Máte skúsenosť s genetickou ambulanciou v Martine?

janula1077
5. feb 2012

Ahojte,mate niektora skusenost s genetickou ambulanciou v Martine (Mudroňová7)? Poslal ma tam lekar na zaklade AFP 2,15MoM a rizika NTD 290. v 16tt.
Uz som zo vsetkeho tak vystresovana a to ma byt moje najkrajsie obdobie,priviest na svet noveho,zdraveho cloviecika! Vsetkym vdaka za odpoved

oknimit
6. feb 2012

ahoj Janulka, ja som tiež bola v genetickej poradni v Martine v 15 týždni tehotenstva. Poslal ma tam môj lekár, keďže budem rodiť ako 35 ročná. Sú tam strašne milé pani doktorky, na všetko možné sa Ťa budú pýtať a všetko Ti podrobne vysvetlia. Len to týždňové čakanie na výsledky bolo pre mňa strašné! Hlavne sa nestresuj a držím Ti palčeky nech Ti všetko dobre dopadne. Dáša

alenockas
6. feb 2012

ahojte, aj ja som tam bola v decembri, dokonca 2x...indikácia - môj vek a odporúčanie od MUDr.Grochala po utrazvuku v 12tt. Čakám prvé dieťa, mám 39 rokov...ja si ale nepripúšťam, že by malo byť niečo v neporiadku....a asi dobre robím, pretože oba krvné testy mi vyšli v poriadku. 2x som bola kôli tomu, že som bola poslaná skôr a aby boli výsledky objektívne, musela som ísť ešte raz. Mala som ale oddiskutované s genetickou pani doktorkou, že na amniocentézu nepôjdem aj keby som nemala dobré výsledky. Ja myslím, že naozaj sa netreba zbytočne stresovať, veď tým škodíte len sebe a miminku. Pred 2 týždňami ( v 21 t.t.) sme boli opať na sone u MUDr.Grochala, tak nás pochválil, ako sa maličký krásne vyvíja, všetko mu premeral, 2x sme videli, že je to 100 % chlapec. Bude síce možno trošičku menší, ale aj maminka aj tatinko sú menšieho vzrastu, tak nemá byť po kom valibuk 🙂

oknimit
6. feb 2012

@alenockas ahoj alenocka, aj ja som bola u MUDr. Grochala na sone v 20.t.t. a chystám sa tam znovu v 30 t.t. To, že je tvoje dieťatko menšie Ti povedal on v tom 21 t.t.? Ja som takýto problém mala pri prvej dcérke a neustále ma strašili, že dieťatko je malinké a brala som ku koncu tehotenstva aj lieky. Teraz mi MUDr. Grochal povedal, že čakáme chlapčeka a tiež som zvedavá či pekne rastie - tak ako má. ale aj my sme menšieho vzrastu tak tiež to nebude valibuk... 🙂

alenockas
7. feb 2012

Ja som sa nastrašiť nenechala, pán doktor povedal, že je chudučký, ale pozrela som si múdru knižku a aj tú váhu mal vtedy celkom primeranú myslím 🙂 Dokonca som mala najprv odporúčanie ísť aj v 25 tt na kontrolný ultrazvuk ( podrobnejšie sledovanie kôli veku ), ale myslím, že keď som tam bola nedávno, tak mi napísal až
tiež v 30tt. Myslím, že ten lekár je veľmi dobrý a to vyšetrenie stojí za tie peniaze, pretože naozaj všetko krásne vysvelí a ukáže 😉
Väčší stres som mala len z toho, že mi na začiatku tehotenstva zistili zvýšené protilátky, bola som na endokrinologii, tam ma lekárka ani nevidela, len moje výsledky aj zo štítnej, objednali ma znova na koniec februára, tak som zvedavá, či pani doktorku konečne uvidím. Toto mi nikto nevysvetlil, čo to znamená, tak som si tiež našla na forach, že v tehotenstve problémy so štítnou žľazou môžu ohroziť skôr matku ako dieťa, tak som sa tým teda upokojila.
Naozaj si myslím, že dnes lekári moc strašia maminy, tie sú potom zbytočne vystresované, to je možno horšie ako menší zdravotný problém....preto dievčence, myslime pozitívne 🙂

oknimit
7. feb 2012

@alenockas presne tak, vo všetkom s Tebou súhlasím! Treba myslieť pozitívne a nenechať sa vystrašiť, ale na druhej strane treba pochopiť aj doktorov, pretože oni sa musia tiež chrániť a radšej nás vystrašia niekedy "zbytočne" ale preventívne ako by malo byť už potom neskoro - aj mne to tak vysvetlil môj doktor. 🙂

janula1077
autor
7. feb 2012

tak ja zajtra idem na genetiku,tak drzte palceky. 😖 Tiez si myslim,ze lekari vedia riadne vystrasit a suhlasim s Vami,ze treba pozitivne mysliet,ale chrobacik v podvedomi zostane vzdy.

alenockas
8. feb 2012

janula1077 držím palce, neboj sa, ako spomínala oknimit, sú tam naozaj veľmi milé aj lekárky, aj sestrička 😉 A chrobáčika vyžeň z hlavy 🙂

oknimit
8. feb 2012

@janula1077 tak Ti držím palčeky, aby Ti to dobre dopadlo a potom daj vedieť. 🙂

janula1077
autor
8. feb 2012

Ahojte,primarka bola velmi prijemna,zobrala mi krv,vsetko vysvetlila a este hned poslala aj na sono,aby mala istotu. To dopadlo dobre a vysledky krvi budu v utorok,takze uvidime,ale som o cosi kludnejsia. Dk kocky za podporu :o))

svataj
26. jún 2016

ahojte platí sa za genetiku a koľko ? V Martine. Mám 44 a idem kvôli veku

svataj
11. júl 2016

No už som bola nič som neplatila testy a sono ok aj keď zase som si vypočula zeby som mala ísť na amnio kvôli veku ale nejdem...

denidi
10. nov 2016

@svataj ahoj,u ktorej dr si bola na genetiku? Mne dnes volal môj gyn,ze screening vyšiel negatívne,ale jedna hodnota na dawnov syndróm je zvýšená a musím ísť do Martina na genetiku,uz mám 37 zachvilku 38 rokov a dom po umelom oplodnení,ze to možno aj preto vyslo zvýšené,ale na psychike to teda nepridá,aj keď teda verím,ze všetko bude v poriadku...

svataj
10. nov 2016

Denidi Ja neviem už ako sa volala doktorka taka staršia bola najprv milá len potom už dako nie ked som povedala ze nejdem na amnio...dúfam že to dobre dopadne aj tebe držím palce

denidi
10. nov 2016

@svataj ďakujem 😚
Verím,ze všetko dobré dopadne...na amnio tiež nepôjdem...
A tebe držím palce,aby si mala krásny pôrod a zdravé voňavé bábätko v náručí😊

kajushka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janica253
15. apr 2018

Ahojte baby, na genetiku sa objednáva dopredu. Ked pridete treba sa zapisat do poradovnika, ktory je polzeny na stole.
Starsia pani doktorka (vo dvedrách nalavo) je dost neprijemna. Nic podstatne mi nepovedala - ziadne vysvetlenie vysledkov, mozne rizika, pravdepodobnost choroby nic. Iba ma poriadne zosupovala preco som tam tak neskoro ( 6+20tt) a ze nemam inu moznost ako ist na amnio. Pytala sa ma na choroby v rodine, zobrali mi krv a poslali ma nadruhy den na amnio do nemocnice v MT.

Chcem vas este upozornit: Triple test mi robila Dr. Trnovska v 5+17tt. Teraz s tym mam vsade problem. Bolo to dost na poslednu chvilu. Vysledky mi prisli v 6+18tt a na amnio som sa dostala presne v 21tt. V Martine sa pri zakroku sa stazovali, že babatko je velke a maju malo miesta na vpich a zavolali aj primara. Ten mieto nasiel, pichli ma, ale mali pokazenu sondu sona, takze zle videli a preto zakrok ukoncili. Plodovu vodu mi neodobrali. Objednali ma o tyzden (22tt) ze mi zoberu placentu. Nemozem sa spoliehat ci bude sonda opravena alebo nie preto idem do BA, kde ma to bude stat 300eur.
Dajte si preto spravit Triple test skor! Ja som doverovala doktorke, ze vie kedy mi ma dat termin.

mirka2305
29. sep 2023

@oknimit ahoj prosím ťa a koľko sa platí?

mirka2305
29. sep 2023

@janula1077 ahoj prosím ťa koľko si platila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre