Maľovali ste steny bytu v tehotenstve?

24. okt 2022

Baby maľovali ste steny bytu v tehotenstve?

betkaulicna
24. okt 2022

Áno 🙂 byt som maľovala pooomaly od cca 28. týždňa do skoro 34. všetko bolo okej 🙂 počúvala som svoje telo.

autor
24. okt 2022

Neškodí to nejak bábätku?

minenkas
24. okt 2022

Celý dom som omaľovala,celé tehotenstvo som bajkovala a to som rodila v zime a dcéra má už 25,čo má tomu dieťaťu ako uškodiť

martul
24. okt 2022

Čo ma škodiť, pohyb? Treba všetko robiť rozumne a s mierou. Nemusíš vymaľovať byt za jeden deň, keď si zdravá a vieš to tak prečo nie. Ja som od 20teho týždňa pomaly vymalovala dve detské v dome. Ostatné muž, samozrejme klíďo v mojom tempe.

mariejenka
24. okt 2022

Pokial nebudeš ovoniavat farbu rovno z pixle 12 hodin vkuse,sa nestane nic babu ani tebe. Vetrať bez prievanu, kúpiť si valcek s teleskopickou tyčou, nieze budes malovat z rebrika,stolicky. Toto je nebezpečnejšie, pad, úder.
Ja som fyzioterapeut, do 7 mesiaca som pracovala bez väčších obmedzení, v prvej vlne korony. S rukou na srdci ti pisem , môžeš maľovať, byť pri tom, castejsie pauzy si davaj. V akom si mesiaci?

autor
24. okt 2022

Ďakujem baby za odpovede ale nepýtala som sa či to vadí fyzicky ale mala som na mysli tie výpary z farby. Predsa len sú to nejaké chemikálie. Malovala by som jednu veľkú stenu a ostatné steny su len také kúsky kde sú okná a tak.

autor
24. okt 2022

@mariejenka o pár dní začínam 5 mesiac

nikpa
24. okt 2022

Ja by som to veru nedýchala, plod ešte nema vyvinuté svoje pľúca, dýchas za neho. Teda to čo vdychujes ty, dostáva aj ono. Umrieť z toho neumriete ale zdravé to nie je určite.

zuzinabila
24. okt 2022

Tak ide o to aku farbu kupis.su sajrajty a potom ekologicke farby.teraz sme malovali...niektore musis vetrat dlho,ien schnu hned a mozes tam spat

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. okt 2022

@zuzinabila protiplesnova farba

syslik81
24. okt 2022

nie neskodi to ..ale ak mas tak velky strach kup si respirator a vyriesene

gabriela2952
24. okt 2022

My si prerábame byt a tiež nás čaká maľovanie avšak ja sa do toho púšťam nebudem aj sam muž mi povedal ze on to spraví sam. Predsa len je tam ta chémia ja by som na vašom mieste neriskovala.
A ak sa jedná o jednu izbu, určite máte niekoho kto by vám s tým pomohol 😊

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. okt 2022

U nás muž robí celý týždeň, cez víkend skladal podlahu a ja budem tento týždeň doma tak som chcela pomôcť maľovaním kým je v práci, aspoň by som sa nenudila doma a prešiel by mi čas.. Ja sa na to cítim aj sa mi to chce robiť len tie výpary ma trošku strašia..

julie19
24. okt 2022

Ja som malovala celú detskú izbu pre bábätko to som bola nejak v 5-6 mesiaci ( proste v lete a mala sa narodila v novembri) a pohoda, veľa sme vetrali, robila som si svojim pomaly tempom a nikomu sa nič nestalo ani mne ani bábätku … je to už dvojročná raketa

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorin29
24. okt 2022

No co sa týka vyparov tie určite nieje dobre dýchat....ak budeš vetrat kľudne ale ja by som v miestnosti kde sa maľovalo aspoň 2 dni nespala.. Načo riskovať zbytočne 🙂.. Niekto povie že prečo nie ale nikto ti 100%nepovie ci je to ok 🙂

sudocek
24. okt 2022

Ja som sa maľovaniu vyhla 😂Už som bola v pôrodnici. Takže muž maľoval sam a svokra poriadila.

viestta
24. okt 2022

Maľovka na stenu je na vodnej báze, väčšinou sú to nejaké akrylové suspenzie. Každá farba musí mať na Internete dohladatelnu Kartu bezpečnostných údajov, tam sú zo zákona uvedené všetky skodliviny, ktoré obsahuje aj pokyny pre bezpečnú manipuláciu. Tak si to dohľadaj a podrobne prestuduj. Ale kým nebudeš pracovať s farbami s obsahom rozpúšťadiel, tak žiadne riziko nehrozí a stačí dôkladne vetrať, kým maľovka vyzreje.

autor
24. okt 2022

No píšete tu rôzne, ale tak asi sa do toho pustím, ešte si kúpim také rúško s tým filtrom a budem vetrať, myslím že by to nemalo uškodiť za tu jednu hodinku maľovania

martul
24. okt 2022

Ja si myslím, že keď budeš vetrať tak v pohode. Kúp si dobrú farbu a pokial to nebudeš dychat týždeň vkuse tak bez problémov.

autor
24. okt 2022

@martul farba je protiplesňová.. A je to obývačka vieš tak tam sme stále keď príde muž z práce.. Tak by trebalo asi hneď ráno vymaľovať že by sa do večera vyvetralo

7lenka11
24. okt 2022

my čakáme bábo v januári a nemaľovali sme.. maľovali sme pred 5 rokmi, takže nie je to zatiaľ také zlé.. a celkovo mi nerobí dobre, keď dýcham napr. domáce čističe alebo nejaký výrazný pach.. s mužom sme sa dohodli, že omaľujeme budúci rok začiatkom leta a ja pôjdem s malou na víkend k rodičom
inak bratranec kúpil byt, keď čakali druhé bábo.. všetko nové, čerstvo vymaľované.. ich malá, ktorá už bola v tom čase na svete, bola odvtedy každý mesiac chorá.. doktorka im povedala, že to môže byť práve z výparov a z toho, že byt je nový a úplne čerstvý a do ovzdušia sa im uvoľňujú rôzne látky
bohužiaľ, v tejto dobe je veľa nekvalitných materiálov a chemikálií, takže my sme si dali cez tehotenstvo pokoj s akýmikoľvek výraznými zmenami v byte

kiki68
24. okt 2022

Ano 😀

betkaulicna
24. okt 2022

Nie 🙂 normálne som vetrala celý čas. Bola pri mne aj ročná dcéra, takže okná boli dokorán. Alebo teda, aspoň jedno a druhé na vyklápačku, keďže bol február -marec. Malá aj bábo boli úplne okej 🙂 chápem tvoje obavy 🙂

nikusik1995
24. okt 2022

Manžel maľoval cely byt keď som bola v 20 tt cca no všetko je ok 🤗

martul
24. okt 2022

Šak ale stále tomu nerozumiem čo baby píšu, aké výpary, veď nejdeš lakovať ani farbit plot,.... obyčajná farba tak skodlivo smrdí? Podľa mňa pomaly, nenatahovať sa a vetrať. Veď porozmýšľaj, sama sa poznáš najlepšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre