Mimomaternicové tehotenstvá za sebou.

lilka23
12. feb 2020

V januari mi zistili mimomaternicove tehotenstvo v ľavom vajcovode podstupila som laparaskopiju a prišla o vajcovod a bohužiaľ mi hcg mi ďalej stupalo a do týždňa som mala druhú laparaskopiu v pravom vajcovode som mala ďalšie mimomaternicové tehotenstvo.Chcem sa spýtať mali ste niekto takéto komplikacie?

lenkajh4
7. mar 2020

@lilka23 ahoj veru to som ešte nevidela takto viacnásobné..ja mám tiež 2.mimomaternicove ale s odstupom času,čakajú či to budú operovať .aj ti hovoril lekár čo ďalej?aký postup ?

lenka5252
1. jún 2020

@lenkajh4 ahoj. Citam ze si po2 mimomaternicovych teh. Mozem sa ta opytat? Ja som vo februari podstupila mimomaternicove laparoskopicky, ale zachranili mi vajcovod aj vajecnik lebo ze to bolo vypudene do dutiny brusnej. Uz som po 2 menstruaciach odvtedy...kontrolu u gynekologa som mala pred meaiacom a ze vsetko man ok. Lenze mavam casto bolesti vajecnika...mala si aj ty?

lilka23
autor
2. jún 2020

@lenka5252 najskôr nie ale teraz už má to pobolievia viac asi kvôli zrastom

lenka5252
2. jún 2020

@lilka23 dakujem za info

evka3939
23. jún 2020

Ahojte baby aj ja som po mimaternicovom tehotenstve minuli rok v septembri sa to stalo. Vsetko mi nechali, a teraz som znova tehotna a mam pocit ze s tej istej strany ako minuli rok (lava) vtedy mi nato prisli okolo 6tt teraz som 4tt a citim podobne bolesti....celkovo od laparky ten vajcovod pobolieva.....mam velky strach ze sa to zopakuje...je vobec mozne donosit s tej zasiahnutej strany plod? Ci je tam vyssia miera toho ze sa to zopakuje

nanka3
23. jún 2020

@evka3939 tiez som si presla mimomaternicovym, nastastie oba vajcovody mam a cca pol roka po mimomater. sa mi podarilo otehotniet a uplne bez problemov. Podla mna, ak vajicko prejde do maternice, tak je celkom jedno, z ktoreho vajecnika prislo, kedze dieta je mozne vynosit len v maternici. Ak si tehotna, treba ist na usg skor ak chces mat istotu....

evka3939
23. jún 2020

@nanka3 ja sa bojim kedze viem ze som ovulovala s toho isteho co bol operovany a kde bol plod zachyteny ze sa mi zachytilo vajicko aj teraz....som v 4tt este nebude nic vidiet v maternici a hcg bude nizke ako pri mimomaternicovom...a lekar ma dovolenku 🙄

nanka3
23. jún 2020

@evka3939 verim, ze mas obavy, ale treba mysliet pozitivne, v 5. tyzdni uz vidno v maternici zarodok, a dr. ma urcite nejakeho zastupujuceho lekara, alebo este je moznost, ak mas bolesti a pochybnosti, zbehnut na pohotovost, tam ti hned urobia usg

evka3939
24. jún 2020

Strasne sa bojim, mam malu dcerku nechcem skoncit pod nozom....cudujem sa ze ked som volala svojmu lekarovi kazal mi ozvat sa po 1.7 ze mi nepovedal nech idem pre istotu k zastupujucemu 🥺

nanka3
24. jún 2020

@evka3939 stale mozes ist k zastupujucemu, ked mas obavy, dr. mozno aj zabudol na to mimomaternicove a vies aki su lekari, vacsinou beru tehu zeny ako citlivky, ktore “prehanaju, zvelicuju”, cize ak mas pocit, kludne na pohotovost chod, alebo k tomu zastupujucemu dr., nikto z nich ta neodbije ✊

evka3939
25. jún 2020

@nanka3 ked si znova otehotnela po mimomaternicovom nebolela ta ta strana kde si mala zachytene to mimaternicove tehu a kde sa vlastne zakrok odohral? Ked si mala mimomaternicove aj si spinila ci krvacala pred zakrokom?

lenkajh4
26. jún 2020

@lenka5252 mavam bolesti,keď ma pršať,keď mám ovulaciu, u mňa sú to zrasty

drobec_avril
1. júl 2020

Ahojte .. neviem ci je tato tema.este akt. Ale predsa skusim. Poslednu ma som mala 19.5 na 8 den meskania som si spravila digitalny test clear blue ktory mi vysiel pozitivny a 1-2. Myslite ze som mala posunutu ovulaciu a k oplodneniu doslo tyzden dva pred ms tak ako ukazuje test? To by som bola teraz 4 max 5 tt. Sla som k dr na usg nic hcg v krvi 626 hodnota medzitym uz 4 dni slabo krvacam alebo spinim na striedacku bolesti nemam. Dnes rano som skusala test ukazuje 2 II a poriadne silne. Doktor ma vystrasil vraj to vyzera na mimo mat. dalsiu kontrolu mam az 8.7 viete mi povedat ci ste sa s tym uz stretli? Som z toho na nervg

stevkabelanova
6. jan 2021

Ahojte mali ste niektora komplikácie po Mmt? Mna boli pod bruchom a aj po styku ako menštruácne bolesti mmt som mala na lavej strane a zobrali ki ak vajcovod brali mi krv a aj vyter dr vravel ze pri styku mi mohol prasknúť fólikul a mala som aj na pravej strane tekutinu spomínal ze aj cysta mi mohla prasknut mali ste niektora niečo podobne

angelika123455
2. jan 2024

Pekný podvečer baby mám na vás otázku mám taký problém že som mala mať ms lenže mi 5 dni meškalo potom som po 5 dňoch dostala a mám ju do teraz už 12 dní bolesti pod bruchom test mi ukazuje 2 paličky bola som na pohotovosti že plod tam nieje ale že som tehotná bola a že to je možno mimomaternicove ďalej nič nerieisla stále mávam strašne kŕče a mám pocit že mám niečo v bruchu

nanka3
2. jan 2024

@angelika123455 sla by som ku gynekologovi, nech vysetri hcg z krvi, niekolko dni po sebe, malo by klesat.... ak by nie, tak potom smer pohotovost.... moze ale vobec nemusi to byt mimomaternicove tehu....

stevkabelanova
3. jan 2024

@angelika123455 išla by som na pohotovost ak to praskne je to nebezpečné mne to prasklo hned pred sálou a bola to bolesť riadna prišla som o jeden vajcovod ale už mám syna a teraz som opäť tehotná ak s jedným vajcovodom držím palce nech je všetko ok

coolercatka
19. feb 2024

Ahojte, bohužiaľ som sa zaradila do skupiny žien ktoré mali mimomaternicové tehotenstvo. Boli sme na IUI, ktoré bolo neúspešne. Nasledujúci cyklus v období, keď som mala dostať menzes, som začala len špiniť. Nezdalo sa mi to, keď sa mi nespustil riadny menzes ani do 3 dni od začatia spinenia, tak som si pre istotu spravila tehotenský test. Bola tam slabá druhá čiarka. Keďže dlho túžime po bábätku, veľmi sme sa tešili. Keďže som predchádzajúci cyklus kvôli IUI bola stimulovaná tabletkami Clostilbegyt a v CARe nám hovorili, že fungujú u niektorých prípadov aj ďalší cyklus, tak sme to tak brali, že je to "následok" tabletiek. Bohužiaľ pri týchto tabletkách je aj zvýšená možnosť mimomaternicového tehotenstva. Išla som k svojmu gynekológovia v 4.tyzdni na krv, kde som mala 189 hCG. Na ultrazvuku nič nevidel. O týždeň mi dal kontrolu. Bolesti som nemala ešte žiadne, mala som klasické príznaky tehotenstva ako spinenie, únava, zaspala som vždy keď som si ľahla, citlivý čuch na vône. V 5. týždni na kontrole som mala len hCG 339. Na ultrazvuku nebolo nič vidno. Vtedy mi gynekológ povedal, že pôjde pravdepodobne o mimomaternicové tehotenstvo. Keďže sa hCG hodnota veľmi pomaly zdvíha a plod v maternici nevidím, v ten deň som začala mať mierne popichovanie na pravej strane. Ale bolo to len občasné pichnutie, nebolo to nič vážne. Gynekológ má poslal na konzultáciu do nemocnice. V nemocnici si ma chceli nechať na pozorovanie, ale ja som sa tam rozrevala, že chcem ísť domov, proste to celé na mňa doľahlo, a v tej chvíli som si uvedomila, že z tehotenstva dieťa nebude. Nemala som akútne bolesti a s primárom sme sa dohodli, že keby mi začali akútne bolesti, tak hneď prídem do nemocnice. Dohodli sme sa o 4 dní na dalsiom termíne sona. V 6.tyzdni gynekológ v nemocnici na sone niečo videl v pravom vajcovode, hCG 511. To už som tam išla so zbaleným kufrom. Začalo popichovanie na pravej strane byť intenzívnejšie. Ale vôbec nebolo akútne. V nemocnici sme sa dohodli, že pôjdem na laparoskopiu, a tak sa predíde prasknutiu vajcovodu, keďže nemám akútne bolesti a nevideli tekutinu v brušnej dutine, bola som mimo ohrozenia života. Našťastie ma operovali ešte v ten deň. Operácia prebieha v krátkej narkoze. Pred operáciou sa ma spýtali či chcem zachrániť vajcovod, alebo ho vybrať, lebo ženy mávajú bolesti v operovanom vajcovode silnejšie, a taktiež je šanca, že sa v tom vajcovode môže ale nemusí zopakovať mimomaternicové tehotenstvo. Povedala som, že to nechám na lekárovi, na jeho rozhodnutí, nech to on rozhodne pri operácii. Keďže nemám deti, rozhodli sa mi zachrániť vajcovod. Po operácii som bola ešte 2 dní v nemocnici. Prvý týždeň je bolestivý na vstávanie z postele, netreba sa nikde ponáhľať. Po 5 dňoch som bola na stichy už u svojho gynekológa. Teraz som 3.tyzden po operácii a som ok. Mám 3 jazvy, ktoré ani moc nie je vidno. Zaujímalo by ma či pri záchrane ňom vajcovode máte silné bolesti pri menzese alebo pri ovulácii?

angelika123455
3. jún 2024

@stevkabelanova čo poviete Bambuľky ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre