Mám 20 rokov a som tehotná. Poradíte mi?

ve25
10. jan 2014

Chcela by som sa opýtať , hlavne mladých mamičiek. Mám 20 a zistila som že som tehotná. V rodine mam rozne názory na to či si to nechať alebo nie . ja však chcem . Máte skusenosť s tým že keby ste samohli rozhodnuť inak vby ste to spravili ? prosím Vás dajte mi nejaký názor na to.
Dakujem 🙂

luba28
10. jan 2014

vsetko zalezi od okolnosti,...od plusov a minusov,.....

mbabika
10. jan 2014

prosim ta len si nedaj zobrat to stastie co nosis pod srdcom, mam sice viac ako ty a nemam este deticky ale, nech by to malo byt ako kolvek tazke ci financne....... ZVLADNES TO!!!! 🙂

slaskou
10. jan 2014

Otazku si musis dat hlavne ty sebe,ako prvu,ci si schopna poskytnut dietatu vsetko co potrebuje,v dnesnej dobe hlavne po financnej stranke...a ze co si ty ako zac....ci nie si narkomanka,**rva.... 🤐 😅 🙂 ,ci mas s babatkom kde byvat,ci sa jeho otec dokaze o vas postarat a ak nie,ci by si mala podporu v rodine...

myslim,ze ked citis,ze babatko chces,tak sa budes vediet postarat po mentalnej stranke a je dost zle byt ovplyvnena okolim

lalinko2010
10. jan 2014

nerozumiem otázke - Máte skusenosť s tým že keby ste samohli rozhodnuť inak vby ste to spravili ? - máš dve možnosti - bábätko si necháš alebo nie? ale rozhodnúť sa musíš. musíš si dať plusy - mínusy.
máš podmienky na výchovu, financie, otec dieťaťa?
ale rozhodnúť sa musíš sama, ale myslím že už si rozhodnutá! a ver že v rodine sa bábätku potešia!

vejula
10. jan 2014

???? Si tehotná, čakaš dieťatko to je fakt! či si TO nechať? To TO je tvoje dieťa. Si sice mlada, ale dosť stara na to aby si pochopila, že život je najväčší dar. Gratulujem k tehotenstvu

katarina1984
10. jan 2014

dobre si to zvaz,pozri my sme sa zacali snazit o babo ked som mala 24...a neslo nam to...teraz mam 29 a konencne svoj uzlicek stastia mozem drzat v naruci...nic sa nevyrovna tomu pocitu byt MATKOU...

melleanor
10. jan 2014

Všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce. Keď ťa podporí partner, to je hlavné. Čo sa týka rodiny, tí, čo sú za dieťa ti tiež pomôžu a tí, čo sú proti zmenia názor keď sa bábo narodí a pomôžu tiež.
Držím palce 🙂

exupery
10. jan 2014

18,20,25,30...nie je to jedno?Zalezi,ako to citis ty ...chces,nechces?Nechas si,nenechas a ak nie,dokazes s tym zit cely zivot?Co ak potom budes chciet a nebude sa dat?
Je to velmi vazne rozhodnutie a je a len a len na tebe,si svojpravna,tak ako si bola svojpravna ty aj tvoj partner,ked ste dieta plodili a dostatocne sa nechranili...

zuzana14410
10. jan 2014

Je kopec mladych mamiciek. Je pravda,ze nie vzdy to je lahke,ale vzdy sa najde nikto,kto ti pomoze,poradi. Zalezi aj od partnera,ako sa zachova. Ja by som nikdy nemenila. Drobec je ta nauzasnejsia vec svete. Mne mala dodava silu,ked mi nieje dobre. Treba si to dobre premysliet.Drzim palceky,nech sa rozhodnes akokolvek .

hameeda
10. jan 2014

ja som v 20-tke uz mala rocnu dceru 😀, mam 30 a nikdy som nelutovala

monika236
10. jan 2014

mat dietatko je krásne, su aj mladšie maminky, držím palce, a gratulujem k bábätku.

jajus28
10. jan 2014

Zo zaciatku je to sok pre rodinu, ale za par mesiacov ked sa vsetko uklidni sa budu neskonale tesit, dieta je dar, najkrajsi v zivote kazdej zeny a je jedno v akom veku. Neboj zvlasnes to tych tazkych chvil je malo, vzdy ked letim dole nosom a ten moj maly sa na mna usmejem a nieco zaloloti stoji za to. Inak ja som rodila v 22 rokoch

denise.v
10. jan 2014

Ja som mala 20 ked som porodila syna a nikdy som nelutovala,teraz už má aj 2 a pól ročného bračeka na ktorý je velmi pyšný,teraz končí 9.-ty ročník v triede som asi najmladšia mamička 🙂 a ked bude malý školák,možno budem najstaršia medzi rodičmi ,ale nevadí :D byť matkou je najväčší dar pre ženu a ja si to vychutnám aj ako mladá aj ako staršia. @ve25 Nechaj si to dietatko ak to tak cítiš počúvaj na svoje srdce,gratulujem k bábätku a držím ti palce 🙂
PS: ja som bola síce vydatá po roku som otehotnela,ale bývali sme u rodičov,tiež sme neboli finančne na tom dobre a po troch rokoch sme si brali byt na úver ,lebo inak sa nedalo,teraz ho už máme splatený,dá sa všetko zvládnut a žiť skromne

ivet1371
10. jan 2014

ja som mala tak skoro a potom po 17 mesiach druhe a bolo to super 🙂 🙂

kuratko
10. jan 2014

Už niesi dieťa, si dospelá žena a si usposobena na to byť matkou. Boli aj mladšie a zvládli to. 16, 17 ročne. Ja som mala 19 a ani mi nenapadlo že by to bolo priskoro. Gratulujem, nič lepšie sa ti nemohlo stať. 🙂

annulikb
10. jan 2014

Tiež som bola v tvojom veku a zvládla som to. Nie je sa čoho báť. Byť matkou je najkrajší pocit na svete. A teraz budem mať tridsať a detičky mám štyri! Deti sú veľká radosť. Blahoželám Ti a určite sa rozhodni pre bábo. Želám všetko dobré 🙂

nivalis
10. jan 2014

Ja som mala 24rokov ked sa mi KONECNE po dvoch rokoch snazenia narodila moja dcerka 🙂 a o 15mesiacov po nej syncek 😉 ci som bola primlada-NIE!!! ci sa narodili rychlo po sebe- NIE!!! moja mladsia sestra /ktora v aprili potratila prve vytuzene babo/ teraz sedi u doktorky, je v 26tt a ma problemy ☹ cela rodina sa modli aby to zvladli, aby ho zdrave donosila a porodila!!! lebo nie je vacsi zazrak ako MAT DIETA!!! Hlavu hore a zacni sa tesit 🙂 ... kup prve dupacky a uvidis, ze ti bude lepsie 😀

mimka11111
10. jan 2014

20 r. mám už síce dávno za sebou,ale ani si nevieš predstaviť,akoby som v tejto chvíli menila s tebou tvoj stav....teš sa, mať dieťatko, je to najkrajšie,čo môže ženu stretnúť.....aj ked máš "len" 20... 😉 názory okolia si nevšímaj, dôležité je to, čo chceš ty.....

jankako
10. jan 2014

neboj sa,budeš tá najlepšia maminka na svete pre tvoje dieťa...a v tvojom veku to budešš ovela lepšie zvládať ako my postaršie,že mám pravdu 30 a viac ročne 😀

isabel11163
10. jan 2014

Chápem že si teraz zmätená ale to je dobré znamenie pretože si zodpovedná..je logické že máš určité obavy či to všetko zvládneš keď pravdepodobne ešte nemáš vlastné bývanie a zabezpečenú nejakú budúcnosť ale to nemá polovica omnoho starších ľudí a aj napriek tomu si zakladajú rodiny pretože dnes je jednoducho taká doba neistoty..jediná tvoja istota je že čakáš dieťatko a ver tomu že to ti v živote prinesie toľko radosti a lásky že nejaké peniaze sa nato nehrabú 🙂 tak hlavu hore a ak ťa niekto z rodiny nahovára na UPT tak na nich nedaj..oni by to za teba nikdy neľutovali a nikdy by neniesli ten bôľ celý život tak ako by si ho niesla ty..ak by si dieťatko nechcela sú aj iné spôsoby než zavraždiť ho ! ale ja pevne verím tomu že si dieťatko necháš pretože ako náhle si viac uvedomíš že v tebe rastie nový život,začneš cítiť pohyby už o ten pocit nebudeš chcieť prísť.. máš 20 nie 15 aj dievčatá čo majú menej rokov ako ty to zvládli.. ja som mala spolužiačku na základne škole ktorá bola do 8 triedy dievčatko čo sa hrá z bábikami a v deviatke sa zmenila veľmi..našla si potom chlapca z ktorých asi po 3 mesiacoch chodenia otehotnela..nemala ani 16! v 16 si toho chlapca vzala.porodila predčasne dievčatko pretože mala veľké problémy ale zvládli to a jej maličká je už školáčka 🙂 dnes máme 25 rokov ona je stále vydatá za toho muža a majú šťastné manželstvo.. jediné čo sa im nedarí je mať ďalšie detičky.. a to je ten paradox.. keby vtedy v 15 chceli jej rodičia a aj ona sama aby šla na UPT pravdepodobne by deti už nikdy nemala.. takto má jednu malú princeznú ktorá jej robí radosť.. tak držím ti palce.. ty to zvládneš 🙂 a pamätaj nebude to síce ľahké ale to dnes nie je nič no určite to bude ľahšie ako tá trauma po UPT !

stanislavao
10. jan 2014

20 rokov nieje malo na to, aby ste mali dieta. ste sice mlada, ale nemate ani 17, ani 18 a vobec nemate o com uvazovat. podla mna by ste velmi cely zivot lutovali, keby ste si to dali zobrat. dieta je asi to najlepsie co moze cloveka v zivote stretnut. urcite neuvazujte o tom, ze by ste isli na potrat. zabit vlastne dieta - ako by ste s tym dokazali zit? teste sa z toho, ze budete mat dietatko, nieco z vas, co uvidite rast, hovorit, ucit sa. bude to uzasne, uvidite.

klh013
10. jan 2014

Ahoj, aj ja mám 20 a rodila som teraz v októbri a poviem ti, že byť maminou je ten najkrajší pocit na svete 🙂
Takže neni o čom 🙂 Držim palce !

standu
10. jan 2014

moja mamka mala prave tolko rokov ked so mnou otehotnela 🙂 myslim ze 20 nie je az tak mal, ja som sa vydavala 22, rodila 23 rocna nic zvalstne na tom nevidim a uz vobec nie na potrat. na ten by som nesla ani keby som mala 17. nie, nie sme katolicka rodina, jednoducho to tak citim. kamaratka na potrat bola, zenaty chlap a tak, est epar rokov mala nocne mory a teraz mozem povedat, ze vobec so stastim otehotnela ked uz chcela, natrapili sa.

lullu86
10. jan 2014

Si stastna zena 🙂, co by za to dali ne zeny, ktore sa snazia a ich lono je prazdne.... 😒 Je to vsak na kazdej z nas, rodina ta urcite podpori....a predsa je tu modry konik, ktory ti moze pomoct s osatenim a vybavou pre babtko za skvele ceny....Su aj mladsie mamicky a myslim, ze 20 rokov nie jecelkom malo, aj ked je pravda, ze "sucasny trend" udava vyssiu vekovu hranicu....Gratulujem k babatku...

silviavivien
10. jan 2014

svoje prvé som čakala ked som mala 20 mesiac po mojich 21 narodeninach sa mi narodila dievčatko mám 24 už máme aj chlapca...milujem svoje deti 🙂

milka1533
10. jan 2014

Ahoj ja som tiez 20rocna a tiez som uvazovala ci si nechat alebo nie 🙂..a som sa rozhodla tak ze ano necham si ved predsa vo mne je dieta MOJE dieta. A teraz?som stastna ze som sa rozhodla spravne mam krasnu dcerku hoci do mna kazdy rypal ze som mlada ale ved co je to moj zivot nie ich.uzi si to tehotenstvo je to najkrajsie co moze byt🙂

patulik91
10. jan 2014

ja mam 22 to nie je az taky velky rozdiel a maly ma 4 mesiace ked som ho porodila mala som 21 a nikdy v zivote nebudem lutovat ze ho mam ...nerob nieco co neskor olutujes...je to ziva bytost a aj ked sa najdu problemy ci uz financne alebo ineho charakteru vzdy sa to da vyriesit... drzim prsteky a vela stasticka ale hlavne zdravicka tebe aj malickemu/j 🙂

sssimi
10. jan 2014

Ja som mala tesne po 21 keď som zostala tehotná. Síce som už bola vydatá pár mesiacov, ale nikdy by ma nenapadlo, že som ešte moc mladá na dieťa. V 24roch sa mi narodila druhá princezná a neľutujem. Určite smelo do toho 😉

tinuska230
10. jan 2014

Ja som svoje prvé tiež čakala ,keď som mala 20, a neľutujem, a tiež som bola slobodná, svadba až neskôr.. je to to najkrajšie čo može ženu stretnúť. Takže sa drž a gratulujem...maminka

brady1
10. jan 2014

Ahoj ja som mala sice 30 ked som otehotnela a mozem povedat že som sí uzila "mladost", diskoteky, par rokov som bola v zahranici ako aupair,pracovala flamovala a mohla si kupit pre seba co som len chcela, co uz tak mozno nebudes moct ked bude babo. Babo bude na prvom mieste. A to je to po porode sa zmenia tvoje hodnoty a myslenie. Cely tvoj svet sa bude krutit len okolo tvojho babatka a nikdy to neolutuješ lebo ho budeš lubit viac ako svoj život. A ešte krajšia ked budeš mat pri sebe milujucu polovičku alebo aspon milujucich ludi pri sebe. ale ak sa rozhodnes opacne tak to tiez neolutujes mas tolko možnosti uživat si života. ty musis vediet čo chces, rozhoduj sa i rozumom i srdcom a co prvladne to posluchni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre