aby mu ich poisťovňa zaplatila (rizikové tehotenstvo, predošlý potrat alebo neviem čo všetko - mne napr. robili UTZ na rizikovej poradni každý týždeň asi 8týždňov a zadarmo, lebo bol dôvod) .. ale potvrdenie ti dať musí keď si vypýtaš .. ja napr. platím za cytológiu a na základe bločku mi to následne moja poisťovňa preplatí keď to má ako benefit

hviera81
4. okt 2022

ano, moze

lunademonica
4. okt 2022

@zuzana90jikl ja som za to nikdy neplatila, len zatie 2 velke specislne ultrazvuky kde merali cele babo.

lunademonica
4. okt 2022

A dodam, ze mne dok rlobila utz na kazdej poradni, aj ked nemala dovod , takze ich bolo viac ako tri bezplatne. Zmen doktora

lilly2303
4. okt 2022

@zuzana90jikl aj môj to má rovnako, vždy v každej poradni som tam nechala 50 eur vraj za sono a za vyšetrenie. Tiež som nikdy od neho nevytiahla žiadne potvrdenie. Dokonca v 35 tt tehotenstva som sa s ním ešte parádne pohádala lebo mu prišlo akurát 3D sono a bez opýtanie mi ho urobil a ešte aj fotky vytlačil. Fotky také že na nich bolo vidieť akurát tak veľké nič lebo bábo bolo už veľké a pýtal 90 euro. No určite som mu ich dala, povedala som že ja som nič nechcela nech si fotky zavesí vonku na nástenku 🤣

zooeynka
4. okt 2022

Ale mozes mu povedat aby ta dopredu informoval o platenych ukonoch aby si ich mohla odmietnut. Moja dr.za to nikdy nepytala a sono robila ma kazdej poradni.

matkahelka
4. okt 2022

@zuzana90jikl aj v prvom tehotenstve pred 13 rokmi, aj minul rok v dalsom tehotenstve mi lekar robil kazdy mesiac ultrazvuk (pred 13 r.som mala ineho gynekologa) a nikdy som nic neplatila.a teda u nas v KE je to standard u vsetkych gynekologov. aspon co mam kamosky a kolegyne. az tu na koni som to prvykrat v zivote pocula, ze len 3 ultazvuky

luccija
4. okt 2022

@zuzana90jikl moze, ale mal by Ta upozornit, alebo to mat v cenniku a ucet samozrejmost.Niektori lekari maju balicky pocas tehotenstva a potom neplatis nic.

milacik210
11. okt 2022

@zuzana90jikl ahoj ja som iz v piatom mesiaci a ultrazvuk mi robi zakazdym a ani raz som ho neplatila a ani v predoslom tehu som neplatila ani raz tak neviem mozno kazdy lekar to ma inak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre