Mám 19 rokov, čakám mimčo a bojím sa rodičov

arozaja
1. jún 2013

Mám 19 rokov a s priateľom s ktorým som už 4 roky čakáme bábo - ani sami nevieme ako :D.... Ale je tu jeden problém neviem ako to mám povedať rodičom (aké frázy a tak použiť). On to včera povedal svojim rodčom a zobrali to s usmevom takže veľký kameň padol. Ale je tu ešte jeden - ten môj. Obávam sa že budú na mňa zlý a nahnevaný. Poraďte mi prosím

anieli_1
1. jún 2013

@arozaja ja som mala 21 a s teraz uz mm sme spolu uz byvali a aj tak moja prva reakcia "mama ma zabije!!" 😀 😀 ale zobrala to uplne v pohode a z otca som mala taku paniku ze uz to vedeli vsetci babka tetka atd len on nie a tak som s nim isla na kavu a ani neviem ako to zo mna vyliezlo a jeho reakcia bola celkom ok najskor ze ci sme si nevedeli davat pozor ale potom sa vsetci tesili a neboj u teba sa budu vsetci tesit mozno nie hned a mozno ano 😉 drzim palce

kokorunecka
1. jún 2013

Gratulujem.
Nebudú nahnevaní, budú šťastní, len trochu v šoku.... Ja som sa obávala veľmi reakcie môjho tatinka.. Ale ako som išla od gynďáka tak povzbudená potvrdenou informáciou som ani neviem jak dvihla telefón a zavolala mu... Najskôr som sa ho opýtala ako sa má, čo robí a tak.. 😀 Potom som mu povedala nech si sadne, lebo mu musím niečo dôležité povedať.. Povedala som. A bol šťastný, aj keď prekvapený. 🙂 Teraz je z neho ten najsamlepší a najpyšnejší starý tatko na celom svete 🙂

cerez
1. jún 2013

Ja by som im to povedala ešte dnes, keď je už ten MDD. Využi to. Zabiť ťa určite nezabijú, inak ako bolo povedané vo filme "Slnko, seno, jahody", to by bola vnukovražda. 😀 Ak by to aj teraz neprijali s veľkou slávou, časom to určite strávia. A keď bude mimčo na svete, tak sa budú ešte o vnúča biť. 🙂

arozaja
autor
1. jún 2013

ked ja mam taky strasny strach

jvlo
1. jún 2013

Neboj sa toho, aj keby boli na zaciatku zaskoceny, zachvilu sa budu tesit 🙂

nice202
1. jún 2013

bude to v pohode. mas pekny harmonicky vztah. jeho rodicia to vzali v pohode a tvoji aj keby na zaciatku neboli nadsení, tak postupom casu budu a budu sa tesit na svoje vnucatko. nic sa neboj.

arozaja
autor
1. jún 2013

dakujem za povzbudenie ked ale u nas je to velmi divne. mam starsiu sestru a ona teraz dokoncila skolu a obe sesternice maju skoncenu vysku a priatelov dokonca aj manzela, ja som najmladsia a ja ich velmi sklamem tym ze mam teraz babo

cerez
1. jún 2013

@arozaja A čoho sa bojíš? Školu máš dokončenú? Je niečo, kvôli čomu by sa hnevali?

arozaja
autor
1. jún 2013

@cerez strednu mam a vysku akurat koncim prvak

lucka1789
1. jún 2013

@arozaja neboj sa moja svokra ta sa tvarila ako pred skolabovanim a prezila to a tiez som sa velmi bala svokra ale aj ten to rozdychal trosku tazsie ale rozdychaal 😉

cerez
1. jún 2013

@arozaja No tak. Ja som tiež otehotnela na výške. Síce som mala viac, ale to je jedno. Nikto nemôže mať všetko v živote nalinajkované. Dieťatko je na ceste a určite ste zodpovední mladí ľudia. Tak ste to zobrali od iného poradia.

stardust
1. jún 2013

@arozaja rodicom mozes povedat: dieta je dar bozi, mami, vyriesila som ti tvoju tuzbu po dietatku, nemusis si ani kazit svoju postavu, ked vyjdem VS, budem idealnym kandidatom pre personalistov, lebo uz budem mat uzavrete rodinne planovanie a nepojdem sa flakat na matersku dovolenku atd. atd.

arozaja
autor
1. jún 2013

@stardust :D .... to je celkom dobree :D...

arozaja
autor
1. jún 2013

__________ Ako im to teda povedať???.... mam byt sama ci s partnerom/ pripravit na to dnes maminku a zajtra im to oznamit spolu/ pockat a povedat im to naraz?.... :(

evuska32
1. jún 2013

neboj prežijú to 😀 chvíľu budú zaskočení...chvíľu možno nahnevaní, že máš ešte čas...ale v konečnom dôsledku budú šťastní, lebo každý rodič sa teší na svoje vnúčatá 😉 dáš si v škole odklad, dorobíš neskôr. Inak moja sestra mala na VŠ ekonomickej spolužiačku, ktorá počas štúdia mala 3 deti a urobila ju 😀 takže všetko sa dá len treba chcieť! (iba, ako moja mama žartom hovorí, malé deti hneď ako sa narodia nechcú chodiť 😀) držím palce, ale často je strach väčší ako je potreba 😝

saandrin
1. jún 2013

Mojej mame to povedal priateľ... a nezobrala to najlepšie.. teraz som v 18tt a až teraz to trocha predýchala.. a to mám 23 😀

cerez
1. jún 2013

@arozaja Moji rodičia sa to dozvedeli v aute, keď sme šli na nákupy. Prišlo mi zle, musel rýchlo otec zastaviť, aby som sa vonku vyzvracala. 😀 Predtým mi vôbec zle nebývalo. Mame to doplo hneď a ocovi až po polhodine za volantom. Tak a zachovaj chladnú hlavu! 😀

zuzka444
1. jún 2013

@arozaja ahoj xi ja mam sice 23 ale ked som oznamovala mala som 22 a s priatelom sme spolu 7 rokov a 2 z toho byvame xi a tiez ze nasi ma zabiju 😀...ale u nas bolo planovane xi xi...a bola som prekvapena oco bol stastny ze az plakal a uz stel.ist kocikovat heh a mamina tak isto plakala a bola stastna.a teraz sa uz nevedia malinkej dockat xi xi 🙂.neboj sa uvidis vezmu to lepsie ako si myslis 🙂.drzim.palce.

arozaja
autor
1. jún 2013

ja sa mozno len zbytocne bojim ale ked ja som ta mladsia a ta ktora ma byt druha...a hla budem prva 😖

cerez
1. jún 2013

Ja som mladšia a skôr som otehotnela ako sestra.

pollyanna
1. jún 2013

@arozaja no tak ja som najstarsia a 2 mladsie sestry ma predbehli 🙂 a pohoda

arozaja
autor
1. jún 2013

@cerez a kolko si mala pri prvom?

arozaja
autor
1. jún 2013

@pollyanna predbehli v kolkych rokoch

pollyanna
1. jún 2013

@arozaja obidve sa vdavali este na vyske, jedna mala babo az v 25. a druha mala 22.

zuzka444
1. jún 2013

@arozaja ja som.tiez mladsia 🙂....nemaj strach...mna este zdubali ze som.im to nepovedala skor a to som bola len v 6 tt...he he..nasi su rozvedeny cize na dva krat sa to oznamovalo he he ocinovi ze ocino.budes dedko najprv nechapal kukal.na mna potom.na segru a ze kera.xi xi aj ked mu to ja hovorila a potom mu to doplo objal ma a rozplakal sa heh a mamine som to oznamila ze xi dam ti na krk este jednu starost babka.:D.(bo akurat sa stazovala.ze ma vela starosti ze nevie co skor).hned jej to doplo hned ma objala a plakala a uz sa male.zapijalo :D...(ja samozrejme nie)...xi xi...neboj sa

arozaja
autor
1. jún 2013

@zuzka444 a kolko si mala?

zuzka444
1. jún 2013

@arozaja uz som pisala vyssie precitaj si cely prispevok 🙂...ale mala som 22

barunka
1. jún 2013

hehe, akoby som seba čítala pred 8 rokmi 😀 tiež som z toho mala príšerný strach... ale moje skúsenosti:
1. nemáš sa čoho báť, nespravila si nič zlé
2. keď im to budeš hovoriť, netvár sa previnilo, opäť, nespravila si nič zlé
3. síce budú brblať, možno padnú slová o tom, že si mala počkať, si mladá a pod. ale keď opadne prvotný šok, budú sa tešiť
4. ak sa dá, oznámte to rodičom spolu... pri prvotnom šoku, ktorý im spôsobíte sa týmto vyhneš výčitkám, ktoré by možno nasledovali, ak by si bola sama... a navyše, nech vidia, že stojí pri tebe

mojej mame keď som to povedala v 20tke, tak najprv vyfajčila zopár cigariet za sebou, vkuse brblala...
ale keď sa bábo narodilo, tak sa išla od radosti zblázniť 😀 😀 😀 keď som otehotnela, tak som bola s manželom asi 1,5 roka, otehotnela som napriek tabletkám, nevieme ako, kedy dodnes... 😀 😀
prežili sme všetci, aj ja, aj dcérka (napriek rečiam, ako sa chcem o ňu starať, keď sa neviem ani o seba je živá a zdravá 😀 )

Neboj, hlavne sa treba odhodlať, ten strach z nevypovedaného je horší ako čokoľvek, čo príde potom 😅

veronika437
1. jún 2013

Neboj nic,bude vsetko ok,ja som mala spoluziacku na vyske,ktora otehotnela v prvom rocniku,ucitelia ju oslonodli z prednasiek a cvikov,urobila skusky ako tehotna,a po porode takisto pokracovala a v pohode vsetko...Urcite aj tvoj otec bude stastny,cim skor mu to povedz,lebo ked dozvie od ostatnych,tak mozno.vtedy na teba sa nahneva...A ppdla mna ked ste uz 4 roky spolu,tak urcite mu to bude pacit...Mozno trosku zlakne na zaciatku,ale potom bude ok.A ked uz porodis,budes mat viac ako19rokov 🙂.A podla mna neide o rokoch,ale o tom,ze ste dlho spolu s priatelom,a ze sa spoznate aj.rodicov...Budete dobry rodicia,uvidis.🙂Hlavne povedz otcovi cim.skor....Drzim Ti palce 🙂

cherry1981
1. jún 2013

Ahoj ja som toto prezivala tiez pred 13 rokmi 😀 😀 mala som tesne 18 rokov, chodila posledny rok na strednu skolu ked som zistila, ze som tehotna. No poviem Ti reakcie rodicov neboli moc prijemne, mamina ta to zobrala este ako tak, ale moj ocino bol velmi sklamany a nechcel ani pocut o tom, ze by som mala mat tak mlada dietatko ako si znicim zivot, a ako si dokoncim skolu atd..... Skolu som dokoncila aj s bruskom a casom to rozdychal a teraz , by si vnucku nedal za nic na svete 😀 😀 😀 Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre