Magnézium v tehotenstve

9. mar 2023

Maminky, ktoré Magnézium v tehotenstve užívate? Mávam v noci kŕče v lýtkach. Rozmýšľam nad Magnerot, ale tam je toho horčíka málo. Ďakujem za tip 😉

nikaeli
9. mar 2023

Síce nie som tehotná, ale mám tetániu a nočné kŕče nôh. Užívam túto chelátovú formu (2x denne). Je vhodný aj pre tehuľky. Mne osobne Magnerot nestačil.

vybozka
9. mar 2023

Mne doktorka predpísala šumivé MAGNOSOLV proti kŕčom a sú super celú noc som v kľude.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kik2022
9. mar 2023

Ja som najskôr mala Magnerot, ale teraz mi doktorka predpísala Magnosolv (užívam 2x denne).

silceb
9. mar 2023

Ja mám od začiatku tehotenstva predpísané šumivé magnézium v sáčku - Magnosolv. Teraz som v 23tt a už pár týždňov beriem 2 sáčky denne a cítim sa super. Žiadne kŕče, tvrdnutie brucha, nič alebo resp. úplne minimálne. Tieto by mali mať najviac horčíka.

aliaray1
12. mar 2023

Magnosolv na predpis, je vysokorozpustne a ucinne, ale od cca 35tt sa uz mg uzivat nesmie - znizuje tlak atd, mohol by sa zastavit porod a ine komplikacie. Porad sa s gynekologom.

denisa6666
21. mar 2023

@aliaray1 no neviem ono je to zrejme individualne ja som mala na poslednej kontrole skrátený krcok a gynekolog mi poradil nech užívam magnezium 500 ku práveže…a to už som 34t 5 dni takze 35 tt…..

hsjdudhdbd
27. mar 2023

Ja som tieto krce mala od 7mesiaca a nevyspala som sa ani jednu noc bolo to strasne az do placu mi bolo a to som jedla rano obed vecer magnezium 1gram sumive magnezia tri krat denne a magneziove vody co ti poviem uz nikto visc magnezka nemal ako ja

michaela404
26. jún 2024

@nikaeli môžem sa spitat a je vám už lepšie lebo aj ja mam tetaniu

nikaeli
26. jún 2024

@michaela404 užívam ho naďalej, akonáhle vynechám, je mi horšie 🤷🏻‍♀️ ale zvládam to, normálne chodím do práce, starám sa o deti, o domácnosť.. človek si zvykne..

michaela404
26. jún 2024

@nikaeli po akom čase sa vám polepšilo aj cvičíte

michaela329
26. jún 2024

Ja mám predpísaný magnosolv.

nikaeli
26. jún 2024

@michaela404 neviem to takto povedať, tetániu mám cca 4 roky, raz je tak, inokedy tak.. záleží od životných okolností a miery stresu 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre