Mám prázdy gestačný vačok. Ako prebieha kyretáž?

adrianaj
18. feb 2011

vcera som bola na kontrole a lekar mi povedal, ze gestacny vak je prazdny, ze tam nic nevidi,kazal mi prist este o tyzden, ze sa uvidi, hrozne sa bojim, neviete mi poradit co bude nasledovat, ci kyretaz alebo laparoskopia a vsetko ako to prebieha, ci je to bolestive, v anesteze a tak.ak s tym ma niekto skusenosti budem rada ak sa o ne podeli, som z toho na nervy.dik

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pia22
18. feb 2011

U mna na prvom USG nebolo vidiet vobec nic, na druhom len gest. vacok-tiez prazdny manzel sa smial, ze som Skippy, az na tretom o 2 tyzd. neskor bolo vidiet fazulku😀 Takze sa nebojkaj, pockaj do dalsieho vys. a uvidi sa😉. Dopredu je zbytocne sa stresovat, vsetko ma svoj cas🙂

dadis
18. feb 2011

u mna to bolo pri prvom tehotenstve...v 8.tt bolo vidiet aj plod, aj akciu srdca, v 11tt uz iba gestacny vacok, dg. missed abortus, potvrdili to kontrolne ultrazvuky, nasledovala kyretaz v celkovej anesteze. Pobyt v nemocnici 3 dni (nastup, vykon, prepustenie). Nic strasne fyzicky, psychicky to bolo horsie. Vtedy som nevedela, ze to je velmi bezna vec a nechapala som necitlivy pristup personalu. Teraz ked mam 2 deti a vela vela znamych, co tym presli a predsa sa dockali zdravych deticiek, to beriem ako sucast mojmo zivota, s ktorou som uplne vyrovnana, aj ked citlivejsi pristup lekarov a sestriciek, by mi vtedy urcite neuskodil. Kazdopadne zelam, aby to dopadlo co najlepsie!

jarunka111
18. feb 2011

ani mne nebolo nič vidieť, bola som strašne smutná, plakala a plakala (no hormóny ☹ ) a keď som bola na ďalšom sone, tak už bolo vidieť akciu srdiečka, presne ako píše maminy hore. Okrem dadis, s tou môžem na 100% súhlasiť, že chladný či "profesionálny" prístup personálu celej atmosfére nepomáha a milší prístup by neuškodil. Želám veľa šťastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre