Mám Duphaston vysadiť?

evik35
22. jan 2011

Ahojte ,kto mi poradí nakolko som v zahraničí...som asi v 5.týždni tehotenstva,gynekologička mi po telefone nasadila duphaston 2x 1/2 tbl.Mala som ho užívať už davno na otehotnenie ,avšak otehotnela som bez neho.Teraz po týždni užívania zvraciam,nemožem poriadne nič zjest,som slabá....ani neviem čo mám jesť.Včera som ho nebrala tak neviem čo dalej....poradí mi niekto.Volala by som gynekologičke ale je sobota....

katkav
22. jan 2011

ak ti to radila, tak ho v klude uzivaj, ja som ho uzivala pocas prveho trimestra, on je aj na udrzanie tehotenstva, ja som mala par spineni na zaciatku aj kamoska, vtedy ho vacsinou predpisuju. Jes ten liek na lacno? Este nez rano vstanes z postele, maj na stoliku pripravenu nejaku susienku a nieco na pitie az potom vstavaj a urcite neber ani vitaminy ani ziadne lieky na lacno 😉 jedine tak homeopatika sa tusim maju nalacno. Skus jest mensie mnozstva a snaz sa vela oddychovat, ono to prejde tie nevolnosti.

sampo
22. jan 2011

ja som brala duphaston asi do 17tt a do 16tt som mala tiez nevolnosti, bola som len na vode a piskotoch. Vlastne som ho uz predtym brala dlhodobo, kvoli cyklu a potom mi ho nechala pre istotu - na udrzanie. Takze podla mna ho nevysadzuj. A zle ti nemusi byt z duphastonu, ale z tehotenstva 🙂 ja som sa tak do 7tt citila super a potom ako keby utal 😀 zo vsetkeho mi bolo zle 😀

dadka1010
22. jan 2011

Aj ja by som ho užívala ďalej, tiež som ho mala od začiatku tehu až do nejakého 16tt a zle mi bývalo ešte aj v 20tt, takže nemusí to byť z neho 😉

pink_lady
22. jan 2011

uzivaj dalej, zle ti z neho podla mna nie je 🙂 pripadne v pondelok rano si zavolaj k dr 😉

tereza123123
22. jan 2011

Ahoj ja som ho uzivala od potvrdenia tehu lekarom a prestala som pred 2 dnami bolo mi zle pri jeho uzivani a je mi aj teraz takze podla mna ho mozes uzivat dalej...

katkarv
22. jan 2011

ja som ho vysadila,bolo mi snim horsie.A ani mi ho netrebalo kedze som mala uz druhykrat missed abort v 8tyzdni,duphaston teraz davaju asi kazdej,ale maloktora ho potrebuje,len nech firmy zarabaju,ziju z nasho strachu a potom ze je tolko missed predtym ich tolko nebolo,skor sa prirodzene potratilo a netrebalo cistenie a zbytocne narkozy a zasahy do tela.V roku 1999 som tiez otehotnela zacala som krvacat,vtedy nebol sice duphaston ale dali mi nieco ine a nariadili klud.Donosila som,porodila ale dcerka zila len 20dni aj to na pristrojoch lebo polovicu srdca vobec nemala.

maca_p
22. jan 2011

ak si si ista, ze ti je zle prave z dufastonu, neuzivaj ho! zistis to tak, ze po uziti tablety ti zacne byt zle cca po hodinke. na mna posobil tak isto! lekar mi predpisl potom utrogestan tablety na vkladanie do vaginy a tieto boli uplne v pohodke, ziadne nevolnosti, nic. teda nevolnosti som mala nadalej, ale len tie klasicke ranne zvracania.

mircalla
22. jan 2011

bez konzultacie s lekarom nic nevysadzuj. duphaston sa dava z istych dovodov, zvycajne sa uziva do konca 1. trimestra a ma sa vysadzovat postupne, nie naraz!! ked som bola na IVF, tak tieto lieky som rozhodne nemohla vysadzovat bez konzultacie s lekarom. brala som sice utrogestan, ale je to podobne. zle ti nebusi byt z neho, ale moze, tie vedlajsie ucinky su bezne. v kazdom pripade urcite bez konzulatcie s lekarom nevysadit, tie vedlajsie ucinky casom vymiznu, telo si na to musi zvyknut.
Do pondelka to snad vydrzis s tym telefonatom.....

janicka
22. jan 2011

tiez si myslim, ze to treba konzultovat s lekarom...ja som duphaston brala od 12.tt... a lekar mi povedal, ze po 16. tt uz nema zmysel ho brat... takze asi tolko

nini78
22. jan 2011

ahoj, užívaj ho ďalej, on je aj na udržanie tehotenstva a užíva sa v prvom trimestri. Ale svoj klud si zavolaj k lekárke 🙂

ivuskaivi
16. sep 2014

Baby ahojte citam to.tu a ja som brala duphaston tiez prvy trimester ... Lenze vcera som bola s bolestami na pohotovpsti a som v 18tt a mam ho brat znova to sa moze aj druhom trimestri ? Dakujem

tinula22
29. jan 2016

Ahojte. Bola som dnes u lekara a predpisal mi Duphaston. Neviem ale ci mi nepovedal ze si mam tabletu zavadzat do posvy,no citam letak a tam spomenute len ze sa jedia. neviete mi poradit. Ide vikend takze nemozem sa spytat doktora. Dakujem

vodnicka
29. jan 2016

Ahoj Ja som musela uzivat duphaston do 12 tt nakolko som mala rizik.a som mavala hnedocervene vytoky a k tomu aj utrogestan a nic mi nebolo ale kazdy organizmus je Iny a precitaj poriadne pribalovy letak a uvydis ,ze sa pouziva pred aj v tehu ale len do 12 tt 😉 Drzim palce ale informuj sa aj na stranke www.antikoncepcia.com a tam je chat s 2 ci troma gynekologmi a Ja som s Nimi vsetky spravz konzultovala a informovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre